Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum oczyszczono kolejne działy: [b]Cafe[/b], [b]Hydepark[/b] oraz [b]Offtop[/b].
Dodatkowo w dziale Hydepark zamiast osobnych 4 poddziałów - powstał jeden zatytułowany "[i]Scypionowy hydepark[/i]", gdzie możecie zamieszczać wszystkie luźne informacje na temat życia forum.
Tematy starsze poniżej 2013 roku zostały przeniesiona do [b]Archiwum[/b]. Jeśli jednak chcecie wskrzesić starszy temat, wystarczy napisać do administracji prywatną wiadomość. Wiadomość powinna zawierać nazwę tematu, który chcecie wskrzesić.

[color=#FFFF00]Odświeżonych zostało kilka starszych i wartościowych tematów. Wiosenne porządki na Scypionie ruszyły! Zapraszamy do dyskusji![/color]

[color=#FF4000]Scypion Team.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wiosna zawsze prowokuje do porzadkow , bo w wiosennym sloncu
widac ,,kurz,, i balagan.
Dlatego takie wiosenne ,,odkurzanie,, i ,,trzepanie dywanow,, tematycznych
bardzo sie przyda i jest wrecz pozadane.
Jednym slowem pelna wiosenna mobilizacja na forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Bartek post_id=200770 time=1525537512 user_id=704]Wkrótce całkowicie się zmieni forum. (:[/quote] Jak mocno i czy długo będziemy czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wijtacie! 

Wiosna zbliża się wielkimi krokiem czas na rewolucję z działami jakie dodać ?

Czekam Na wasze poprozycje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej warto by zapytać jakie zainteresowania ludzie mają. Nie ma sensu tworzyć 10 kolejnych działów, bo "fajnie by było" - a potem będzie w dziale jeden temat.

Kto ma jakie zainteresowania? Kto w czym ma wiedzę? Kto i czym się chce z nami podzielić?

Jak o porządkach mowa. Ja sobie zażyczę uporządkowanie tematyczne. Zwłaszcza w kategorii Porozmawiajmy. Takie to tam porozrzucane. Wg mnie działy powinny iść w miarę płynnie. Działy książkowe, filmowe i artystyczne obok siebie, działy o ludziach, miłości, seksie czy psychologii też obok siebie. Działy filozoficzno-etyczno-religijne zaraz obok tematów ezoteryczno-paranormalnych. Jest w tym tematyczna logika. Bo tematy się zazębiają, więc łatwo będzie znaleźć to, czego szukamy.

A nie jak teraz - Miłość, a tematycznie związany dział o seksie 4 działy dalej. Albo sport i modę z urodą dałabym jedno po drugim. Bo przecież zdrowy duch w zdrowym ciele. Tak sądzę.

Wiecie w ogóle o czym gadam?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeszcze sobie pozwolę dopisać: powyższy wywód też się tyczy kategorii "Fora ogólne" - i tam jest poplątanie z pomieszaniem. W zasadzie nie wiem czym się "Porozmawiajmy" od "Fora ogólne" tematycznie różni.

Jeżeli już mi coś intuicja podpowiada, to "Porozmawiajmy" to takie działy do pogawędek, wymiany doświadczeń, itd. "Świat się kręci w okół nas". 

Natomiast "Fora ogólne" - kojarzy mi się z bardziej sprecyzowanymi dziedzinami. Tu pasują tematy jak właśnie chociażby "Zdrowie".

Aha. I niektóre działy są pisane wielkimi literami, inne mają tylko początek z wielkiej. Jest w tym jakiś zamysł, czy zależy raczej od tego kto i kiedy to dawał? To też warto uporządkować.  Natomiast BŁAGAM: Świat technologii a nie technologi - uznają nas za debili tutaj.

No to skoro sobie pozwalam, to pozwolę sobie więcej:

(Jak sobie Ruta widzi porządki)

POZNAJMY SIĘ
- Przedstaw się
- Wasze zdjęcia

HUMOR (jeśli już musi być)
- Śmieszne filmy
- Zabawne zdjęcia
- Dowcipne teksty
- Humorystycznie - pozostałe dyskusje (bo Inne kojarzy się z czymś, co nie pasuje do powyższych, a widzę tam tematy o dyskusjach na tematy nieco komiczne czy też absurdalne)

POROZMAWIAJMY
- Być kobietą
- Świat mężczyzn
- Seks i erotyka
- Miłość i przyjaźń
- Psychologia
- Religia i mity
- Strefa 11
- Na poważnie (dawne CAFE - bo to się kojarzy z luźnymi dyskusjami, a nie poważnymi - stąd miszmasz tematyczny w środku działu)
- Hydepark

FORA OGÓLNE
- Literatura
- Seriale i filmy
- Manga i anime
- Muzyka
- Gry
- Motoryzacja
- Sport
- Moda i uroda
- Zdrowie (dział Uzależnienia dać jako subforum)
- Kuchnia i dom
- Flora i fauna (Zwierzęta domowe dać jako subforum - w końcu są częścią fauny)
- Hobby (dałabym tutaj jako subforum dział Przewodnik lub też po prostu Podróże, ale on sam w sobie jest strasznie rozbudowany, mimo, że wiele treści nie ma)
- Szkoła i praca

Pozostałe Kategorie bym zostawiła, bo są mi obojętne. Lub są po prostu logiczne.

A teraz dodam jeszcze z przekąsem: dajcie dział Senior albo 50+. Dlaczego? W obecnych czasach na forach przebywa sporo osób już na pewno po 40. Wg mnie jest ich więcej niż innych, dawnych userów, którzy byli w wieku 15-25 lat. To był standard. Teraz standard, to wiek przedemerytalny.

I ja naprawdę nie jestem złośliwa, czy coś. Uważam jedynie, że obecnie i od dawna z resztą, na forum panuje tematyczny galimatias. Przez lata dorzucane były działy praktycznie gdziekolwiek i teraz człowiek głupieje. Byłam na różnych forach, ale jedynie tutaj nadal mam problem w ogarnięciu gdzie i jakiego tematu szukać. A jestem starą wyjadaczką, a powinno być to łatwe i proste. No nie jest. Ułatwcie nam to.

Edytowane przez Ruta
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Ruta napisał:

POZNAJMY SIĘ
- Przedstaw się
- Wasze zdjęcia

HUMOR (jeśli już musi być)
- Śmieszne filmy
- Zabawne zdjęcia
- Dowcipne teksty
- Humorystycznie - pozostałe dyskusje (bo Inne kojarzy się z czymś, co nie pasuje do powyższych, a widzę tam tematy o dyskusjach na tematy nieco komiczne czy też absurdalne)

POROZMAWIAJMY
- Być kobietą
- Świat mężczyzn
- Seks i erotyka
- Miłość i przyjaźń
- Psychologia
- Religia i mity
- Strefa 11
- Na poważnie (dawne CAFE - bo to się kojarzy z luźnymi dyskusjami, a nie poważnymi - stąd miszmasz tematyczny w środku działu)
- Hydepark

FORA OGÓLNE
- Literatura
- Seriale i filmy
- Manga i anime
- Muzyka
- Gry
- Motoryzacja
- Sport
- Moda i uroda
- Zdrowie (dział Uzależnienia dać jako subforum)
- Kuchnia i dom
- Flora i fauna (Zwierzęta domowe dać jako subforum - w końcu są częścią fauny)
- Hobby (dałabym tutaj jako subforum dział Przewodnik lub też po prostu Podróże, ale on sam w sobie jest strasznie rozbudowany, mimo, że wiele treści nie ma)
- Szkoła i praca

Pomysł całkiem mi się podoba także myślę technologie dodać i by było w porządku.

20 minut temu, Ruta napisał:

A teraz dodam jeszcze z przekąsem: dajcie dział Senior albo 50+. Dlaczego? W obecnych czasach na forach przebywa sporo osób już na pewno po 40. Wg mnie jest ich więcej niż innych, dawnych userów, którzy byli w wieku 15-25 lat. To był standard. Teraz standard, to wiek przedemerytalny.

Świetny pomysł i także moglibyśmy wprowadzić. 

26 minut temu, Ruta napisał:

I ja naprawdę nie jestem złośliwa, czy coś. Uważam jedynie, że obecnie i od dawna z resztą, na forum panuje tematyczny galimatias. Przez lata dorzucane były działy praktycznie gdziekolwiek i teraz człowiek głupieje. Byłam na różnych forach, ale jedynie tutaj nadal mam problem w ogarnięciu gdzie i jakiego tematu szukać. A jestem starą wyjadaczką, a powinno być to łatwe i proste. No nie jest. Ułatwcie nam to

Jestem otwarty na wszelkie poprozycje więc spokojnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Bartek napisał:

Pomysł całkiem mi się podoba także myślę technologie dodać i by było w porządku.

Ale, że dział technologii upchnąć gdzieś tam jeszcze? Jeśli tak, to nie trzeba skoro mamy osobna kategorię z technologią.

A oczywiście nawet nie śmiałam proponować wywalenia kategorii z technologią, bo to zawsze tutaj było.

Tak więc podsumowując: tematy technologiczne zostawmy tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym sugerowała dać na razie ogólny dział - jeśli wyłonią się jakieś typy rozmów, będzie można się zastanowić nad dzieleniem.

No chyba, że już patrzysz w przyszłość pod kątem pozycjonowania. To proponuję:

OŚ CZASU (Kategoria)

- Nasze wspomnienia (dział)

- Jestem 50+ (dział)

Dlaczego tak, a nie faktycznie "senior"? Nie każdy uważa, że 50+ to senior 😄 Nie chcę nikogo urazić.

Plus taki, że do "Nasze wspomnienia" będą mogły się dopisywać nie tylko osoby 50+. A wiem też, że głównie osoby starsze lubią wspominać, opisywać swoje historie. Nieraz nawet z czasów około wojennych, czy komunistycznych. Zależy kto się trafi. Więc tak czy siak nie stracimy na wiekowym ograniczeniu w tym przypadku.

"Jestem 50+" daje przestrzeń dla osób w tym wieku, a też nie określa ich jako seniorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porządku za nim to wprowadze to trochę minie więc proszę o cierpliwość jak wszystko po układam po wprowadzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Bartek napisał:

Skończyłem później poprawki zrobię.

Katogorię HUMOR będziesz poprawiać?
Dział Fotografia dałabym jako subforum do Hobby albo świat technologii.
Czemu Rysunki i Grafika są w strefie VIP?
Nie lepiej dać to razem z Fotografią jako subfora do Hobby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie w fotografii po 23 lutym  nie wyświetla daty napisania postu. Czy to mozliwe, że po "zabawach" ze skryptem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty tak nie porządkuj, bo mi aż wstyd ze ja w lesie z porządkami ---> tyle ze domowymi 🤪

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.03.2019 o 09:22, Bartek napisał:

Pracujemy jeszcze także na system osiągnięć i restauracją za pomocą Facebooka dla leniwych 🙂

Moim zdaniem to głupota żeby wprowadzać rejestrację za pomocą Facebooka ale każda strona to ma to także musi być tutaj .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 13.03.2019 o 09:22, Bartek napisał:

restauracją za pomocą Facebooka dla leniwych 🙂

Facebook będzie pomagał Wam w rozkręceniu biznesu jak Gesslerki z naciskiem na pierogi leniwe jako danie główne? :classic_blush:

Edytowane przez hogan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każdy musi przecież rejestrować, czy logować się przez FB. Myślę że  nie jest to szkodliwa dla forum opcja. W kilku miejscach z takiego rozwiązania korzystam. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi