Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
mazi88

Szkoła Wyższa.

Rekomendowane odpowiedzi

[quote="mazi88"]Waszym zdaniem warto jeszcze studiować czy lepiej poszukać pracy??[/quote] ;-) Ciekawe pytanie.
Wszystko zalezy od tego co Ty myslisz n/t i jakie aspekty bierzesz pod lupe
przy ew dokonywaniu takich wyborow.
To nie jest proste i latwe , ale warto sobie samemu odpowiedziec na to pytanie.
Bo w tym wszystkim najwazniejsza jest motywacja i ogolnie pojete korzysci , oczywiscie
mam na mysli korzysci przede wszystkim materialne.
No, chyba , ze myslisz o czyms zupelnie innym.
Mowiac szczerze dla kazdego zarowno studia czy praca oznaczaja zupelnie co innego.
Sam wiesz, ze w obecnej rzeczywistosci najbardziej porzadane sa sukcesy i ,,gora pieniedzy,,, ktore udaje sie zdobyc czasami bez udzialu kilkuletniego studiowania.
Wystarczy tzw nos i smykalka do trafionych interesow , a takze konstruktywne posuniecia oraz intuicja.
Biznesmenem nie zawsze sie udaje zostac bez dyplomu , chociaz roznie to z tym obecnie bywa.
Warto mimo wszystko przeanalizowac za i przeciw.
Najwazniejsze by wiedziec czego sie po prostu chce od zycia i samego siebie.
To sa naprawde bardzo wazne decyzje zyciowe. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fajnie jakby dało się połączyć naukę z pracą. Wtedy byłoby najlepsze rozwiązanie. Ale na pewno nie jest to łatwe do pogodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pewnie, że warto jest studiować! jeszcze się napracujesz w swoim życiu, a póki jesteś młody, to idź na studia. papierek zawsze jakiś będzie, a nigdy nie wiadomo co w życiu może człowieka spotkać - uwierz.
czasami już nie o same studiowanie chodzi tylko o ludzi, środowiska które można poznać a to moim zdaniem też jest ważne w życiu.
jeśli jednak chcesz tak bardzo już pracować, to zawsze możesz połączyć ze studiowaniem.. ja tak zrobiłam chociaz studiowałam dziennie, ale jakoś udało mi się połączyć mimo, że miałam kryzysowe dni ale dawałam radę i teraz szczerze mówiąc trochę mi tego brakuje. :mrgreen:

ps. wspomnień z imprez z akademika nikt mi nie zabierze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oczywiście, że warto studiować, ale nie dla papierka a dla faktycznej wiedzy. Mam wrażenie, że większość obecnych studentów chce zrobić wszystko po najmniejszej linii oporu, byle na 3, byle dało się od kogoś spisać, a może przepisze z ćwiczeń itp. Coś takiego jest głupotą, bo nawet jeśli studiujesz kierunek wartościowy z punktu widzenia rynku pracy to szybko wyjdzie na jaw, że nie wiesz więcej niż każdy mógłby dowiedzieć się z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="tattoomaster"] Mam wrażenie, że większość obecnych studentów chce zrobić wszystko po najmniejszej linii oporu, byle na 3, byle dało się od kogoś spisać, a może przepisze z ćwiczeń itp. Coś takiego jest głupotą, [/quote] oczywiście są tacy studenci, ale nie można wszsyrtkich brać pod grubą kreskę i tak to wszystko rozumować.
nie ukrywam, bo sama tak robiłam. nie zależało mi na ocenach i na tym całym wyściugu szczurów, na niektórych przedmiotach ściągałam, bo wiedziałam ze to mi się nigdy nie przyda w życiu i wolałam się skupić na ważniejszych i bardziej interesujących przedmiotach. ocena zresztą też nie jest odzwierciedleniem wiedzy jaką posiadasz. temat rzeka :mrgreen:

są studenci, którzy zdobyli papierek i szczerze mówiąc nie wiem za co skoro żadnych podstaw nie znają a mimo to udało się skończyć studia - to się nazywa szczęście chyba. :mrgreen: jednak co z tego skoro później szukając pracy jest tyle konkurencji i pracodawcy trzeba udowodnić, żeby wybrał właśnie Ciebie a nie kogoś innego. na oceny nie patrzą później i na Twoją frekwencje na zajęciach :mrgreen:

