Skocz do zawartości
Kika666

Za co kochamy sport?

Rekomendowane odpowiedzi

;-) Czy zastanawialiscie sie kiedykolwiek za co, nie dlaczego
kochamy sport bez wzgledu na dyscypline.?
Ja mysle, ze mozna kochac za wszystko czego nam w sensie ogolnym sport dostarcza.
Mozna tez powiedziec, ze kochamy sport za emocje i lzy, za zaskakujace i szokujace zwyciestwa , za dramaty i makabryczne wrecz porazki ktore na dlugo pozostaja w pamieci doprowadzonych do bialej goraczki kibicow i fanow.
A moze za niesamowite i czasami koszmarne przypadki i sytuacje majace wplyw na koncowe wyniki.?
Przyklad ;MS 2014 - mecz Brazylia-Niemcy przegrywa fatalnie 1;7
i doznaje totalnego szoku , myslac ze to im sie po prostu sni.
Ale to niestety nie byl sen a rzeczywistosc.
Kochajacy kibice mysleli , ze cos nie tak jest z transmisja meczu.itd
Nastepny szok i dramat w Lidze madagaskarskiej w 2002 roku, gdzie gole w ilosci 149 szt wlatywaly do wlasnej bramki i nawet byly sprzeciwy FIFA.
I znow mimo szoku wierni fani deklarowali swoje kochanie.
Wiec jak to jest naprawde ?
A moze kochamy sport za to, ze dzieki niemu mozemy dac upust naszym nagromadzonym w nas emocjom ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za co kocham sport:
Jako widz:
*Za rywalizację
*Za emocje, które dostarcza gdy kibicuje jednej ze stron
Jako uczestnik:
*Endorfiny
*Walkę z samym sobą. Gdy już nie mam siły biec, kolejny raz podnieść sztangi, a mimo wszystko to robię. Gdy nie chce mi się w zime wstać o świcie i iść biec, a mimo to, wstaję.
* Za innych uczestników - Gdy zaczynałem biegać zawsze mijający biegacze witali się ze mną przez podniesie ręki. Czułem się wtedy jakby przekazywali mi częśc swojej energii, od razu lżej mi się biegło, a na ustach pojawiał się uśmiech. Teraz już to, tak na mnie nie działa, przez podniesie ręki odczuwam zrozumienie ze strony drugiego biegacza, tak jakby mówił "Obaj w tym siedzimy". Tak czy siak nadal praktykuje witanie się z innymi, licząc że może na któregoś z początkujących działa to, tak jak ja na mnie na samym początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kocham sport za rywalizację. Za to, że mogę wziąć udział w zawodach i zmierzyć się z innymi. Za klepnięcie w ramię przez bliską osobę po wygranej walce i możliwość usłyszenia "dobrze się spisałaś". Poznać prawdziwą wartość moich umiejętności, dowiedzieć się o brakach jakie jeszcze mam. W końcu za trening, dążenie do perfekcji, przyjemność jaką odczuwam kiedy w końcu uda mi się coś czego od dawna próbowałam. Za to, że po ciężkim treningu mogę powiedzieć sobie "Brawo, znów dałaś radę". Za możliwość wyrzucenia własnej frustracji, zapomnienia o problemach i kłopotach. Za to kocham sport jako osoba go uprawiająca.

Jeżeli zaś chodzi o bycie widzem, to uwielbiam sport za emocje których dostarcza, motywację, którą z niego czerpię.

Czy trzeba czegoś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napewno jest wiele powodów, od ekscytacji wynikami ulubionych sportowcow, po spedzanie czasu ze znajomymi. A ja dodatkowo lubie typowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za wolność, jaką mi daje, jednocześnie pokonując blokady fizyczne i psychiczne. Nabieram sprawności, a raczej podtrzymuję dotychczasową i przy okazji zmieniam postrzeganie na czekające wyzwania. Im więcej trenuję, tym częściej nie odpuszczam w sferach poza sportem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lepsza kondycja
wydzielanie sie endorfin ( człowiek jest o wiele szczęśliwszy jeśli uprawia sport)
możliwosć poznania ciekawych ludzi
spędzanie wolnego czasu w sposób efektywny

No i niektóre dziedziny potrafią dać zupełnie nowe doświadczenia i odczucia. Na przykład sporty ekstremalne. Spróbowałem ostatnio skoku ze spadochronem i polecam każdemu kto chciałby spróbować czegoś nowego. NIesamowite przeżycie. http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/zaczyna-sie-sezon-na-skoki-spadochronowe,4593614,art,t,id,tm.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja sport kocham za lepsza kondycje i sile z tej racji ze trenuje krav mage pierwsza lepsza strona o tym sporcie http://kravmaga-open.pl/ to bardzo jest to potrzebne wiec uwielbiam sport za te czynniki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi