Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
Coolka

Języki obce - nasza przyszłość ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chciała w końcu się solidnie nauczyć angielskiego, tak do poziomu już naprawdę zaawansowanego, chyba trzeba się śpieszyc z kursem, bo dzisiaj w radiu mówili, że mają od nowego roku podrożeć bo vat dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Starałem się kiedyś uczyć języka angielskiego, ale nie bardzo mi to wychodziło. Teraz znowu będę próbował ale chyba z zestawem do szybkiej nauki języka od SITA www.sita.pl/ . Czytałem, że postępując według ich zaleceń można w krótkim czasie opanować języki obce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Angielski, niemiecki i uczę się włoskiego. Języki to podstawa...tak prywatnie jak i zawodowo. Poza tym fajnie wiedzieć o czym mówią ludzie siedzący stolik obok. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=9065]Cienkibolek[/url]"][post]191882[/post] Ktoś może ma kontakt z japońskim? Poważnie pytam.[/quote] Zorientuj się, czy jest w Twoim mieście / okolicach japonistyka na uniwersytetach i poszukaj może studentów, który sympatyzują z fanpage uniwerku. Inny pomysł na ten moment nie przychodzi mi do głowy.

Uczę się angielskiego i rosyjskiego, łyknęłam niemieckiego, norweskiego i łaciny. Bardzo lubię uczyć się wspomnianego rosyjskiego po angielsku, a więc przeprowadzać języczne miksy. W ten sposób zaczyna się myśleć w języku, w którym mamy przetłumaczyć coś na inny. Polski pozostaje na uboczu, nie ma komfortu powrotu do ojczystego. Chciałabym nauczyć się także podstaw włoskiego, francuskiego, a może nawet węgierskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=9051]Fajtula[/url]"][post]191906[/post] [quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=9065]Cienkibolek[/url]"][post]191882[/post] Ktoś może ma kontakt z japońskim? Poważnie pytam.[/quote] Zorientuj się, czy jest w Twoim mieście / okolicach japonistyka na uniwersytetach i poszukaj może studentów, który sympatyzują z fanpage uniwerku. Inny pomysł na ten moment nie przychodzi mi do głowy.

Uczę się angielskiego i rosyjskiego, łyknęłam niemieckiego, norweskiego i łaciny. Bardzo lubię uczyć się wspomnianego rosyjskiego po angielsku, a więc przeprowadzać języczne miksy. W ten sposób zaczyna się myśleć w języku, w którym mamy przetłumaczyć coś na inny. Polski pozostaje na uboczu, nie ma komfortu powrotu do ojczystego. Chciałabym nauczyć się także podstaw włoskiego, francuskiego, a może nawet węgierskiego?[/quote]
Mam koleżankę Węgierkę i bardzo podoba mi się ich akcent, niektóre słowa mają podobne do naszych, na pewno wspólną mamy kapustę ;), ja się intensywnie uczę angielskiego w speak upie, odkąd zaczęlam to widzę mega postępy, ostatnio byliśmy na imprezie z obcokrajowcam i oczywiście rozmowa była po angielsku, tak się wczułam że już nawet drinki przy barze zaczęłam po angielsku zamawiać ;) co wywołało ogólną wesołość ekipy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam wszystkich :) Najomosc jezykow obcych to ogromny atut na rynku pracy. Bardzo wiele firm wspolpracuje z zagranicznymi przedsiebiorstwami i potrzebuje pracownikow ktorzy umozliwia im kontakt z klientem zza granicy. Podstawa jest oczywiscie angielski, jest to jezyk uniwersalny. Bardzo przydatny jest rowniez francuski oraz niemiecki. Potrzebne są zwłaszcza w branży spedycyjnej. Pozdrawiam

______

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie da się ukryć, na prawie każdej rozmowie kwalifikacyjnej miałam pytania po angielsku, dobrze że na job interview club w speak upie mieliśy do tego przygotowanie, znajomy ostatnio byl na rozmowie i niestety z pracy nici bo chociaż na kwalifikacje to na angielskim poległ i więcej nie zadzwonili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widocznie potrzebowali kogoś z dobrym angielskim i to język był akurat priorytetem. Co to za zajęcia te, o których piszesz? Ciekawa nazwa i w sumie ciekawe, jak takie warsztaty wyglądają.

Z doświadczenia wiem, że więcej angielskiego w pracy wymagają Ci, którzy nie sprawdzają go podczas interview. ;) Sama mam z językiem do czynienia na co dzień, a na rozmowie jedynie zapytano mnie czy mówię. Potem już na głęboką wodę. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też się zdarzały takie sytuacje jak pisała lillou - nie dostałam pracy, bo z angielskim było ciężko. Zawzięłam się w sobie, kupiłam [ spam]  tablicę nauki mimochodem i zaczęłam się uczyć w międzyczasie. Powiem wam, ze zaskakująco szybko chwyciłam słówka, a następna rozmowa była formalnością 😉

Edytowane przez kissmyass
spam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi