Skocz do zawartości
michiz

Mazda 3 - chcielibyście?

Rekomendowane odpowiedzi

co uważacie na temat Mazdy 3? :) ja ciągle się waham między różnymi modelami tej firmy, ale po jeździe testowej tym modelem jestem oszołomiony, było wspaniale, a do tego ta piękna dzisiejsza jesienna pogoda za szybą, ekstra :) a idealnie wygląda Mazda 3 wśród spadających złotych liści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Tak sie rozsmakowales w tym zachwalaniu , ze az musialam zobaczyc co
to za cudo.
Rzeczywiscie zewnetrznie robi wrazenie i to calkiem spore.
Mysle, ze wiarygodnym zrodlem informacji i opiniodawca jest Redo.
Pewno jak tu zajrzy to sie wypowie jako znawca , bo on uwielbia rozne autka i zna sie
na rzeczy.[img]http://www.mazda.pl/assets/master/cars/all-new-mazda3/hatchback/specs/21/mazda3-specs-etc-hero.jpg[/img] :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dopiero dzisiaj przeczytałem ten post...stąd duże opóźnienie.
Wiec od początku. Mazda dla mnie skończyła się wraz z zakończeniem produkcji modeli Xsedos 6 i 9. Silny mariaż z Fordem znacząco obniżył jakość tej kiedyś bardzo zacnej japońskiej marki. Jeszcze całkiem nie dawno w mazdach montowane były kompletne jednostki napędowe Forda przykryte plastikowym deklem ze znaczkiem Mazdy. Teraz jest inaczej...podobno...
Co do samej Mazdy 3. Auto z zewnątrz jak na japońca jest ładna. Środek z daleka również...zaczyna się robić mniej fajnie dotykając go. Jak dla mnie mocna truja lub naciągane cztery.
Właściwości jezdne bardzo przyzwoite ale nie jest to samochód który powali na kolana. Poprawnie, milo ale bez pazura. Ot kolejny nudny odpowiednik golfa... Dużym minusem jak dla mnie to bardzo szybko ingeruje system ESP i nie da się tym samochodem bawić.
Podsumowanie. Na pewno nie jest to samochód dla mnie. Nie jest to samochód dla kogoś kto wymaga od samochodu czegoś więcej jak dobrze wyglądające toczydełko. Nie prowadzi się tak genialnie jak np alfa 147 a zaprojektowana była wiele lat wcześniej niż nowa trójka, nie ma pazura Hondy civic ale nie jest też tak nudna i nijaka jak golf czy astra. Jak dla mnie to przeciętny kompakt bez duszy.
Za te pieniądze kupił bym sobie alfę guliette z turbodoładowanym silnikiem benzynowym , ślicznie wykończonym wnętrzem i bardzo miłym w dotyku i o bardzo dobrym sportowym prowadzeniu. Samochód który niezawodnością dorównuje mazdzie a jest to jednak samochód klasy premium.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co jak co, ale estetycznie autom Mazdy nie można nic zarzucić. Zresztą teraz robi ona konkurs dla estetów właśnie. Jeśli ktoś ma żyłkę projektanta, polecam rzucić okiem:
https://mazdadesign.pl/nowa-edycja-konkursu-dla-projektantow/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajnym pomysłem jest to zaprojektowanie wnętrza auta 2037 roku ;) Chociaż jako kobiecie chodzi mi po glowie również biżuteria przyszłości ;) Szkoda, że nie ejstem studentką jakiegoś kierunku projektowania, no ale może wyniki będą zaskakujące to chociaż będę podziwiać.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...