Skocz do zawartości
Bogda

Feminizm

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszę wiele słów krytycznych pod adresem ruchu feministycznego. 

Ci "mądrzy" krytykanci nie wymieniają  o jaki prąd feministyczny im chodzi ...

W ten sposób krytykują wszystko jak leci. Czy to mądre..??

A co o feministkach -(nie mam na myśli feminizmu radykalnego)- sądzą nasze panie... ??

Ja przez wiele lat nie zdawałam sobie sprawy, że jestem feministką... a jak to wygląda u was..??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Krytykowanie feministek, u nas, jest z pobudek politycznych. Kobiety sprzeciwiły się miłościwie nam panującym, to wszystkie zostały wrzucone do jednego worka z napisem Feministki!

Zatem zastanawianie się nad rodzajem feminizmu i czy taka pani jest feministką, to już szczegół niegodny zainteresowania partyjnych ideologów i aktywistów z tzw ludu.,

O jej- to do Pań było, a ja się wciąłem. Wstyd mi za siebie. Przepraszam😪

Edytowane przez Cienkibolek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie myślę czy zastanawiam się... co to w ogóle jest feminizm?

Owszem, jest taki ruch i są kobiety, które uważają się/ nie uważają się za feministki.

Ja wiem, że jestem kobietą, robię co chcę lub co muszę. Są to rzeczy powszechnie uznane za męskie a niektóre za damskie.

Tylko tu także ciężko jest określić co jest kobiece a co męskie, bo na przykład dawniej, nie do pomyślenia było aby kobieta paliła papierosy, czy prowadziła samochód.

Dziś to norma a nie brak feminizmu. Moje zdanie więc jest takie, że dziś określenie siebie feministką, jest przestarzałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Feminizm jest mocno krytykowany i to głównie ze względów politycznych.

Kiedyś kobiety musiały walczyć o swoje prawa np. do edukacji, wyjścia za mąż za osobę, którą się kocha a nie wskazaną przez rodzinę. Dziś nie mamy takich problemów. Mamy wybór i chętnie z niego korzystamy. 

Zagorzałą feministką nie jestem zdaję sobie sprawę, że ze względów na pewne predyspozycje są zawody typowo męskie i kobiece. Jednak nie uważam, by było to urażające dla którejkolwiek z płci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi