Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Hedera

V.I.P.
 • Liczba zawartości

  195
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Hedera w dniu 29 Marca 2019

Użytkownicy przyznają Hedera punkty reputacji!

Reputacja

20 Neutral

2 obserwujących

O Hedera

Ostatnie wizyty

403 wyświetleń profilu
 1. Hedera

  Znaczenie snów

  Raczej nie da się bazować na tych interpretacjach sennikowych w większej mierze. Oczywiście są pewne uniwersalne znaczenia pewnych rzeczy (tu się kłania psychiatria i psychologia), natomiast w większości przypadków, to co się nam śni, powinniśmy interpretować indywidualnie. Nie dla każdego ojciec będzie silnym i opiekuńczym symbolem. Czasem może być oprawcą. Tak samo matka. Powinniśmy każdy sen interpretować na podstawie własnych skojarzeń. Co dla mnie oznaczają zamknięte drzwi? Co dla mnie oznacza pusta przestrzeń? Co dla mnie oznacza pogrzeb? Tylko taka perspektywa pozwoli lepiej poznać znaczenie snu.
 2. Hedera

  Jesteście sentymentalni?

  Poddawać się od czasu do czasu wspomnieniom, a być sentymentalnym, to trochę różne kwestie. Ja jestem sentymentalna, często wracam do swojej przeszłości. Ale kto tego nie robi? Sentymentalność to jednak lekko poziom wyżej w odczuwaniu przywiązania do pewnych rzeczy a nawet ludzi. Nie chodzi tylko o to by miło i czule wspominać, a to że dla tej rzeczy i osoby odczuwa się szczególne przywiązanie/pociąg. Pomimo cieniom, które czasem w naszych wspomnieniach istnieją.
 3. Hedera

  TAROT - prawda czy fikcja

  Koncept grzechu sam w sobie nie jest ok. Nakazuje on ludziom szukać w sobie i innych zła. Gdyby bogu zależało na tym, żeby ludzie nie postępowali źle, to by sprawił, że nie byliby do tego zdolni. Prawda jest taka, że koncept grzechu to wytwór nie boski, a ludzki. Knebel na inność.
 4. Hedera

  Jak wygląda anioł?

  Nie wierzę w anioły. Nie takie kreowane przez chrześcijaństwo, czy nawiedzone wróżki. Są różne formy opiekuńczych duchów, szamani mają swoich, inni mają aniołów. Niemniej... nadal jest to forma energetyczna, może nawet myślokształt. Nie czuję potrzeby szukania "anielskiego" wsparcia, czy czegoś na ten wzór. Wystarczą mi bogowie, jakie "przedstawiciele" wszelkich energetycznych form.
 5. Hedera

  Siemka

  No hej.
 6. Hedera

  Czarnobyl (Serial)

  Obejrzałam. Pierwsze 2 czy 3 odcinki ok. Nawet trzymały w lekkim napięciu. Jednak 2 ostatnie to już takie ciągnięcie na siłę trochę. Jak dla mnie. Pod kątem technicznym to rewelacja. Nie mogę tutaj nic zarzucić. No i ten czarny humor w niektórych scenach też fajny.
 7. Hedera

  Eurowizja 2019

  Z tego co widziałam sporo ludzi jednak ocenia pozytywnie nasze reprezentantki. Nawet jest jakaś akcja #tulimy
 8. Hedera

  Eurowizja 2019

  Czy przypadkiem już nie ogłoszono, że jedzie Tulia z utworem Pali się?
 9. Hedera

  Chmura tagów

  Kochani, chodziło o to całe wyrażenie regularne. Na polskim forum phpbb mi odpisali i poradzono wstawić to, zamiast wartości domyślnej: /^[\- a-z0-9żźćńółęąśŻŹĆĄŚĘŁÓŃ]{3,30}$/i I mam polskie znaki. Także problem rozwiązany. Może się komuś przyda.
 10. Hedera

  Chmura tagów

  Ha, może ktoś wie. Interesuje mnie to rozszerzenie: https://www.phpbb.com/customise/db/extension/rh_topic_tags/ Niestety nie ma spolszczenia w udostępnionej wersji, przekopałam internety i też nie widzę. A dałabym sobie rękę uciąć, że widziałam na paru forach na skrypcie phpbb 3.1 chmurę tagów z polskimi znakami. Bo pal licho spolszczenie w ACP, boli mnie fakt, że odrzuca tagi ze znakami diakrytycznymi. Sama spolszczenia nie napiszę - bo nie wiem jak. I tak szukam i szukam. Zastanawia mnie, czy aby dodawać polskie znaki do tagów musi aby na pewno być spolszczenie, czy wystarczy tylko w ustawieniach sprecyzować zakres dozwolonych znaków? Domyślnie jest coś takiego: /^[\- a-z0-9]{3,30}$/i Ktoś się orientuje? Dużo tu Was mądrych.
 11. Tak postawione pytanie sugeruje, że osoba je zadająca nie do końca rozumie w czym rzecz. Sny mają symboliczne znaczenie. Na co dzień otaczamy się i mamy styczność z mnóstwem symboli, znaków, alegorii, itd W szkołach nas o tym uczą, a i my sami mamy rzeczy, które z czymś nam się kojarzą - są takim osobistym symbolem. W procesie snu, mózg nie ma czasu "mówić pełnymi zdaniami", więc projektuje sny za pomocą symboli. Na co dzień działamy mechanicznie, nie analizujemy wielu rzeczy, mimo, że je rejestrujemy. Są w podświadomości. W czasie snu, nasza podświadomość zaczyna wypuszczać to, co zarejestrowała. I to wychodzi w czasie snów. I tu widać, jak to działa. Ojciec jest symbolem nauczyciela, przewodnika. Taki nasz osobisty symbol. (dla niektórych mógłby występować w postaci np. mordercy, kata = gdyby kojarzył się człowiekowi z czymś złym) I ten ojciec nas umoralnia, pokazuje palcem co robimy źle i jak to naprawić. Czemu? Osoba śniąca musiała od jakiegoś czasu doświadczać czegoś, co mogło mieć tzw. podwójną moralność. Być może na co dzień za wiele o tym nie myślała, ale podświadomość cały czas magazynowała uczucie niepokoju, wyrzutów sumienia. Stąd wskazanie w czasie snu, ścieżki kojarzonej z moralnością (zapewne dla kogoś chrześcijaństwo mogło być w młodości ważne, wpajane, określane jako jedynie słuszna i moralnie poprawna ścieżka życia). Nie ma w tym magii. Nie powinniśmy się dopatrywać szatańskości, czy czegoś tam jeszcze. To też prawda.
 12. Hedera

  Uzaleznienie od WROZB

  Dlatego dzieci nie powinny stawiać kart.
 13. Aktualnie mam kontakt (u mnie utrzymywanie z kimś kontaktu to coś więcej niż u przeciętnego śmiertelnika 😄) z dwójką sympatycznych gejów. We wczesnej znajomości w ogóle bym nie wpadła na to, że są gejami. Nie to, że ja chodzę i oceniam ludzi pod kątem orientacji... po prostu byłaby to moja ostatnia myśl o nich. Faceci-hetero też są spoko, jednak czasem relacja taka (zwłaszcza bliska), może okazać się trudniejsza. Powiedzmy sobie facet A - gej, facet B - heteryk. Wymieniam sms-y. I facet A wysyła mi takie coś na zakończenie ":*". To samo robi facet B. Ja, jak to ja, mogę ogarniać, że chodzi o przyjacielską relację. Spoko. Ale teraz. Ale potem? Mam pewność? No, nie.
 14. Hedera

  Uzaleznienie od WROZB

  Oj, ja bym nie łączyła kart z szatańskimi mocami. Jakoś mi to nie współgra. Chociaż, jeśli ktoś nie oczyszcza kart, różne "rzeczy" mogą się przyczepić. O tym warto pamiętać. jednak to nie wina szatańskości, a pracy z energią.
 15. Hedera

  Uzaleznienie od WROZB

  A ja stawiam karty. Ale nie rozumiem stawiania ich komuś czy też sobie (o zgrozo) ciągle i za każdym razem. Po co? To nie karty mówią nam co nas dokładnie spotka. One odzwierciedlają bardziej tu i teraz i co może to wszystko przynieść. Wybór jednak zależy od nas i musimy go dokonać. Używam kart Lenormand i bardzo lubię rozkład Wielkiej Tablicy. Wydaje się trudny, ale właśnie jest bardzo intuicyjny i po prostu - prosty. Dużo mówi o emocjach osoby pytającej, wytyka to, czego nie zauważamy mimo, że jest na wierzchu. Pozwala to spojrzeć na siebie z pewnej perspektywy. I na to co się dzieje. I daje możliwość zastanowić się co z tym zrobić. Stawianie kart traktuję bardziej jako podpowiedzi od losu, jak wyrocznię. Taka dobra rada, otwieranie oczu. Jednak nie ma co przesadzać. Wszystko w nadmiarze i ze złą wolą może szkodzić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...