poza tym na studiach są przeróżne przedmioty, które jakieś Cie mogą zainteresować i wtedy sam możesz zaczac się ukierunkowywać. sam zobaczysz, czy to jest dla Ciebie czy nie. jak Ci się nie spodoba, to zawsze możesz zrezygnować ale przynajmniej będziesz wiedział, że próbowałeś :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mój brat planuje iść na logistykę na WSB. Ma nadzieje że uda mu się połączyć pracę ze studiowaniem. Aktualnie pracuje na magazynie. Nauka ma być w weekendy. Trzymam kciuki aby mu się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak się chce to się da wszystko zrobić, ale ciężka praca przed nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="mazi88"]mój brat planuje iść na logistykę na WSB. Ma nadzieje że uda mu się połączyć pracę ze studiowaniem. Aktualnie pracuje na magazynie. Nauka ma być w weekendy. Trzymam kciuki aby mu się udało.[/quote] Witam! Cieszę się, że Twój brat wybrał studia właśnie na naszej uczelni. Jako przedstawiciel szkół WSB z tego miejsca serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych studiami I stopnia do zapoznania z ofertą studiów w naszych oddziałach na terenie całej Polski. Studia można podjąć m.in. na kierunkach: Finanse i rachunkowość, Psychologia w biznesie czy właśnie Logistyka. Szczegóły oferty dostępnych kierunków i specjalizacji można sprawdzić na naszej stronie internetowej wsb.pl. Dodam, że do 15 lipca można skorzystać z promocji i zyskać darmowe wpisowe i czesne już od 195zł miesięcznie na pierwszym roku studiów. Tak więc zapraszam do aplikacji - rekrutacja trwa!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zawsze warto studiować. Jeśli nie dla samej nauki to dla poznania nowych ludzi. Ja na studiach poznałam wszystkich swoich dotychczasowych przyjaciół :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja wyszłam z założenia że studia to olbrzymia strata czasu. Przez ten czas co moi rówieśnicy biegali na uczelnie, a niektórzy do tego jeszcze pracowali po nocach spokojnie założyłam działalność gospodarczą i z chwilę na chwilę osiągalam kolejne sukcesy, poznałam na prawdę wartościowych ludzi z którymi też można poimprezowac na poziomie. Ale dzięki tej decyzji nie straciłam kilku lat i w tym momencie nie mam problemu z pracą i pieniędzmi. A ludzie po LO i studiach gdzie laduja? Na ciężkich etatach gdzie pracodawca ma dużo a oni całe nic, bo brak doświadczenia, dobrych znajomości itp. Niestety taka jest obecna rzeczywistość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale żeby założyć własną działalność,trzeba mieć na to fundusze,a studia jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Uważam, że w dzisiejszych czasach najważniejsza jest znajomość obcych języków,a bez nauki ich niczego w życiu się nie osiągnie. W każdej pracy zresztą pytają o obce języki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale przecież nie do wszystkich działalności potrzebne są fundusze, jedynie po miesiącu ZUS, ale dla nowych przedsiębiorcow jest on obniżony.
Odnośnie języków popieram, sama muszę się za to wziąć w końcu, bo przez to że szłam systemem niemieckiego, angielski dopiero w technikum miałam i leżę strasznie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/member/mazi88/]mazi88[/url]"][post]187459[/post] fajnie jakby dało się połączyć naukę z pracą. Wtedy byłoby najlepsze rozwiązanie. Ale na pewno nie jest to łatwe do pogodzenia.[/quote] Dobra organizacja, chęci, realizowanie celu i po bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jasne że warto studiować, przecież życie studenckie to najfajniejsze lata a zwłaszcza teraz gdy jeszcze bilety za pół ceny. Do autobusu, pociągu, kina, teatru. Darmowe szkolenia. Zniżki w barach, pubach, klubach. Specjalne imprezy przygotowane z myślą o studentach. Masa projektów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Wreszcie stypendia, konkursy i nagrody za osiągnięcia. :) :) :) :) :) To tak troche żartem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Je stem podobnego zdania Wiele osób twierdzi,że jest to jedynie papierek, jednak tak naprawdę to w większości zakładów pracy wymagają wykształcenia.
Polecam jednak zdecydować się na kierunek,który daje jakieś konkretne wykształcenie i wiedzę. DObrym wyjściem jest zapisanie się do studium medycznego. Szczególnie,że w służbie zdrowia od jakiegoś czasu coś pęka i mozńa liczyć na o wiele lepsze zarobki niż w przeszłości.
Proponuję sprawdzić jeszcze w [url=https://atutszkola.pl/oferta/szkola-policealna/policealna-szkola-medyczna/]policealnej szkole medycznej Atuta[/url].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi