Skocz do zawartości
Coolka

Gdzie na przegląd?

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie niedługo przegląd i zastanawiam się gdzie wy robicie swoje? Czy systemem gdzie popadnie, gdzie taniej, gdzie polecił mi kolega czy raczej w stałych sprawdzonych miejscach?
Wiele sie mówi, że autoryzowane serwisy są droższe, ale jak mój ojciec Forda Focusa robił przegląd pełen za 490zł z wymiana wszystkich filtrów i jeszcze 12 miesięcznym ubezpieczeniem assistance to chyba nie jest tak źle jak z dawnych czasów pamietamy.

[img]http://panoramafirm.pl/images/9/9/025466699.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b][color=#d45500]Coolka[/color][/b], ale tu ci chodzi o przeglądy serwisowe nie do rejestracji
?

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Omijam ASO szerokim łukiem. Ceny części mają zabójcze (poza no filtrami ale już na oleju potrafią dowalić ponad 100%marży przykłedem jest tutaj VW) poza tym wiedza panó z ASO często jest na tak żenująco niskim poziomie że szkoda im samochód tam zostawiać.
Ja mam swoich mechaników z którymi współpracuję od lat i albo sam u nich sobie robię... lub daję zarobić im. Części też kupuję u nich ogólnie polecam warsztaty które są Wam znane i polecane przez znajomych.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"][b][color=#d45500]Coolka[/color][/b], ale tu ci chodzi o przeglądy serwisowe nie do rejestracji
?[/quote]
Tak ;)
[quote="redorange666"]Omijam ASO szerokim łukiem. Ceny części mają zabójcze (poza no filtrami ale już na oleju potrafią dowalić ponad 100%marży przykłedem jest tutaj VW) poza tym wiedza panó z ASO często jest na tak żenująco niskim poziomie że szkoda im samochód tam zostawiać.
Ja mam swoich mechaników z którymi współpracuję od lat i albo sam u nich sobie robię... lub daję zarobić im. Części też kupuję u nich ogólnie polecam warsztaty które są Wam znane i polecane przez znajomych.[/quote]
No ale ja się o Forda pytam. Ceny wydaja mi sie ok bo wiem jak u mnie w koło to wyglada w zwyklych punktach. Zerknij i powiedz mi co myślisz http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Olej to wydatek około 120zł/4L filtr oleju około 20zł wymiana gratis jak kupisz części i olej w warsztacie... filtr powietrza markowy to około 40zł czyli w 160zł taki pseudo przegląd zrobisz w każdym średnim warsztacie... czyli dokładnie to samo co w Aso forda za 270zł... NA czym polega "przegląd" w aso... to że podniosą samochód i popatrzą sobie jak co wygląda i powiedzą co ewentualnie jeszcze... to samo zrobi dobry warsztat poza aso w tej samej cenie co podałem wyżej... po prostu mechanik się będzie nudził to sobie popatrzy.
Za prawdziwy przegląd czyli dokładne sprawdzenie zawieszenia, całego oświetlenia, ściągnie koła i oceni stan hamulców oraz je wyczyści i przesmaruje trzeba doliczyć około 100zł... w aso co najmniej kolejne 200-300zł.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No niestety, auto kosztuje. Jak do tych wszystkich wymian oleju, płynów itp. doliczyć jeszcze [url=http://caressence.pl/uslugi/detailing-wewnetrzny/detailing-wnetrza-350-450-pln/]kosmetykę samochodową[/url] to wyjdzie jeszcze więcej, ale o auto trzeba dbać, żeby był na lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiadome jak dbasz tak masz

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie zgodzę sie że omijanie ASO ma zawsze sens... owszem, jak już jakiś czas pojazd jest nasz, to zaufany mechanik to też dobra rzecz - może być problem tylko z kwestią zabezpieczeń i elektroniki, nie mniej przy zakupie pojazdu ASO, podobnie jak skorzystanie ze strony w stylu autoraport.pl uważam jak najbardziej wskazane. Ostatnio znajomy kupił fajne Audi. Myślał że złapał okazje jakich mało, raz że audika o jakiem marzył, dwa taniej niż cena na rynku, choć to powinno wzbudzić jego podejrzliwość. Dzisiaj złomu nie może sprzedać, a do jazdy się nie nadaje... Okaząło się po czasie u mechanika, że fakt furka wypicowana idealnie, prawie jak nówka pomimo 5 lat jakie miała w metryce...problem w tym,że sumie te 5 lat to miały tylko prawa cześć przdodu i lewa tyłu, druga strona tyłu miała lat 6, a reszta przodu praktycznie 4 z malutkim haczykiem... do tego była źle złożona, więc cud że on w tym samochodzie nie znął a sam pojazd dosłownie rozpadł mu się na wysokim krawężniku przy 5km/h a nie na autostradzie przy 140.... A wystarczyło zamówić choćby darmowy raport....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak przeglądy to tylko w aso, ford teraz ma program dla aut 4 letnich i starszych. A obsługa jest o wiele lepsza niż u zwykłego mechanika. Tam ludzie znają się na rzeczy, wiedzą co robią. Teraz jeszcze planuje wymianę opon i na jakiś czas będę miała spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No jesli o opony chodzi to akurat czas na nowe letnie. A jeszcze ford ma promocję na hotel dla opon teraz od kwietnia do konca maja http://www.ford.pl/Serwis/Programy_promo/AkcjaWiosna i kupując opony płaci się tylko za taki hotel 1zł.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...