Skocz do zawartości
Coolka

My Słowianie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ciężko o tym kawałku nie słyszeć. pojawia się niemalże wszędzie i uderza z każdej strony. A co wy o tym myślicie? Skąd na to takie buum ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE[/youtube]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak to skąd... jest tam dużo ładnych dziewczyn z bardzo ładnymi dekoltami więc... cóż za pytanie.
Każdy lubi patrzeć na seksowne kobiety. Poza tym muzyka tez nie jest zła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"]Poza tym muzyka tez nie jest zła...[/quote] Nie jest zła, jest tragiczna. Wokalistka strasznie "skrzeczy", aż nie mogę tego słuchać. Tekst również jest bardzo słaby.
Ogólnie nie trawię tej piosenki i moją niechęć potęguje fakt, że wszędzie o niej trąbią. Moim zdaniem nie zasłużyła na taki rozgłos. Najbardziej rozbawił mnie pomysł, by wykonawca wystąpił z tym utworem na Eurowizji. Nie wiem, czy to miał być żart, ale nie chciałabym, by mój kraj, czyli również mnie, reprezentowało coś, co ma tak żenująco niski poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nie przepadam za taka muzyka.
Nie jestem specem od emisji glosu , wiec nie czuje sie kompetentna by komentowac.
A dziewczyny sa super. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kwestia wokalu... moim zdaniem pasuje do tego utworu. Odrobinę krzyku + hmm taki folk.
Na eurowizję z teledyskiem w końcu polska ma szansę to wygrać. Na eurowizji nie ma ambitnej muzyki a ten teledysk jest komentowany wszędzie w europie i to bardzo pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie nie jest to piosenka do słuchania tak na co dzień, bo nie mój gust, ale na jakąś zabawę czy do powygłupiania się, pośmiania okej. Na pewno pomysłowa, z fajnymi dziewczynami no i prosta, chwytająca za ucho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="redorange666"] a ten teledysk jest komentowany wszędzie w europie i to bardzo pozytywnie.[/quote] Osobiście nie znam ani jednej osoby "na poziomie", która wyraziłaby się pozytywnie o całym tym kawałku.
[quote="redorange666"]Odrobinę krzyku + hmm taki folk. [/quote] Odrobina? Szkoda tylko, że brakuje tam śpiewu, bo dla mnie ten "wokal" to tylko krzyk i skrzeczenie.
Sama melodia jak dla mnie nie jest w ogóle folkowa. Jedynie stroje w teledysku i tytuł dodają temu kawałkowi ludowego klimatu.

Wcześniej nie wypowiadałam się na temat samego klipu, ale jeśli ktoś próbuje przyciągnąć uwagę cyckami, to znaczy, że nie ma nic więcej to zaoferowania. Muzyka powinna bronić się sama.

"Nie lubimy robić" Donatana było dużo lepsze. Zarówno jeśli chodzi o sam utwór jak i teledysk. To nie jest moja muzyka, ale muszę przyznać, że ta piosenka wpadała w ucho.
"My Słowianie" to po prostu żenada i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ani to folklor, ani discopolo

głos "wokalistki" to jakis skrzek czy miałczenie.
Rytmy raczej bałkańskie...

gniot...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale furorę robi...
w rzeszy się podoba... nawet bardzo...

-- 12 gru 2013, o 22:35 --

a z innej twórczości Donatana nie znam... nic jego nie słyszałem.
Z poslkiego rapu to Łona i OSTR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnóstwo rzeczy, osób i zjawisk robi furorę, co wcale nie świadczy o tym, że obiekt takiego zainteresowania reprezentuje wysoki poziom w danej dziedzinie. Głupi ludzie potrafią oszaleć na punkcie byle gówna.
[quote="redorange666"]a z innej twórczości Donatana nie znam... nic jego nie słyszałem. [/quote] Ja znam tylko ten kawałek, o którym pisałam no i oczywiście ten, którego dotyczy ten temat. Jak już wspomniałam, to nie mój gatunek, ale potrafię obiektywnie ocenić i dostrzec walory jakiegoś utworu. Piosenka może mi się nie podobać, nie trafiać w mój gust, ale mam świadomość, że jest po prostu dobra.
Tutaj tego nie ma. Jak już napisał poszept - to straszny gniot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kawałek poruszył tłumy i mówią o nim wszędzie. Co do muzyki większość zalicza go jako mieszankę dla każdego ;) Trzeba przyznać, że wpada w ucho chociaż długo broniłam się przed wysłuchaniem go i obejrzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Na mnie cycki tak nie działają[/quote] Cóż, niektórzy, oceniając muzykę, myślą nie tą częścią ciała co trzeba, stąd potem takie gnioty stają się hitami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ambitne analizy są ciekawe:

""#BBCtrending" zwraca uwagę na najciekawsze zjawiska internetowe. Prezenterka Anne-Marie Tomchak poddała analizie klip "My Słowianie". BBC podkreśla, że słowiańska kultura kojarzy się przede wszystkim z pobożnością, prostotą i wiejską sielankowością. Portal wysuwa tezę, że przepełnionym erotyzmem teledyskiem "My Slowianie" Donatan prowokuje i kpi ze stereotypów. Zdaniem eksperta BBC Donatan chciał pokazać, że hip-hop może odwoływać się do kultury Słowian."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Najbardziej rozbawił mnie pomysł, by wykonawca wystąpił z tym utworem na Eurowizji. Nie wiem, czy to miał być żart, ale nie chciałabym, by mój kraj, czyli również mnie, reprezentowało coś, co ma tak żenująco niski poziom.[/quote] Eurowizja to jeden wielki kicz, więc w końcu jest szansa to wygrać. Dla obcokrajowca będzie się liczyć rytm (jest), ładne panie z cyckami (są) i coś rozpoznawalnego dla danej kultury np. stroje (jest), a nie to o czym traktuje tekst, bo 99% tego nie zrozumie. A głos też się tam mało liczy, wszystko można zatuszować, przykryć a co lepsze fragmenty wyeksponować. Ważne by całość przedstawienia wyglądała znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]rytm (jest)[/quote] Taki sobie ten rytm.
[quote="Reiv"]ładne panie z cyckami (są)[/quote] Kwestia gustu. Nie każdego kręcą blachary w wiejskim wydaniu.
[quote="Reiv"]coś rozpoznawalnego dla danej kultury np. stroje (jest)[/quote] Stroje? Osobiście nigdy nie widziałam Polki w takim ubraniu, jakie ma na sobie np. główna wokalistka.
[quote="Reiv"] Ważne by całość przedstawienia wyglądała znośnie.[/quote] To już lepiej by było, gdyby Polska w ogóle nie brała udziału w tej żenadzie, niż wystawiała to, co jest co najwyżej znośne, bo na nic więcej nas nie stać.
[quote="Coolka"]Donatan prowokuje i kpi ze stereotypów. Zdaniem eksperta BBC Donatan chciał pokazać, że hip-hop może odwoływać się do kultury Słowian.[/quote] Moim zdaniem ta kpina mu nie wyszła. Udało mu się natomiast potwierdzić inny stereotyp - jeśli ktoś nie potrafi stworzyć dobrej i ambitnej muzyki, to próbuje ratować się cyckami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Stroje? Osobiście nigdy nie widziałam Polki w takim ubraniu, jakie ma na sobie np. główna wokalistka.[/quote] A właśnie jej ubiór mi się podobał. Połączenie "staropolszczyzny" z nowoczesnością. W tle mogłyby tańcować "cycki" ubrane w normalne już ludowe stroje.
[quote]To już lepiej by było, gdyby Polska w ogóle nie brała udziału w tej żenadzie, niż wystawiała to, co jest co najwyżej znośne, bo na nic więcej nas nie stać.[/quote] A niech się obcokrajowcy uczą. Przyjadą do Nas, wydadzą pieniądze, Polska będzie miała darmową reklamę. A jak się wygra, to następna edycja organizowana jest u zwycięzcy. Więc też jakiś plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]A jak się wygra, to następna edycja organizowana jest u zwycięzcy. Więc też jakiś plus.[/quote] Nie jestem pewna, czy to taki plus, bo na razie na organizacji tego typu imprez Polska wychodzi jak Zabłocki na mydle ;)
Zresztą wciąż uważam, że ten kawałek nie ma szans na wygraną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]następna edycja organizowana jest u zwycięzcy. Więc też jakiś plus.[/quote] ludzie nie mają na chleb i podstawowe wiktuały a na Madonny czy inne dziwadła kasa idzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I na wiele innych rzeczy idzie. Świat to dziś pieniądz. Sami taki stworzyliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na początku bardzo mnie ta piosenka irytowała aż w końcu ją polubiłam :)) miałam nawet fazę na nucenie tego kawałka, od nienawiści do miłości;)

Skąd takie bum? Na pewno dzięki teledyskowi i uroczym słowiankom z cyckami na wierzchu:) ale nawet w BBC puszczali fragmenty, więc efekt sławy osiągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi