Skocz do zawartości
Reiv

Sport to zdrowie

Rekomendowane odpowiedzi

Sport to zdrowie, ale jak uprawia się go dla lepszego samopoczucia i lepszej kondycji organizmu. Niestety sport zawodowy niesie za sobą wiele kontuzji i powikłań zdrowotnych.

-- 9 wrz 2014, o 20:42 --

Sport to zdrowie, ale jak uprawia się go dla lepszego samopoczucia i lepszej kondycji organizmu. Niestety sport zawodowy niesie za sobą wiele kontuzji i powikłań zdrowotnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja sadze , ze niezaleznie od rodzaju sportu to i tak nie da
sie wykluczyc jakiegokolwiek urazu.
Moze poprawa kondycji organizmu to tak , ale czy sport tak naprawde to zdrowie?
To taka szeroko pojeta interpretacja sportu jako synonimu zdrowia , ale jest to odwieczne i zawsze budzace rozne watpliwosci ALE. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uprawiając jakikolwiek sport narażamy się nie kontuzję. Czy to będzie truchtanie, jazda na rowerze czy podnoszenie ciężarków.
Każdy rodzaj sportu niesie za sobą jakieś ryzyko. Jedno mniejsze drugie większe...
Wiem że można spaść w nocy z łózka i się zabić ale... sport to zdrowie tylko na karteczkach i opowiastkach. Warto to robić pod okiem kogos kto ma o tym pojęcie inaczej... może to zaboleć.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie da sie ukryc , ze tak to wlasnie z owym sportem na zdrowie ,jest.
Dodam jeszcze , ze zdrowy rozsadek i swiadomosc ew konsekwencji moze
sprawic , ze sport bedzie sluzyl zdrowiu.
Ale wszyscy wiemy , ze generalnie w zyciu urazy i kontuzje sie zdarzaly i zawsze zdarzyc moga , nawet przy najwiekszej ostroznosci. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sport w moim przypadku to wielka niekończąca się miłość. Mogłabym siedzieć godzinami na siłowni. Kontuzji też wiele przeszłam i mimo to przy tej okazji miałam problem z utrzymaniem wagi. Osobiście polecam dietę Cambridge. Jestem już na drugim etapie odchudzania i robi to całkiem spore wrażenie. Nie czuję głodu dzięki produktom zdrowym, ale i do tego smacznym. Bardzo smakują mi batony a nawet zupy. Przyznaję nigdy nie lubiłam zup a tu miła odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niedawno przeczytałam gdzieś coś takiego: Lubię sport i uprawiam go codziennie. Sporty ekstremalne, to moja specjalność, bo jak tylko wstaję z łóżka, wywalam się, potykając o rowerek. Następnie idę do łazienki, gdzie na wstępie biorę prysznic, gdy wychodzę z łazienki i mam mokre nogi to na kafelkach robię szpagat. Przygotowując śniadanie, zawsze spadnie mi coś na nogę a potem muszę się zniżyć i wykonać nie lada skłon w przód a czasem w bok. Jak uda mi się dobrze zrobić przy okazji piruet, to nie spóźnię się do pracy, jadąc samochodem, bo do tramwaju już nie chce mi się biegać. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, że jeśli poświęca się czemuś życie to popada się w skrajność. Dlatego i sport może mieć korzystny lub niekorzystny wpływ na organizm, tak samo zresztą jak każda inna praca fizyczna, wyczynowa. Mam jednak wrażenie, że gdy robi się coś z pasją to początkowo nie zauważa się płynących z tego konsekwencji. Dopiero później, w chwili kryzysu, zauważa się, że ma to swoje minusy. W przypadku sportowców jest już wtedy za późno na "wycofywanie się", ponieważ płyną z tego spore korzyści (choćby) finansowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak się okazuje sport to nie tylko zdrowie. Nie można jednak być pesymistą i trzeba robić to co się kocha. Jedni uprawiają go wyczynowo a inni amatorsko. Pamiętać jednak należy o kontuzjach i warto się na tę okoliczność ubezpieczyć https://tueuropa.pl/sport-and-fun.htm Takie ubezpieczenie jest pomocnie nie tylko podczas uprawiania sportu .Kontuzja może nam się przytrafić również biegając po parku czy jeżdżąc na rowerze.Warto o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jezeli ktos uprawia sport zawodowo to do granic swich wytrzymalosci ja na przyklad uprawiam amatorsko a trenuje krav mage pierwsza lepsza strona o tym sporcie http://kravmaga-open.pl/ i zalezy jak ktos jest zawodowym bokserem trenuje do upadlosci a na przyklad ja treunje poltorej godzinny dziennie i nie moge wstac wiec sa rozne organizmy i sporty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Balley napisał:

Osobiście wybieram fitness i łącze go z ćwiczeniami na świeżym powietrzu. To świetna zabawa i możliwość zadbania o zdrowie. Szukałam fajnych przyrządów dodatkowo do ćwiczeń i powiem, że zainteresowały mnie np. stepy i slidery, które znalazłam na https://profireh.pl/40-trening . Urozmaicają dotychczasowe ćwiczenia i świetnie wpływają na sylwetkę 😉

Mam pytanie @hogan, co Ty na to. Czegoś szukam na ćwiczenia w domu. Może ta hantla ośmiokilogramowa?

Stepa mam i rowerek mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja zadam Ci pytanie, ile używasz stepu i rowerka? Jak stoją tylko dla ozdoby, to nie ma sensu kupowania żadnego sprzętu.

Zależy dużo od budowy ciała, od chęci i psychiki, od trybu życia, od tego co chcesz aby schudło lub co przytyło, jak też czy może chcesz jedynie poprawić kondycję ale jak by nie było, na początku należy zbadać stan ciała, czyli ile zawiera wody, tłuszczu i mięśni. Żaden sprzęt, diety ani zalecenia nie zadziałają przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rowerek co dzień. Robię około dziesięciu km w dwadzieścia minut, na takim średnim programie(obciążenie)

Stepu, dwa razy w tygodniu, jak zdejmuje pewien sprzęt ze szafy.

No i jak potem wkładam na szafę.

Na tym rowerku, bo ma taką opcje, wychodzi mi poniżej 20% tłuszczu, więcej tam opcji nie ma. Coś z powrotem pulsu do normy, ale jest za każdym razem ok, to przestałem to sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi