Skocz do zawartości
matias

Colin McRae nie żyje :(

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym (15 września 2007) zginął znany kierowca rajdowy Colin McRae... Straszna i smutna to wiadomość :(:(:(:(:( W wypadku zginął równiez jego pięcioletni syn...
[center] [img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18425/mcrae_czanobiale_130.jpeg[/img] [/center]

Szkocki kierowca rajdowy Colin McRae, były mistrz świata, zginął w wypadku helikoptera, który rozbił się w sobotę koło szkockiego Lanark, w pobliżu jego domu. Śmigłowiec spadł z dużej wysokości i spłonął, a śmierć poniosły cztery osoby, w tym jego syn Johnny.

Ustalenie, czy na pokładzie śmigłowca znajdował się 39-letni McRae zajęło kilkanaście godzin. Jednak w oświadczeniu wydanym w niedzielę po południu policja potwierdziła ten fakt, a także poinformowała, że w wypadku zginął również pięcioletni syn kierowcy.

Wcześniej wstępne informacje o tym, że w helikopterze znajdował się McRae z synem potwierdził jego agent Jean-Eric Freudiger, dodając, że towarzyszyli im dwaj bliscy przyjaciele rodziny.

Śmigłowiec należał do szkockiego kierowcy, który od kilku lat posiadał licencję pilota. Do wypadku doszło około godziny 15.10 w sobotę w zalesionym terenie w Lanarkshire.

Szkot - jako pierwszy kierowca z Wysp Brytyjskich - zdobył w 1995 roku tytuł mistrza świata w rajdach samochodowych, a trzykrotnie kończył sezon na drugim miejscu w klasyfikacji - w latach 1996-97 i w 2001 roku. W sumie wygrał 25 eliminacji MŚ, w latach 1987-2004.

McRae, syn pięciokrotnego mistrza Wielkiej Brytanii Jimmy'ego McRae, dwukrotnie wystartował też w Rajdzie Paryż-Dakar (2004-05), a raz wystąpił 24-godzinnym wyścigu w Le Mans (2005).

W 2005 roku na krótko wrócił do samochodowych MŚ i zajął siódme miejsce w Rajdzie Walii oraz w wyniku awarii silnika nie dotarł do mety Rajdu Australii. Natomiast w kolejnym sezonie zastąpił w Rajdzie Turcji kontuzjowanego Francuza Sebastiena Loeba, jednak również tej imprezy nie ukończył. Był to jego 146. start w karierze.

Artykuł z www.wp.pl

:(:(
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
czytają o tym gdzie indziej nie wierzyłem... a jednak... :-(

[*][*][*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Rabee"]czytają o tym gdzie indziej nie wierzyłem... a jednak... [/quote] też czytałem... tez nie wierzylem...

od lat oglądałem wyścigi WRC i dziś ta wiadomość mnie załamała :(:(:(:(:(

[*][*][*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Brzoskwinka"]szkoda dziecka[/quote] szkoda wszystkich ludzi ...

Dla każdej ofiary tego wypadku
[*] [*] [*] [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Brzoskwinka"]szkoda dziecka[/quote] no miało przed sobą całe życie a ty wypadek :-( :-( :-(

za ofiary wypadku
[*] [*] [*] [*][*]

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[*] Życie jest koszmarne..
I bez sensu..
Brak mi słów, wybaczcie

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spoczko colin to znany emerytowany kierowca i o tym ze nie zyje wszyscy wiedza, ale ze jego syn zginal to juz w mniejszym stopniu rozglaszaja, cos tam jeszcze bylo wspomniane o 2 przyjaciolach
to jest nie fair bo uwazam ze smierc dziecka to wieksza tragedia :-(
[']['][']['][']

"sami mnie poznajcie, poniewa? kazdy uwaza ze jestem inny"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
człowiek tak wielki że co roku wydawano super grę z jego nazwiskiem . :-(

[img]http://www.ardsoft.pl/images/200702151118491120.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja dowiedziałem się z opisu Gambola na GG... Colin McRae był świetnym kierowcą... Tragedia i w dodatku ten mały chłopczyk zginął... :( R.I.P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[center]Colin McRae w akcji:
[youtube]http://www.youtube.com/v/Zwb-RNbdx5U[/youtube]

Colin McRae Tribute:
[youtube]http://www.youtube.com/v/69LJK9NVh3k[/youtube][/center]
R.I.P. Colin & Johnny McRae

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-( . szkoda mi kolesia...
ale najgorsze jest to, że zginął jego synek...
przecież to 5-letnie dziecko miało przed sobą całe życie... ;/ ;/ ;/ :-(

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przykre, ale takie rzeczy się zdarzają
[`]

[b][color=#FF4080]Diamonds are a girls' best friends.[/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi