Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie mysle , ze┬á wlasciwie to uzaleznieni jestesmy od wszystkiego. Wymieniamy drobne uzaleznienia i nalogi , ale nikt┬á nie wspomial, ze uzaleznienie nie dotyczy tylko przyziemnych┬á spraw. Czy waszym zdaniem uzaleznieniem jest lub moze byc┬á uzaleznienie od WROZB?­čśł┬á Z mojego doswiadczenia wiem , ze potrafi ono wplywac destrukcyjnie i wyniszczajaco┬á na krucha i bardzo delikatna sfere psychiczna takiej osoby.┬á┬á

Co o tym myslicie ?­čśł

• Lubi─Ö to! 1

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie my┼Ťla┼éem o tym w tych kategoriach, ale pewnie s─ů tu elementy uzale┼╝nienia. Osobi┼Ťcie znam osob─Ö kt├│ra ma z tym problem. Bo to problem i spory. Przy podj─Öciu ka┼╝dej wa┼╝nej decyzji konsultuje si─Ö z jakimi┼Ť wirtualnymi wr├│┼╝bitami, czy innymi oszo┼éomami. Bo pod przykrywk─ů pseudo-ezoteryki-wr├│┼╝biarstwa-etc,┬á dzia┼éa ca┼éa zgraja oszust├│w. Tak myl─Ö, bo osobi┼Ťcie nie wierz─Ö w te bujdy i bardzo nie wnikam w zagadnienie.┬á Moja,┬á pewnie subiektywna,┬á ocena wynika z┬á pobie┼╝nej obserwacji pewnej kole┼╝anki. Nie znamy si─Ö zbyt blisko, ale nawet dla mnie Jej problem jest zauwa┼╝alny.

Ciekawe czy ewentualna pomoc takiej osobie, to nam├│wienie jej do kontaktu z jakim┼Ť terapeutk─ů? Tylko jakim? Z naszych rozwa┼╝a┼ä by wynika┼éo ┼╝e od uzale┼╝nie┼ä.

Edytowane przez Cienkibolek
brak kropki nad n
  • Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Bardzo trafne sa twoje spostrzezenia, aczkolwiek┬á pobiezna jak to okresliles obserwacja jest zawsze powierzchowna. Jedno jest pewne , ze uzaleznic sie od wrozb mozna i to praktycznie biorac nieodwracalnie. Zastosowanie okreslonych terapeutycznyc┬á zabiegowh daje tylko chwilowa ,,pomoc,,. Generalnie, nawet najlepsi psycholodzy nie bardzo moga poradzic sobie z tym wciagajacym i narkotycznym, w doslownym tego slowa znaczeniu┬á uzaleznieniem. Czy to wina roznych wrozbiarzy czy tez nie jest to dyskusyjna sprawa. Czlowiek, od dawien dawna fascynowal sie tajemnicami dotyczacymi poznawania swojej przyszlosci , losow i przeznaczenia. Czasami , w tym poznawaniu┬á jak widac, zatracil zdrowy i realistyczny rozsadek. Mamy wprawdzie XXI wiek ale w tej┬á materii nic a nic sie nie zmienilo. W dalszym ciagu chcemy wiedziec,┬á co nas czeka┬á i co tak zlego badz dobrego przygotowal lub przygotuje nam los lub nasze przeznaczenie.Tak sobie mysle, ze niezaleznie od tego co┬á myslimy i jak oceniamy wrozbitow fakt pozostaje faktem , ze wrozby uzalezniaja i ksztaltuja zycie sporej rzeszy ludzi. A to jak napisalam powyzej nigdy wlasciwie sie nie zmieni.­čśł

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nasze ┼╝ycie to jedna wielka talia Tarota. A nigdy nie wierzy┼éam we wr├│┼╝by, z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů, nie w takie kt├│re kto┼Ť kiedy┼Ť nauczy┼é si─Ö poznawa─ç karty,a reszty sobie do┼Ťpiewa. Ale rzeczywi┼Ťcie uzale┼╝ni─ç si─Ö mo┼╝na i od wr├│┼╝b.Gdzie┼Ť s┼éysza┼éam,┼╝e pewna osoba jak nie p├│jdzie raz na 3 dni do "wr├│┼╝ki" to uwa┼╝a dzie┼ä za stracony.To wg mnie jest chore,bo p┼éaci si─Ö tzw podatek nieuczciwym osobom nie tylko od z┼éudze┼ä, ale mo┼╝na te┼╝ nabawi─ç si─Ö ci─Ö┼╝kiej depresji. Osobi┼Ťcie nie chcia┼éabym niczego wiedzie─ç┬á z wyprzedzeniem,po co si─Ö niepotrzebnie i dodatkowo stresowa─ç,kiedy ┼╝ycie i tak daje nam popali─ç. ­čÖé┬á

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Oczywiscie Dobrodziejko , masz  po czesci racje, ze wrozby uzalezniaja i potrafia zrujnowac psychike do perfekcji.   Ale jest tez druga strona  . Tarot i wszelkie wrozby z roznych kart sa tak naprawde ogromnym pomocnikiem i drogowskazem dla czlowieka  bedacego w roznych i skomplikowanych  sytuacjach zyciowych , gdzie  jedynym ,,ratunkiem,, moze byc wlasnie wrozba ktora rozswietli sytuacje i pokaze kierunek dzialan.  Lecz nie nalezy zapominac o tym , ze czlowiek jest istota bardzo wygodna i uwielbia chadzac na tzw skroty zyciowe , a wiec woli pomaszerowac na  Tarota niz wysilic swoj intelekt  i poszukac w sobie sposobow na rozwiklanie  swoich problemow zyciowych. Lubimy cedowac swoje  klopoty i problemy na osoby trzecie, a w tym przypadku na korzystanie z wrozb  wszelakich. A to , ze WROZBY wciagaja to nie nowosc. Chce tez powiedziec, ze jest ogromna rzesza ludzi ktorzy chca wiedziec co ich czeka w danej sprawie i nie ma w tym nic zlego . Pod warunkiem , ze jestesmy swiadomi , ze tego po prostu chcemy.  I nie ma tu znaczenia czy wierzymy we wrozby czy  tez nie. Osobna kwestia jest uczciwosc wrozek ktora wielokrotnie jest podwazana , ale na to  by nastapily w tej kwestii zmiany nie ma i chyba nie bedzie sposobu. Jedno jest pewne , ze  prawdziwa wrozka czyta Tarota sercem i dusza , a nie klepie kart z netu badz z ksiazek. Trzeba miec wielkie szczescie by trafic na ,,prawdziwa,, wrozke z intuicja , wlasnie z sercem i z dusza. Ale Dobrodziejko zapewniam Cie , ze takie wrozki istnieja  .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja jestem sceptyczny (bo istniej─ů szarlatani) i ostro┼╝ny (bo istniej─ů osoby b─Öd─ůce prawdziwymi medium), je┼Ťli chodzi o t─Ö tematyk─Ö.

Zaczynaj─ůc od niewinnej zabawy, mo┼╝na wdepn─ů─ç w szambo.

Gdyby kto┼Ť chcia┼é wiedzie─ç, to tematyka UFO te┼╝ w ko┼äcu ociera si─Ö o tematy zwi─ůzane ze spirytyzmem. Najpierw analizujesz dowody na istnienie UFO, wchodzisz g┼é─Öbiej i g┼é─Öbiej, a na dnie jest spirytyzm.

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Powiem tylko, ze┬á doskonale to podsumowales.┬á Szkoda tylko, ze┬á wiekszosc ludzi idzie┬á w swoim zyciu na tzw skroty bez zastanawiania sie┬á ┬á. Mysle, ze bezmyslne, podyktowane ciekawoscia ,korzystanie z wszelakich wrozb┬á moze byc w konsekwencji rowniez niebezpieczne.­čîť Tarot nie jest zabawka┬á o tym warto pamietac ­čîŤ.┬á Naduzywany bez opamietania┬á potrafi ,,robic,, ludziom rozne psikusy i o tym warto tez pamietac. Wszystko jest dobre i korzystne┬á dla czlowieka,┬á ale tylko do momentu gdy┬á tego nie naduzywa i┬á wlacza swoj umysl┬á , a wylacza emocje.­čî× Jesli sie zatraca┬á w poszukiwaniu┬á swoich rozwiazan┬á ┬ái opiera je wylacznie┬á na wrozbach, to nic dobrego z tego nie wyniknie. Ale czy taki wywod przekonuje te osoby ktore┬á sa uzaleznione w jakis sposob od wrozb? Mam jednak watpliwosci. A moze sie myle?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

A ja stawiam karty. Ale nie rozumiem stawiania ich komu┼Ť czy te┼╝ sobie (o zgrozo) ci─ůgle i za ka┼╝dym razem. Po co? To nie karty m├│wi─ů nam co nas dok┼éadnie spotka. One odzwierciedlaj─ů bardziej tu i teraz i co mo┼╝e to wszystko przynie┼Ť─ç. Wyb├│r jednak zale┼╝y od nas i musimy go dokona─ç.

U┼╝ywam kart Lenormand i bardzo lubi─Ö rozk┼éad Wielkiej Tablicy. Wydaje si─Ö trudny, ale w┼éa┼Ťnie jest bardzo intuicyjny i po prostu - prosty. Du┼╝o m├│wi o emocjach osoby pytaj─ůcej, wytyka to, czego nie zauwa┼╝amy mimo, ┼╝e jest na wierzchu. Pozwala to spojrze─ç na siebie z pewnej perspektywy. I na to co si─Ö dzieje. I daje mo┼╝liwo┼Ť─ç zastanowi─ç si─Ö co z tym zrobi─ç.

Stawianie kart traktuj─Ö bardziej jako podpowiedzi od losu, jak wyroczni─Ö.

Taka dobra rada, otwieranie oczu.

Jednak nie ma co przesadza─ç. Wszystko w nadmiarze i ze z┼é─ů wol─ů mo┼╝e szkodzi─ç.

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 godzin temu, earl napisał:

Zaczynaj─ůc od niewinnej zabawy, mo┼╝na wdepn─ů─ç w szambo.

Doprecyzuj─Ö: zaczynaj─ůc od czego┼Ť, co wydaje si─Ö niewinn─ů zabaw─ů. Wed┼éug mnie np. stawianie kart tarota niewinn─ů zabaw─ů nie jest, bo gdzie┼Ť pod┼Ťwiadomie zak┼éadamy, ┼╝e jaka┼Ť si┼éa wy┼╝sza istnieje i w jaki┼Ť spos├│b si─Ö z nami skontaktuje, co┼Ť nam podpowie.

8 godzin temu, Ruta napisał:

Du┼╝o m├│wi o emocjach osoby pytaj─ůcej

Gra┼éem kiedy┼Ť w karcian─ů "Gr─Ö na emocjach", troch─Ö zmienili┼Ťmy zasady. Gra sta┼éa si─Ö takim testem Rorschacha, poznali┼Ťmy si─Ö wszyscy jak nigdy wcze┼Ťniej. Nawet swojego brata, kt├│rego znam niby od 20 lat, a dzi─Öki tej grze dowiedzia┼éem si─Ö o nim jeszcze wi─Öcej. Wi─Öc owszem, karty, jakiekolwiek, mog─ů by─ç narz─Ödziem do poznania siebie albo innych.

Ale pytanie: jaka si┼éa wy┼╝sza, jaki "los", jakie "przeznaczenie", jaka "opatrzno┼Ť─ç" stoi za ewentualnymi prawdziwymi wr├│┼╝bami? Jezus, czy "Legion, bo jest nas wielu"? Ju┼╝ raczej obstawia┼ébym to drugie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Oj, ja bym nie ┼é─ůczy┼éa kart z szata┼äskimi mocami. Jako┼Ť mi to nie wsp├│┼égra.

Chocia┼╝, je┼Ťli kto┼Ť nie oczyszcza kart, r├│┼╝ne "rzeczy" mog─ů si─Ö przyczepi─ç. O tym warto pami─Öta─ç. jednak to nie wina szata┼äsko┼Ťci, a pracy z energi─ů.

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 5.03.2019 o 18:25, Ruta napisał:

Oj, ja bym nie ┼é─ůczy┼éa kart z szata┼äskimi mocami. Jako┼Ť mi to nie wsp├│┼égra.

Według mnie to trochę igranie z ogniem.

Ma┼éym dzieciom m├│wi si─Ö, ┼╝eby si─Ö nie bawi┼éy zapa┼ékami, a one i tak si─Ö bawi─ů. I w zdecydowanej wi─Ökszo┼Ťci wypadk├│w nic si─Ö nie dzieje, co nie znaczy, ┼╝e rodzice nie maj─ů racji.

Ma┼ée dziecko nie wie, co to po┼╝ar, bezsilno┼Ť─ç w obliczu p┼éomieni, dziecko nie widzia┼éo, jak kto┼Ť p┼éonie ┼╝ywcem. Dla niego ogie┼ä to frajda - "patrz, mamo!".

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Wszyscy jeste┼Ťmy dzie─çmi w por├│wnaniu do tych, kt├│rzy s─ů po drugiej stronie kart, tabliczki Quija itd.

Dzie─çmi zar├│wno wiekowo, jak i mentalnie.

Doros┼éa by┼éa Ewa - ┼║le wysz┼éa na rozmowie z kim┼Ť, kogo nie widzia┼éa. Doros┼éy by┼é Jezus - a i on m├│g┼é si─Ö potkn─ů─ç, skoro by┼é kuszony. Ja w por├│wnaniu tak┼╝e z nimi jestem dzieckiem i nie chc─Ö nawet podchodzi─ç do "zapa┼éek".

Ruta, nie zrozum mnie źle, nie krytykuję Twoich zainteresowań, ale tłumaczę, dlaczego np. nie zadam pytania w Twoim klubie Lenormand. Dla mnie to nie jest zabawa.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dawno, dawno temu w programie Kuby Wojew├│dzkiego go┼Ťciem by┼é bodaj┼╝e jasnowidz (nie pami─Ötam dok┼éadnie, to naprawd─Ö by┼éo dawno temu). Zapytany, czym dzisiaj zajmuj─ů si─Ö demony, odpowiedzia┼é, ┼╝e rozbijaniem rodzin ludzi takich jak ja.

Wi─Öc o ile w przypadku innych os├│b nic niezwyk┼éego by si─Ö nie wydarzy┼éo, to mog┼éoby si─Ö zdarzy─ç, ┼╝e gdybym ja si─Ö zacz─ů┼é w to bawi─ç (ot, taka forumowa zabawa), Ty nagle sta┼éaby┼Ť si─Ö prawdziwym medium.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi