Skocz do zawartości
poszept

Bronowice

Rekomendowane odpowiedzi

“Rydlówka” – Muzeum, udostępnione szerokiemu ogółowi zwiedzających, powstało w roku 1969, staraniem Oddziału Krakowskiego PTTK i jest do dziś przez Oddział prowadzone. Doceniając znaczenie “Rydlówki” dla kultury polskiej, Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa w 1997 r. ufundował nowe pokrycie dachu dworku, który ma za sobą już prawie 100-letnią historię. Zbudował go artysta malarz Włodzimierz Tetmajer w roku 1894. Na belkach stropowych dworku zachowały się napisy: "Niechay będzie pochwalony AD MDCCCLXLIV wieki wieków Chrystus Pan", "Pobłogosław nam Panie i to nasze mieszkanie zachoway ognia świenty Floryanie Rok Pański 1894 dnia 5 II M." i "Królowo Korony Polskiey módl się za nami".

4008977_wesele.jpg

4012652_czekamy-na-gosci.jpg

4012655_wsi-spokojna.jpg

4012664_oryginaly.jpg

4017725_kacik.jpg

4017729_raz-na-ludowo_1.jpg

4017732_spogladajac.jpg

4023316_swietlica.jpg

4023320_scena.jpg

4023324_rydlowka--tetmajerowka.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wesele" Wyspiańskiego to jedna z dwóch lektur, których nie dałem rady przeczytać do końca, choć przeczytałem całą bibliotekę szkolną w podstawówce i w średniej, nie tylko lektury.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, earl napisał:

których nie dałem rady przeczytać do końca

Myślę, że będąc w Bronowicach czytanie poszło by składniej i do końca - ten klimat !  🙂

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi