Skocz do zawartości
Coolka

CrossFit

Rekomendowane odpowiedzi

Skakanie, bieganie, podnoszenie, dźwiganie, pływanie... Można tak wyliczać bez końca. Efekt jest jednak zawsze ten sam – nieludzkie zmęczenie, które ledwo pozwala ustać na nogach. Nie są to jednak tortury, a nieprzymuszona wola. Czasami też chęć, do bycia sprawniejszym. Czasami zbyt dużo wolnego czasu. W Warszawie zapanowała właśnie nowa moda. Moda na bycie zmęczonym. Moda na crossfit."

[img]http://crossfitzone.ca/wp-content/uploads/2012/02/history-of-crossfit.jpg[/img]

[img]http://www.crossfit.com/mt-archive2/MikeAbgarian-CFKIP-2_th.jpg[/img]

[img]http://4.bp.blogspot.com/-n671o_sIqtY/T1tUiRQDhJI/AAAAAAAAAWg/DcpeDmDNb7A/s1600/Reebok_Crossfit_2.jpg[/img]

"Grupka kilkunastu osób słania się na nogach. Ktoś podtrzymuje się o atlas do ćwiczeń, ktoś inny usiadł pod ścianą. Pot leci z nich strumieniami, ale na twarzach widać uśmiech. Wbrew pozorom czują się dobrze. Choć to, co przed chwilą robili, to pot, krew, a nierzadko także łzy. A co zrobili? Właściwie… wszystko. Skakali, podciągali się, podnosili ciężary, biegali. Po co? Aby być fit. Nie dlatego, że to modne, ale dlatego, że to zdrowe i praktyczne."

Co myślicie o tym? Mnie się spodobało. Chociaż na pewno sport nie dla każdego bo to można ducha wyzionąć :P Ale spróbować pokonywać swoje granice każdy może.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regularnie na pewno bym się w to nie "bawiła', ale czasami naprawdę dobrze jest się zmęczyć. Jasne, że mi się podoba taki sposób spędzania wolnego czasu (:

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo fajne, ale z pewnością nie robiłbym to dla samego zmęczenia, czy dla mody. Myślę, że takie ćwiczenia ogólnorozwojowe by mi się przydały do czegoś innego 8-)

Dobrze, że ludzie aktywnie spędzają czas wolny.

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Strasznie mi się to podoba. Wyobrażam to sobie nadal jako dotarcie do jakichś swoich granic i pokonanie ich. Wspólnie można się wspierać i myślę, że świetnie przy tym bawić jednocześnie ;)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Obserwowanie jak w fajnym dresiku się druga połówka wspina, wygina i biega :mrgreen:

W dwójkę z pewnością łatwiej w trudnych chwilach. A można też rywalizować ze sobą w tych łatwiejszych 8-)

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak tak, można patrzeć jak się połówka bez koszulki wygina brzuszkiem :P

świetny sport dla grup ludzi ale tak samo i indywidualnie. Tylko trzeba raczej wiedzieć na początek co się robi. Żeby rano można było jeszcze wstać z łóżka bez "ałaaaaaaaaaa" :D

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Z pewnoscia swietny sport , ktory dba nie tylko o kondycje fizyczna , ale mysle , ze i
psychiczna .
Choc napewno nie jest oferta dla kazdego , szczegolnie nieprzygotowanego na taki ogromny wysilek.
Uwazam , ze o rozne kontuzje chyba w tym sporcie jest bardzo latwo.
Ale taki sport hartuje jak malo ktory. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio próbowałam tylko w lżejszej wersji bo mi kondycja aż na takie szeleństwo zdjęciowe nie pozwala, ale całkiem to przyjemne. Trener powiedział pewna mądrą rzeczy "wszystko zaczyna się w waszej głowie" i miał rację. Tłumaczył, że to co damy radę lub czego nie damy nie da się określić jak się nie spróbuje. A mówienie sobie, ze się nie da rady to najgorsze co można zrobić.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Crossfit jest super, bardzo szybko daje rezultaty, jest motywujący, ale nie jest dla każdego. Jest cholernie ciężki, ja po mojej pierwszej sesji treningowej się zrzygałem w szatni. Dodatkowo jest bardzo urazogenny - najlepiej ćwiczyć tylko z klasyfikowanym trenerem bo inaczej można sobie zrobić krzywdę do końca życia. Dodatkowo jeżeli ktoś ma jakieś problemy z kręgosłupem lub ze stawami to w ogóle nie powinien się za to zabierać bo to jest zwyczajnie niebezpieczne.

[i][color=#FFFFBF]Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.[/color][/i]

Andrzej Sapkowski - [i]Krew elfów[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi