Skocz do zawartości
Zapraszamy wszystkich do udzielania się na forum. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki alkomat kupić?
Na ceneo, czy allegro jest wielki wybór i duży przedział cenowy.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaka kwota jest sensowna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Musi być homologowany... ale to i tak nie daje pewności że dobrze działa.
Zalecam podejście na najbliższy posterunek policji i prośbę aby wykonali badanie. To jest najpewniejsze.
Opcja jeszcz lepsza... nie pić :D

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście chodzi mi o zakup alkomatu z homologacją? Ale chyba nie tylko policja takie ma?
U mnie badanie na policji nie wchodzi grę, bo komunikacją miejską dojadę w ok. dwadzieścia kilka minut, a samochodem przecież się tam nie wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dobrego alkomatu nie kupisz za 50 zł

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U znajaomego do zakładu pracy kupili fajny sprzet taki jak ma policja. Zjadłam cukierka z alkoholem i jak dmuchnełam tez wykryło. Ale ten sprzęt to na pewno nie kosztował 50zł

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:mrgreen: Tak sobie mysle, ze w sumie dobrze, ze nie chlepcze mocnych trunkow, bo
przynajmniej mam z glowy takie alkomatowe rozwazanka.
A wobec tego mam zupelnie zielone pojecie n/t zadany. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]U znajaomego do zakładu pracy kupili fajny sprzet taki jak ma policja. Zjadłam cukierka z alkoholem i jak dmuchnełam tez wykryło. Ale ten sprzęt to na pewno nie kosztował 50zł[/quote] Do pracy to można sobie pozwolić na większy wydatek, a takie policyjne chyba trochę kosztują.
Chodzi o coś w granicach 200-500zł, bo za taką cenę chyba już coś sensownego można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie alkomaty to śliska sprawa, na naprawdę dobry - z homologacją i kalibracją - trzeba nawet 700-800zł wydać. Dużo bardziej się opłaca kupować jednorazowe alkomaty na stacjach benzynowych - one kosztują po 5-6 zł i są skuteczne. Licząc na sucho jeden porządny alkomat to ponad 115 tych jednorazowych. Obstawiam, że tyle wystarczy do końca życia, no chyba, że ktoś pije codziennie :)

[i][b][color=#BF0000]Z Matki obcej; krew jego dawne bohatery,

A imię jego będzie czterdzieści i cztery[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odnoszę wrażenie, że widzieliśmy ten sam filmik

[url]https://www.youtube.com/watch?v=2DYfDNIFtaA[/url]

Cóż, chłopaki nieźle się bawią przy pomiarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przydaje się, szczególnie latem w sezonie grillowym, albo my gdzieś jedziemy, albo do nas ktoś wpada, jakieś piwko nawet słabe do karkówki i już nie wiadomo czy można wracać autem czy lepiej taksówką ;) Jeśli już kupować alkomat to tylko elektrochemiczny. Półprzewodnikowe sa zbyt niedokładne i chyba też mniej trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie wiem, czy te półprzewodnikowe to taki dobry pomysł. Pod linkiem jest ciekawy artykuł o wyborze alkomatów i wydaje się, że półprzewodnikowe mogą mieć zbyt wiele minusów, żeby brać je pod uwagę przy zakupie. Chyba że jedynym kryterium ma być jak najniższa cena.

[url]http://mbrokers.pl/motoryzacja/aktualnosci/jak-wybrac-alkomat-rodzaje-i-sposob-dzialania-alkomatow[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeszcze nie do końca. Skłaniam się ku alkohitowi, bo ma fajne dodatkowe opcje, czyli darmowe kalibracje w okresie gwarancji. Zawsze to parę złotych zysku. Nie wiem tylko czy postawić na tańsze modele, czy może zainwestować w taki z lejkiem. Czasem robię imprezy i jak parę osób się zechce sprawdzić, to jest po prostu higieniczniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=8732]lillou[/url]"][post]191548[/post] Lepiej ten z lejkiem, dużo wygodniejszy właśnie jak kilka osób chce się sprawdzić, myślę ze z alkohita bedziesz zadowolony, zresztą to inwestycja na lata więc szkoda przesadnie oszczędzać[/quote] a jak z kalibracją Alkohita??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taka ilość pomiaru pozwoli stosować go bardzo intensywnie :)
Od początku roku jestem w posiadaniu Alkohita X60. Znajomi na imprezie chętnie podchodzili "dmuchnąć"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W opisie czytałem, że te x60 mają 3 letnią gwarancję na sensor, ale zaciekawiła mnie ta łączność przez usb z kompem. Jak to funkcjonuje? Czy programem dołączonym do alkomatu łatwo zapisać dane w postaci zjadliwej dla Excela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
osobiście nie zastanawiałem się co daje ten port USB (nie planowałem robić statystyk :) )
Takie info ze strony Alkohit:
"Darmowy program umożliwia zgranie 20 000 pomiarów na komputer oraz przeniesienie ich do arkusza kalkulacyjnego Excel."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi