Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
alusiek

kozły ofiarne

Rekomendowane odpowiedzi

pamietam gdy jeszcze chodzilam do szkoly.....
ahhhh...ohhh .....ehhh kiedy to bylo :mrgreen: :mrgreen:

zawsze w klasie bywaly osoby neutralne...uwazajace sie za silne i te ktore byly przez tych niby osilkow gnebione, osmieszane, wykorzystywane...

chyba w kazdej klasie byl ktos taki
ale terror badz tez znecanie bylo w jednej lagodniejsze w drugiej wieksze...

co sadzicie o takim zjawisku...
moze osobiscie zescie sie z nim spotkali
i czy pomogliscie kiedys takiej ofiarze..
jak na takie zachowania powinni reagowac nauczyciele...

moze was kiedys ktosz szykanowal :mrgreen: :mrgreen:
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W każdym etapie szkolnym był ktoś, kogo można było poszturchać - czy to pod względem fizycznym czy psychicznym.

Czasami były to osoby, które że tak ujmę - same się o to prosiły, bo skarżyły niemiłosiernie o każdą pierdołę. To reszta, w ramach rewanżu, wymyślała rżne niewybredne przezwiska czy nie przepuszczano tej osoby w kolejce po obiad. :-)

W gimnazjum była taka dziewczyna, trochę opóźniona umysłowo. W sumie nie rzucała się jakoś szczególnie, ale jak juz się kogoś uczepiła, to była bardzo uciążliwa. Było u nas w klasie dwóch takich debili, którzy chyba podnosili sobie samoocenę, gdy trochę ją powyzywali i poszturchali. I kiedyś na plastyce zaczęli rzucac ją jakimiś brudnymi ścierkami, śmiejąc się za każdym trafieniem. I taki inny kolega z klasy podszedł do nich, zamoczył te brudne szmaty w rónie zasyfionej wodzie i wysmarował nimi buźki tych dwóch debili, pytając (retorycznie): "Zabawne?".

Nigdy nie pełniłam w klasie funkcji "kozła ofiarnego" - to w ogóle byłoby sprzeczne z moją dyktatorską naturą ;-) . Jeśli już, to ja się z kogoś zrzucałam (mam takie trochę dziwne poczucie humoru).

Pamiętam sytuację, bodajże w podstawówce, jak zbijali się z takiego chłopaka tymi oto haniebnymi słowami: -"Hej, D., tam pod latarnią stoi twoja siostra" - "Nie, to jego matka!" (przy akompaniamencie ryków śmiechu). Ja do nich podeszłam i powiedziałam coś w stylu, ze są parchami, bo tylko parchy śmieją się z takich rzeczy, że sa beznadziejni i ograiczeni, bo tylko tacy ludzie potrafią obsmiać takie bzdury itepe. Oni na to, ze to chyba mój chłopak, że go tak bronię, a ja na to, że nawet jeśli, to co i że z nimi to chcą chodzic tylko buty. I się zamknęli. :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
feee
nie lubie takich sytuacji :mrgreen:
u mnie na roku tez sa takie biedaki
niby 200 osob..i niby powazni ludzie :mrgreen:
a sie bawia w takie rzecz :mrgreen:
nie lubie tego i jak to sa moi koledzy z ostatniej lawki to ich przytepiam :mrgreen:
poza tym jako starosta roku...musze dbac o dobre kontakty i mila admosferke :mrgreen:

nigdy nie bylam kozlem...
no mozna uznac ze raz :mrgreen:
w lo...mialam dostac od dziewczyny za to ze zabralam jej chlopaka ktory jej sie podobal ...unikalam jej bo sie nie bede bila i ponizala w ten sposob :-P
ale po 2 tygodniach sie wszyskto wyjasnione..
bo dziewczyna ta yyyhhh zostala wyrzucona ze szkoly za to ze napadla z jajkiem i pobila inna :mrgreen: ---ale przypadki do mojej szkoly chodzily
:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]u mnie na roku tez sa takie biedaki
niby 200 osob..i niby powazni ludzie :mrgreen:[/quote]
O maj godness - studia jednak nie są wolne od wczesnoszkolnych zachowań :-) .
A to ogranicza się do głupich tekstów? I czy to jest regularne?

Historyjka o dziewczynie niezła - ale niestety coraz częstsza. Dla mnie karygodnym jest bicie się o faceta... Dżizas. Bo to chłopaki zdradzają i w ogóle! :lol: :lol: :lol: (to był ŻART - taka informacja dla niekumatych).

A, zapomniałąm wspomnieć, że u mnie w klasie jest taka osóbka, którą strasznie fajnie się tępi - bo uważa się za naj naj naj naj, a jest tego całkowitym antagonizmem :-) . Nawet niektórzsy nauczyciele się na niej poznali i też się z niej zrzucają :-D

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]O maj godness - studia jednak nie są wolne od wczesnoszkolnych zachowań .
A to ogranicza się do głupich tekstów? I czy to jest regularne? [/quote]
tzn oni czesto sie ograniczaja do glupich tekstow miedzy soba...

co prawda...powiem tak ze ja na studiach mam ludzi od a do z :mrgreen:

od okularnikow widzacych tylko ksiazke :mrgreen:
do dresa ktory jezdzi na mecze---ale jest bardzo inteligetny
znajda sie punki, nawet jeden hipis :mrgreen: :mrgreen:

mamy nawet jedna laleczke barbe.... -z niej tez sie nabijaja dziewczyny...
bo z niej to szczerze mowiac nie chcac jej urazic ale naprawde plastik odpada

co prawda ci ktorzy sa yyy obrazani..urazani moga wygladac dla niektorych smiesznie...sposobem bycia ubierania sie fryzurka itp...ale to ze wygladaja inaczej to ich sprawa...

sa takie uwagii ''ooo smalec idzie na podryw''
''smalec podrywa laseczki''--takie jak dzieci z pierwszej klasy
''smalec umyl dzis glowe''
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja nalezę do tych osób neutralnych
w każdej szkole tak jest że są osoby neutralne,silne , osilki gnebione, osmieszane , wykorzystywane
na to nie ma reguły
nie da się z tym walczyć już próbowałam
najlepiej pomagając im

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba pomagać, bo skutki mogą być różne. U mnie jeden chłopak chciał popełnić samobójstwo, ale podobo w ostatniej chwili jego matka weszła do domu,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba w każdej szkolę się to zdarza ;-) Łatwo jest znaleźć sobie kozła ofiarnego i później się na nim wyżywać... Kilkakrotnie sie z tym spotkalam... Sama jestem neutralna osoba.. jesli widze ze ktos jest szykanowany bez powodu to staram sie temu jakos zapobiec.. Gorzej jesli i mnie ,,taka" osoba zaszla za skore... bo naleze raczej do wrednych osob wiec z ,,dopieczeniem" komus nie mam wiekszych problemow :-P ale jednak staram sie unikac takic zachowan :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No chyba nie ma szkoły, w której nie byłoby kilku kozłów ofiarnych.
U mnie także były, są takie przypadki.

W podstawówce była to dziewczyna z biedniejszej rodziny. Męska część klasy i kilka dziewczyn korzystały z tego naśmiewając się z niej w każdej możliwej okazji.

Jednak w gimnazjum moja klasa jest o dziwo dość zgrana, mimo że wszyscy bardzo się różnimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie nawet teraz na studiach się to zdarza, gdzie przecież już jesteśmy dorośli.
Jest jedna dziewczyna, z której większość się śmieje, ale to... przez nią samą.
Sama do tego doprowadziła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi