Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
kissmyass

Przyprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Pieprz i sól mielona, zioła prowansalskie, czosnek tylko ząbkach, oregano, tymianek, czasami gałka muszkatołowa, pieprz Cayenne, ostra i słodka papryka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja najbardziej lubię ostre chilli, a jak jestem przeziębiona to używam więcej imbiru http://obk.pl/poznaj-moc-przypraw-ktorych-nie-moze-zabraknac-w-codziennym-jadlospisie/ o, a tutaj znalazłam przyprawy których dobrze jest używać ;) ha i dobrze że lubię chili bo zawiera kapsaicynę a słyszałam, że to też działa antyrakowo. Chociaż na to nie ma rady :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio się trochę wydłużyła lista, ale to zależy i tak od potrawy.. Lubię też używac świezych ziół i dlatego mam na działce osobny kącik ;) No i chcę posiać kolendrę, mam nadzieję że spokojnie zamrożę ją jak pietruszkę... A z gotowców lubię złotego kurczaka od knorra, i dla mnie to najszybszy sposób na obiad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś nie przepadałem za przyprawianiem. Ale to dlatego,ze się na przyprawach nie znałem I używałem wyłacznei soli i pieprzu. Jednak z czasem lista się wydłużała i osobiscie lubię najbardziej
koperek
świeżą kolendrę
miętę
Jesli chodzi o przyprawy suszone to na pewno: chili, anyż, kminek oraz garam masala :)

Zerknij sobie tutaj: https://planteon.pl/przyprawy-swiata Mają spory wybór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji tego , ze jestem wegetarianka to przyprawy sa dla mnie bardzo wazne. Wlasciwie stosuje ,,wszystkie,, jakie sa, poczalwszy od majeranku , kminku,kurkumy  itd.   Liste roznych ziolkowo-warzywnych przypraw mam bardzo dluga. Moi znajomi twioerdza ze smiechem , ze dla mnie nawet  trawa bedzie  zdrowa przyprawa. Mysle, ze cos w tym jednak jest.😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi