Skocz do zawartości
getitdone

Żarówki przeciwmgielne

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, mam do was pytanie.
Chcę zamontować światła przeciwmgielne bo szykuje mi się na lato 2 miesięczna podróż przez Europę i kawałek Azji :)
Macie doświadczenia w tym temacie, możecie coś polecić?
Myślę o modelu Osram LEDriving FOG, z dwóch powodów (A. topowy producent, a nie chcę fuszerki na takim wyjeździe, B. łatwy montaż). Macie jakieś opinie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
twoje auto nie ma w standardzie świateł przeciwmgłowych ??!!
ja sie zgadzam z twoim wyborem przede wszystkim jakość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Założył bym oryginalne do Twojego samochodu... uniwersalne nawet Osram nie działą tak dobrze jak oryginał.
Z tym doświetlaniem zakrętów... nie powinna się ta funkcja włączać powyżej 40km/h i nie kierunkowskaz powinien nią sterować a kąt skrętu kierownicą. To tak w pełnej zgodności. Absolutnie nie mogą mrugać ze światłami awaryjnymi.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Temat trochę wisi, ale powoli wraca jesienna szarówka i takie światła świetnie się sprawdzaja, więc warto. Rzuciło mi się w oczy jak Red pisałeś o OSRAM i one są oryginalne. Przecież montowane są jako początkowe przy nowych autach w wielu markach. Więc spokojnie można postawić właśnie na nie.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oryginał czyli montowany jako wyposażenie samochodu w fabryce lub u dealera.
Dobre uniwersalne to nie osram a hella, ciebe, ewentualnie bosch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie o takich oryginałach mówie. OSRAM jest montowany jako pierwsze światła. Do tego ostatnio widziałam, że na ich stronie można zrobić trust test i wpisując dane z opakowania i samej żarówki można sprawdzić czy produkt który kupiliśmy jest oryginalny. Może się nie znam, ale po zamontowaniu faktycznie widzę róznice do bezmarkowych odpowiedników.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osram nie jest montowany w żadnym seryjnym samochodzie jako dostawca OEM. Żarówki może i tak reflektory absolutnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mówie o żarówkach, a nie o reflektowach. Jako szary człowiek mogę wypowiadać się o wymianie w aucie żarówki, a nie całego reflektora. Jesteśmy w temacie przeciwmgielnych żarówek dlatego myślałam, że oboje piszemy o żarówkach ;) Jeśli o nie chodzi to OSRAM ma sporą ofertę tych przeciwmgielnych. Trzy z tych wersji świateł to LED z tego co patrze na ich stronie:
LEDrving FOG – praktyczne połączenie świateł przeciwmgłowych LED i świateł do jazdy dziennej
LEDriving FOG PL – indywidualna stylizacja i ultraatrakcyjny wygląd
LEDriving F1 - zoptymalizowane oświetlenie drogi i lepsza widzialność

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to jeszcze raz. NIE MA ZAROWEK PRSECIWMGLOWYCH. Przeciwmgłowe to mogą być reflektory z żarówka halogenową H1 lub H7 lub ich odpowiedniki w technologii Led. Kolejny raz powtarzam ze to co oferuje osram są to uniwersalne reflektory do montażu w zderzaku które mają działać jako reflektory halogenowe czyli przeciwmgłowe. Nie będą działać lepiej niż to co oferuje producent samochodu i to co jest dedykowane fabrycznie chociażby dla tego że nie ma możliwości regulacji ustawienia takiego uniwersalnego reflektora. Są np reflektory uniwersalne które są prawie identyczne jak te montowane w Alfie 159 z funkcją światel dziennych w technologi Led i również są markowego producenta typu osram (nie będę robił tutaj reklamy firmy) ale nie pasują idealnie tak jak oryginały a po drugie nie działają tak dobrze jako reflektor przeciwmgłowy ani jako do światel Dziennych.
Znacznie Lepszym rozwiązaniem jest zakupienie używanych Oryginalnych reflektorów przeciwmgłowych np na aledrogo i zamontowanie ich tak jak producent to przewidział.
A całe działanie takiego reflektora polega na oświetleniu drogi szerokokątnie czyli ma świecić w dół i maksymalnie na boki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedyne w czym masz rację droga Coolko to to że markowa żarówka i poprawnie zamontowana świeci znacznie lepiej niż tania chińska żarówka.
Sam zamontowalem w swoim samochodzie żarówki japońskiej firmy które kosztują 50 euro za parę. Efekt w porównaniu z zarowkami helli jest duży ale nie do końca jestem przekonany że warte aż takich pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Red no proszę Cie :) Nie jestem ekspertem, a Ty łapiesz mnie za słówka :) Powiedz mi dlaczego według Ciebie lepiej kupić używki niż takie lampy jak np te LEDrving od OSRAM? Co do żarówek, to chyba każdy kierowca ma swoje upodobania. Jeśli wolą intensywne światło kosztem żywotności to podejmuja ten wybór w pełni świadomie, prawda?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ponieważ mają regulacje i świecą tam gdzie mają świecić a nie np po oczach, powód drugi oryginalne halogeny pasują idealnie w miejsca dla nich przeznaczonych i wygląda to znacznie lepiej niż takie uniwersalne badziewie. Po trzecie łatwość montażu i oryginał pasuje do oryginalnej instalacji elektrycznej samochodu, nic nie trzeba ciągnąć, wycinać, i robić tzw rzeźby. Po czwarte oryginalne reflektory podwyższają wartość pojazdu niż dokładne bele co.
Coolca płacą Ci za reklamę tego produktu???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie miałam zapytać, czy te o których Ty mówisz to przypadkiem w sprzedaży nie masz ;) Odrzucasz to co dla Ciebie nie jest dobre, ale to nie znaczy, że takim nie jest dla innych ;) Już o nic więcej nie pytam, ale zdanie swoje mam.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po pierwsze nie handluje częściami na żadnym portalu. Jako serwis prowadzę działalność handlowo usługowa.
Jeżeli klient przywozi mi uniwersalne tego typu reflektory odsyłam go do kogoś innego. Nie chce mieć problemów i marudzenia.
Jeżeli mam zamontować do seryjnego samochodu dodatkowe oświetlenie polecam tylko i wyłącznie oryginały, lub zamienniki zgodne z oryginałem. Jak juz pisałem wyżej ponieważ ładnie wyglądają a w każdym aucie są inne i montowane w różnych miejscach najczęściej w zderzaku ale nie zawsze bo np w 147 są w reflektorach głównych oraz mam pewność że nie będzie problemów przy przeglądzie technicznym o będą spełniać swoje zadanie.
Co do reszty Twojego wywodu. Ja nie podałem nazwy żadnego producenta a Ty tak. Ja podaje konkretne powody dla których uniwersalne reflektory są do bani...Ty piszesz mi przepisane slogany reklamowe ze strony firmy na O.
Wiec powiedz mi kto robi tutaj reklamę Ty czy ja???
Kto ma 15 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej oraz sporcie motorowym...Ty czy ja??? Czy kiedykolwiek prowadziłaś samochód z oryginalnymi halogenami i takim uniwersalnym???? Bo ja tak... I powiem Ci ze żadne uniwersalne poza tymi stosowanymi w sporcie takich firm jak Ciebe lub Hella naprawdę działają. Są wielkie brzydkie i montowane na masce samochodu w układzie 2 szerokokątne i 2 dalekosiężne. Cała reszta to...badziewie i pisze to z doświadczenia i okazji testowania w autach kilku klientów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi