Skocz do zawartości
Coolka

Akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie zima, więc czas na modły o odpalenie auta u większość z ludzi uważa za otwarty. Jak to jest z wami? Macie już nowy akumulator czy dopiero planujecie kupić? A jeśli tak to jaki? Polecacie, odradzacie, a może w tym roku sami coś nowego testujecie? Niby proste urządzenie, a nie każdy potrafi odpowiednio dobrać do swojego auta.

[img]http://www.aku24.net/1252-thickbox_default/akumulator-jenox-gold-12v-63ah-630a-p-wym-242x175x175-063622-.jpg[/img]

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Temat na czasie , nie da sie ukryc.
Ale jedno jest pewne, ze czesto zimowe klopoty wielu kierowcow
leza po stronie braku dbalosci o kondycje akumulatora.
Jest troche czasu , wiec zawsze mozna posprawdzac wszystko , w tym
stan naszego akumulatora. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NIe mam nowej baterii, nie zamierzam kupować nowej i padnięcie akumulatora nie oznacza od razu że trzeba kupować nowy.
Zbyt wiele warunków i eksploatacja samochodu powoduje że akumulator odmawia posłuszeństwa pomimo tego że on sam w sobie jest sprawny.
Pamiętajmy że pojemność samej baterii w temp ujemnych spada, czasami nawet bardzo drastycznie, jazda na krótkich dystansach z włączoną duża ilością odbiorników elektrycznych nie pomaga mu się doładować.. i tak po kilku dniach w zimny poranek samochód nam nie odpali.
CZasami również nasza bateria jest wysysana przez niesprawną instalację elektryczną (bardzo często przez alarm) i również możemy po nocnym postoju przy -10 nie uruchomić naszego cuda.
Temat ciekawy ale nie wszystko zależy od samej baterii i zanim się zdecydujecie na zakup nowej należało by sp[rawdzic kilka rzeczy.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety mało kto sie na tym zna. Poza tym najczęstrzym problemem jednak okazuje się akumulator. A jeśli nawet w aucie dzieje się coś więcej to raczej właścicielowi ciężko to wytłumaczyć, więc najniższym kosztem i tak postawi na zmianę akumulatora. A przy jego kupnie czym się kierujecie i na jakie marki stawiacie?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Wlasnie ostatnio moj znajomy ma problem z akumulatorem i
ciagle cos tam doladowuje , zamiast kupic nowy.
Msci sie jak widac , nieprzygotowanie do warunkow zimowych.
A moze pory roku mu sie pomylily?
Wychodzi moim zdaniem lenistwo , bo jak to nazwac? :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ocieplany garaż + 3 letni akumulator i nie ma siły, żeby były problemy z odpalaniem :) Co do firmy, to nawet nie wiem jaką mam, ale chyba nic z wysokiej półki, bo akumulator kosztował tak średnio. Wcześniej, gdy samochód stał w blaszanym garażu, a akumulator miał kilka lat, to na duże mrozy trzeba go było wypinać i trzymać w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie jak zimą padł akumulator na stacji to skorzystałam z one call forda i przyjechali mi z pomocą. Fajna rzecz bo nie musiałam się martwic że będę tam tkwić cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...