Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
earl

Proponowana lista zmian na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Wyrzucenie niepotrzebnych subfor, na pierwszy rzut oka forum robi złe wrażenie 

https://scypion.pl/index.php?/forum/131-tematy/ pusty, niepotrzebny

https://scypion.pl/index.php?/forum/54-taniec/ przenieść wątki po prostu do kategorii Hobby, po sprawdzeniu poprawności wyświetlania się obrazków w wątkach i usunięciu spamu otagować wątki tagiem "taniec" 

https://scypion.pl/index.php?/forum/135-konsole/ 

https://scypion.pl/index.php?/forum/136-pc/ 

https://scypion.pl/index.php?/forum/124-mój-kanał/

Edytowane przez earl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. Usunięcie chatboxa albo przynajmniej przeniesienie go na sam dół. Powodów jest kilka. Jeden z nich to sposób wyświetlania się forum na telefonach komórkowych. Inny powód to to, że takie przywitania  i pożegnania to kiepska reklama, zniechęcająca do udzielania się na forum. A gdyby forum naprawdę się rozkręciło, to chatbox odbiera ruch reszcie forum, użytkownicy po prostu rozmawiają przez chatbox.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. Jakiś widżet Facebooka. Wiem, że jest na samym dole ale nie rzuca się w oczy. Ja, po wpisaniu w Google "Scypion Facebook" trafiłem na bardzo, bardzo stary fanpage, dopiero przypadkiem dzieki temu przyciskowi  na dole odkryłem aktualny. Moje propozycje:

http://webfrik.pl/wysuwane-okienko-facebook

https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4. Na górze forum zachęta do polubienia fanpage Scypiona, żeby być na bieżąco z nowymi, ciekawymi tematami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5. Wiem, że na fanpage jest problem z treścią i grafikami wątków, zwłaszcza jeśli chce się udostępnić wpisy z podstron. Facebook pobiera pierwszą stronę wątku i (co ważne) grafiki z scypion.pl w adresie URL, co oznacza, że nie pobiera grafik z innych serwerów. Warto o tym wszystkim pamiętać podczas udostępniania wątków na fanpageu, jeśli chce się, aby wyglądały atrakcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6. Tagi.

Ponieważ zmienił się skrypt forum, przestał działać kod BBCode i w konsekwencji grafiki się nie wyświetlają, YouTube nie działa tak jak powinien, linki też nie. To wszystko zniechęca do czytania i odpowiadania w wątkach.

Podczas moderowania wątków warto od razu dodać tagi. Jak to poprawnie zrobić?

Powiedzmy, że w jakimś wątku są zdjęcia z podróży po świecie. Niech moderator nie taguje "zdjęcia" "z" "podróży" "po" "świecie", bo to niczemu nie służy. Co to za tag "po", o czym jest ten tag? Albo "świecie"?

Taguj tak, jakbyś wymyślał nową kategorię. Czyli np. "fotografia" "turystyka" "podróżowanie" "zdjęcia z podróży". Jeśli w wątku są jakieś ciekawe zdjęcia z Indii, możesz dodać tag "Indie" itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7. Jeśli jakiegoś wątku nie da się mądrze otagować, to warto się zastanowić nad przeniesieniem go do archiwum albo nad usunięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8. Chmura tagów, tag cloud. Nie wiem, czy jest taki moduł do tego skryptu forum. Można zrobić własną chmurę, wybierając najpopularniejsze i najciekawsze tagi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9. Posty spamerów albo posty z marketingu szeptanego albo do kosza (jeśli nikt z normalnych użytkowników do nich nie nawiązał), albo edytować, wstawiając linki w Kod <> (chodzi mi o ten przycisk w edytorze). Chodzi o pozycjonowanie forum, nie warto tracić malcy na linki zewnętrzne, trzeba wzmocnić linkowanie wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10. Dział Reklama świeci pustką, a całe forum jest zaspamowane. Moja propozycja: nagrodzić aktywnych użytkowników, dając im możliwość zareklamowania swoich stron w tym właśnie dziale. Obojętnie zresztą, co chcą zareklamować, niech mają możliwość zrobić to tam. Oczywiście trzeba zmodyfikować regulamin działu tak, aby zewnętrznych spamerów eliminować. Nie wiem, czy jest możliwość ustawienia, aby w danej kategorii mogli publikować tylko użytkownicy z określoną ilością postów albo z określoną  rangą (w phpBb  by Przemo było coś takiego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się wprowadzic wszystkiego na raz bo prowadzajac pewne rzeczy od razu trzeba zmieniać inne i iść jakimś założonym planem. Potrzeba na to niestety czasu. Na pewno zmiany będą się pojawiać sukcesywnie i mamy nadzieję że korzystnie wplyna na forum, które stanie się znów miejscem wielu rozmów. Będziemy brac pod uwagę wszystkie propozycje. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11. Co do tego pomysłu, nie jestem do końca przekonany, ale zaproponuję.

Nowa kategoria NOWE TEMATY. Opis: "Ze względu na trwającą obecnie przebudowę forum zachęcamy do umieszczania nowych tematów w tej kategorii.".

Powód: jak w opisie, ale przed wszystkim zebranie nowych tematów w jednym miejscu. Nowe tematy to iskra, która może rozpalić aktywność na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad 6. Odnośnie tagowania wątków pod kątem wygody użytkowników i pozycjonowania w Google.

Pozwolę sobie po prostu wkleić część tego, co napisałem do Bartka na PW. Dotyczy tagów wątku

I tagów tam dodanych

Cytat

Dawno, dawno temu były skrypty, które automatycznie tagowały w ten sposob, ale to nic nie daje

Cytat

Co z tego, że podstrona tagu "tego" linkuje do danego wątku, skoro ma słabą moc, a że względu na mieszana zawartość sama nie stanowi żadnej atrakcyjnej strony dla Google bota? Z kolei wątek jest źle otagowany, bo to nie odpowiada treści.

Cytat

Jak już kombinować z tagami, to iść w stronę tagowania frazami wyszukiwań w Google, czyli "tego nie pomalujesz" albo "amelinowy kolor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, earl napisał:

11. Co do tego pomysłu, nie jestem do końca przekonany, ale zaproponuję.

Nowa kategoria NOWE TEMATY. Opis: "Ze względu na trwającą obecnie przebudowę forum zachęcamy do umieszczania nowych tematów w tej kategorii.".

Powód: jak w opisie, ale przed wszystkim zebranie nowych tematów w jednym miejscu. Nowe tematy to iskra, która może rozpalić aktywność na forum.

Wolałabym nie. Działy są tworzone ale  nie kosztem istniejących. Tematy mogą być przeniesione jeśli zajdzie taka potrzeba. Wrzucenie ich do miejsca z którego na pewno trzeba będzie je sortować wydaje mi się niepotrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest przemyślane co robię teraz i colka I ja pracujemy  nad działami więc spokojnie poza tym także będą nowe rangi ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcemy trafić do dużo osób więc każdy znajdzie u nas coś dla siebie forum się zmienia  i chce żeby było nas więcej  tu nie chodzi o kase tylko żeby lodzie znaleźli informacje na każdy temat 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

12. Estetyka nazw kategorii/działów. Jedne są pisane  CAPSLOCKEIM, inne Normalnie, inne Pogrubione - można by to poprawić na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, earl napisał:

12. Estetyka nazw kategorii/działów. Jedne są pisane  CAPSLOCKEIM, inne Normalnie, inne Pogrubione - można by to poprawić na końcu.

Już pisałem wszystko pokoleji pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Bartek napisał:

Już pisałem wszystko pokoleji pisałem.

:)

Nie chodzi o to, żeby kogokolwiek poganiać. Przykro mi, jeśli tak to rozumiesz.

Tak jak napisałem, to są moje propozycje, nie musicie ich uwzględniać, być może macie inną wizję forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Staram się zmienić  tematykę forum Ale niestety nie można bo już Google Ale można po zmieniać działy forum na Tym się wpromuje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Bartek napisał:

(Nie mogę wykasować tego powyżej, skrypt forum albo tablet mi nie pozwala. Muszę wysłać to, co jest, skasujcie niniejszy post)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Spoko, róbcie co chcecie, ale nie róbcie proszę takich baboli w tagowaniu jak tutaj

Aż mi się serce kraje, gdy widzę takie tagi.

Zróbcie tagi pod użytkowników. Żebym widział tag "zakupy", mógł na niego kliknąć i przeczytać inne wątki dotyczące zakupów. Bo tag "co" albo "dziś kupiłeś" nie jest mi do niczego potrzebny.

Edytowane przez earl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bartek wspominał gdzieś o zatrudnieniu formy pozycjonerskiej. Większość takich firm zaproponuje, że po prostu będzie spamować inne fora i blogi, żeby uzyskać linki takie, jak Wam tu wciskają spamerzy, albo dadzą Wam linki z własnych zapleczy, czyli np. blogów bezwartościowych dla Google. Za każdą frazę zapłacicie, a ruchu nie będziecie mieć, bo z tych kilku fraz wejdzie kilka osób.

Natomiast jeśli dobrze zrobicie linkowanie wewnętrzne, to z tzw. długiego ogona long tail możecie zyskać ruch.

Zastanówcie się nad tym, tagując "co" zamiast "zakupy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi