Skocz do zawartości
drythroat

Wybór zimowych opon

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić opony zimowe, a jako, że mam ograniczony mocno budżet to sprawa nie jest łatwa. Co doradzicie?

[color=#FF0000]Edit by Reiv. Nie reklamujemy.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
teraz pytanie czy chciałeś tu spamować czy znaleźć pomoc
bo nawet nie podałeś rozmiaru opon

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dębica Janie Dębica... jak na razie na polskie drogi nie znalazłem lepszej gumy.
Bardzo zawiodłem się Nokianami W.
Od dwóch dni testuję Markgumy czyli polskie nalewki. Jak na razie zrobiłem na nich 500km. Na suchej nawierzchni trzymają całkiem całkiem, nie jest to letnia guma ale da się dość szybko na nich pomykać na zakrętach, na mokro tez nie ma tragedii tak z trzymaniem na boki jak i hamowanie przyśpieszanie. Czekam na większe śniegi to będzie ich prawdziwy test. Cena 100zł/szt a darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby... z wyważeniem też nie miałem problemów.
Dodam że Markgumy stosuję powszechnie w supersprintach (slicki). Ostatni komplet wytrzymał cały sezon upalania w Tychach i Kielcach. stosuje głównie z powodu ceny.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]teraz pytanie czy chciałeś tu spamować czy znaleźć pomoc[/quote] Myślę, że to pierwsze.

Ciekawy temat, wiec zostawiłem.

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedno czego jestem pewna to , że nie warto stawiać na opony całoroczne. Lepiej jednak jak już mieć letnie i zimówki na zmianę. Zimówki to jednak dobry wynalazek na zimę :) . Co do marek to nie wiem w sumie, bo nigdy nie kupuje raczej tych samych z uporem muła. Patrzę na jakość, na opinie o danej firmie i na cenę.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) I tu masz racje Coolka, bo znawcy tematu dot. opon twierdza
coraz czesciej , ze opony caloroczne to nieporozumienie motoryzacyjne ktore robi ogromnie duzo szkod w prawdziwej informacji oponowej.
Jesli cos jest uniwersalne i dobre na kazda ewentualnosc to znaczy , ze jest wielkim g....m .
A tak jest wlasnie z oponami calorocznymi.
Logicznym jest, ze kazda pora roku rzadzi sie swoimi prawami , a wiec opony musza spelniac okreslone kryteria i byc dopasowane do danej pory roku.
Dlatego jestem za wyborem opon zimowych .
Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak stale miesza sie w lepetynach kierowcom i wciska sie kit , ze opony uniwersalne sa SUPER.
A to przeciez wielki i niebezpieczny KIT. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że to kwestia ścierania się tych opon. Jak masz opony zimowe i letnie to stusujesz je w określonych porach roku, przy określonych warunkach i są tak dostosowane, że nie zużywają się tak szybko. Jeśli chodzi o te caloroczne niestety rózne warunki w jakiś się na nich jeździ może niszczą je bardziej i szybciej trzeba kupić nowe?

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) No nie wiem i jakos nie jestem do tego przekonana,
chociaz pewno cos w tym rozumowaniu jest .
Zreszta znawcy tematu, moga na ten temat wiecej powiedziec. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Coolka"]Jedno czego jestem pewna to , że nie warto stawiać na opony całoroczne. [/quote] 2-3 lata jeździłem na oponach wielosezonowych i nie było źle. Jasne, że pewniej się jeździ na zimówkach, więc odkąd mam rodzinę to wymieniam :) Jazda na całorocznych była też podyktowana tym, że nie mam gdzie tych opon trzymać. W tym roku zdecydowałem się zostawić komplet w warsztacie, który opony mi wymieniał. Mam nadzieję, że to się sprawdzi :)

[color=#FF0000]//niezła próba, ale strzał w kolano - Coolka[/color]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja ostatnio cały rok przejeździłam na zimówkach i latem nie było to przyjemne :)

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Coolka I pewnie zniszczyłaś opony :-P Zimówki twardnieją pod wpływem wysokiej temperatury, a potem gdy przyjdzie zima to są mniej elastyczne i nie przylegają tak jak powinny do podłoża, nie mówiąc już o zużytym bieżniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Opony zimowe przy wysokich temperaturach nie twardnieją tylko się topią... stąd charakterystyczne mlaskanie opon podczas jazdy jak jest ciepło.
Topią się i bardzo szybko zużywają.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Chyba juz najwyzsza pora by sie zdecydowac na zimowki ,
bo zaczyna powiewac mrozem.
A wiec, jesli nie teraz to kiedy? 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja niestety dla odmiany teraz na letnich śmigam. Oczywiście wiem, że to mało mądre z mojej strony, ale przy ogromie wydatków jakie miałam i braku sniegu w tym roku postanowiłam tak pozostać. Chyba, że pośnieży bardziej to jednak wymienie, ale nie zapowiada się.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi kolega polecił stronę Prestige Tyres Twierdzi, że lepszej oferty na opony nie znajdę. Mnie co prawda interesują opony do wózka widłowego, ale nie wiem dokładnie czy i do opon samochodowych mają ofertę. W wolnej chwili muszę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no i temat powoli znowu staje się na czasie. Miał ktoś z Was styczność z oponami Yokohama V905. Miałem opony letnie z Yokohamy i się sprawdzały. Więc zimowym też chce zaufać z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kupiłem te Yokohamy V905. Wulkanizator mnie namówił i po 2 tygodniach użytkowania nie narzekam. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja chyba tym razem kupię prosto z serwisu forda mają właśnie na opony zimowe promocje https://akcjaserwisowa.pl/oponyzimowe do tego z montażem nie muszę się o nic martwic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Opony całoroczne można porównać mniej więcej do chodzenia w całorocznym obuwiu. Niby się da, ale nie ma w tym zarówno wygody jak i odpowiedniego grzania czy wentylacji w upały.
W naszym klimacie, najbezpieczniejsza opcją będzie więc wymiana opon na letnie latem oraz na zimowe zimą. Wszystko rozchodzi się o przyczepność, bo gdy jej nie ma to robi się - cóż, niebezpiecznie. Tutaj [url=https://nocar.pl/blog/czy-warto-kupic-opony-caloroczne/]link[/url] do artykułu w którym autor opisuje wady i zalety opon całorocznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...