Skocz do zawartości
binoleq

Z czego zdajecie mature ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktos tu taki ktory zdaje mature w tym roku?Czy tylko ja?:P
Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oj widze piotrus przezywasz trosze fizyka fajny przedmiot

:aloha:
Edytowane przez Gość

Twoja sygnatura by

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
co prawda ja nie zdaje bo już zdalem :ziober: [quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?[/quote] geografia i biologia... niektóre pytania były banalne... śmieszne można powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja zdawałem z biologii ustny i pisemny oraz angielski i polski ust i pis. Dość łatwe było a najtrudniejsze jednak biologia :angel3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?[/quote] mysle ze taki z jakiego najwiecej umiemy i w ktorym najlepiej sie czujemy :-P

ja juz zdawalam maturke...

historii- jak ktos sie nie interesuje to nie polecam.... :mrgreen:
geografii- latwa....mozna duzo sciemniac i lac wode :-P
wos- dla mnie byla prosta....ale spotkalamvsie z roznymi opiniami
biologia- wzeialm to tylko dlatego aby moja biologica sie cieszyla wiec nawet sie specjalnie nie przygotowywalam:-P ale byla prosta

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?[/quote] z historii [quote="binoleq"]Jest ktos tu taki ktory zdaje mature w tym roku[/quote] ja za rok zdaje maturę
biologia to jedyny przedmiot z którego pewna jestem na 99% zdawać maturę :oops:

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="binoleq"]Jest ktos tu taki ktory zdaje mature w tym roku?[/quote] Z pewnością tak, ale ja już pisałem kilka lat temu więc mam to za sobą :)
[quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?[/quote] Te z których jesteś najlepszy. Przecież cięzko się porywać na przedmiot, z którego jest się kompletną nogą... No chyba że ma się zapędy na samobójcę :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="monia7367"]binoleq napisał/a
Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?

z historii [/quote]
niesadze ze matura z historii jest taka latwa...
trzeba miec bardzo obszerna wiedze poza materialowa....

zreszta samo za siebie mowi ilosc osob ktore wybieraja historie...
zazwyczaj decyduja sie ci ktorzy sie nia interesuja...albo ze wzgledu na dalsze plany nauki...
a przypadkowych osob w stosunku do biologi czy geografii jest malo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]geografii- latwa....mozna duzo sciemniac i lac wode :-P[/quote] dokładnie- geografia jest bardzo łatwa ;-)

Blask ma w oczach, ale gorzkie usta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="binoleq"]Jest ktos tu taki ktory zdaje mature w tym roku?Czy tylko ja?:P [/quote]ja za roczek[quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze? [/quote]nie wiem wydaje mi sie ze fizyke. ale to mi sie chyba tak wydaje bo z fizy mam czajke. zalezy czy ktos jest humanista czy matematykiem

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="paola11111"]dokładnie- geografia jest bardzo łatwa[/quote] Oj kłóciłbym się... Dla mnie akurat jest łatwa ale znam wiele osób, którzy sobie z nią nie radzą... Zwłaszcza jak uczy geografii jakaś ślamazara, która nie umie wytłumaczyć i nauczyć. Wtedy mogą być kłopoty ze zdaniem matury... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Oj kłóciłbym się...[/quote]dokladnie. w trudnosci zdania matur na pierwszym miejscu jest matematyka na drugim geografia.
wiecie dla kazdego poziom trudnosci wydaje sie byc inny. wszystko zalezy od umiejetnosci i wiedzy

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Oj kłóciłbym się... Dla mnie akurat jest łatwa ale znam wiele osób, którzy sobie z nią nie radzą... Zwłaszcza jak uczy geografii jakaś ślamazara, która nie umie wytłumaczyć i nauczyć. Wtedy mogą być kłopoty ze zdaniem matury[/quote] niom zalezy od predyspozycji...i tego co lubimy oraz co czujemy...
ale ja np specjalnie nie nie przygotowywalam...do matury z tego przedmiotu i nauczycielkie nie mialam zbytnio dobrej ale dobrze sobie poradzilam z tym przedmiotem..nawet bylam zaskoczona ze taki latwy :-P
choc probny egzamin tylko ja zaliczylam w klasie na ocene pozytywna...wiec faktycznie niektorym moze sprawiac trudnosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="binoleq"]Jest ktos tu taki ktory zdaje mature w tym roku?Czy tylko ja?:P [/quote] Nie jesteś osamotniony na placu boju. Ja jestem gdzieś nieopodal ;) [quote="binoleq"]Jak wam sie wydaje jakie przedmioty latwo zdac na maturze?[/quote] Polski podstawowy - jakis skrajny debil tylko tego nie zda

Mam zamiar zdawać polski rozszerzony, angielski: ustny podst, pisemny rozsz, historia rozsz, wos rozsz.
Obawiam się angielskiego rozszerzonego - bo zadanka sa naprawdę z górnej półki

Temat polskiego ustnego: Obłąkani i szaleni w literaturze.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
co do tematu to mialam

''idealisci i marzyciele w literaturze polskiej. scharakteryzuj sposob kreowania postaci''
cos takiego :mrgreen:
gdyby ktos mial cos podobnego a potrzebował to bardzo chetnie moge podeslac materialy...bo cos jeszcze mi zostalo

a praca byla dobrze przygotowana...dostalamvza nia 20 pkt

[quote="Catwoman"]Polski podstawowy - jakis skrajny debil tylko tego nie zda [/quote] ja znam takie osoby ktore nie zdaly polskiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Polski podstawowy - jakis skrajny debil tylko tego nie zda[/quote] Yyy... Pozostawię to bez komentarza... ;/ [quote="Catwoman"]Mam zamiar zdawać polski rozszerzony, angielski: ustny podst, pisemny rozsz, historia rozsz, wos rozsz.
Obawiam się angielskiego rozszerzonego[/quote]
Ekhm...Porobiło się teraz tych rozszerzonych. Kiedyś zdawało się normalny i każdy miał taki sam poziom. Jedyny przedmiot, z którego nie chciałbym zdawać na maturze jest historia. Lubię i nawet się interesuję, ale zazwyczaj jest bardzo turudna. Za moich czasów (hiehie) na cały rocznik w szkole historię zdawały 1/2 osoby. Za to na geografię szli wszyscy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]''idealisci i marzyciele w literaturze polskiej. scharakteryzuj sposob kreowania postaci''[/quote] Bardzo ładny temat :) [quote="alusiek"]ja znam takie osoby ktore nie zdaly polskiego...[/quote] Nie wierzę. To jest banalne. Te osoby musiały miec problemy z czytaniem, bo odpowiedź jest przecież w tekście. A wypracowanie - też wystarczy dobra analiza tekstu. Nawet znajomośc lektury nie jest konieczna. [quote="kuryiaki"]Yyy... Pozostawię to bez komentarza... ;/[/quote] Dlaczego? Snuję zatem przypuszczenia, że nie zdałeś. Prawda? [quote="kuryiaki"]Jedyny przedmiot, z którego nie chciałbym zdawać na maturze jest historia. Lubię i nawet się interesuję, ale zazwyczaj jest bardzo turudna.[/quote] Nie tak bardzo. Dużo trzeba z mapkami srapkami ćwiczyć. Rzeczywiście, trzeba się tym interesować, wyciągać wnioski z poprzednich wydarzeń historycznych, posługiwać się terminologią dot. okresu, który się opisuje. Ale idzie to zdać, myślę, że geografia jest trudniejsza do zdania niż historia.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Dlaczego? Snuję zatem przypuszczenia, że nie zdałeś. Prawda?[/quote] Oj Catwoman :-) Zdałem maturę kiedy Ty jeszcze robiłaś w pieluszki ;-) Chodziło o ocenę tych, którzy nie zdadzą... Nie każdy jest tak zdolny jak Ty...
[quote="Catwoman"]myślę, że geografia jest trudniejsza do zdania niż historia.[/quote] Oj zależy jak leży... Skoro więcej osób postanawia pisać z geografii tzn, że jednak coś w tym jest . A co do historii to same wkuwanie nic nie da.Zgadzam się, że trzeba umieć wyciągać wnioski etc, a tego szkoła nie uczy. Zresztą po opiniach słyszę, że z historii "jest za dużo materiału"..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"]Nie każdy jest tak zdolny jak Ty...[/quote] Pochlebco :P [quote="kuryiaki"]Zgadzam się, że trzeba umieć wyciągać wnioski etc, a tego szkoła nie uczy. Zresztą po opiniach słyszę, że z historii "jest za dużo materiału".. [/quote] Moja óczy ;) Materiału jest dużo, ale idzie go ogarnąć. Dane historyczne nie zmieniają się tak często, jak dane chociażby z zakresu geografii.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Nie wierzę. To jest banalne. Te osoby musiały miec problemy z czytaniem, bo odpowiedź jest przecież w tekście. A wypracowanie - też wystarczy dobra analiza tekstu. Nawet znajomośc lektury nie jest konieczna[/quote] mimo tego ze np zrobisz dobrze czesc zamknieta...czyli czytanie ze zrozumieniem..
jakvzawalisz wyproacowanie to i tak sie nie zda..
a zdaje sobie sprawe...ze np osoby o scislym umysle moga miec problemy z rozwijaniem i budowaniem zdan...
albovtez nalezyta interpretacja tekstu
poprostu nie ich dzialka...
ale w porownaniu do starej matury jest zdecydowanie latwiejsza :mrgreen: [quote="Catwoman"]Nie tak bardzo. Dużo trzeba z mapkami srapkami ćwiczyć. Rzeczywiście, trzeba się tym interesować, wyciągać wnioski z poprzednich wydarzeń historycznych, posługiwać się terminologią dot. okresu, który się opisuje. Ale idzie to zdać, myślę, że geografia jest trudniejsza do zdania niż historia.[/quote] nie sadze... zdawalam historie rozszerzona i geografie...i historia jest zdecydowanie trudniejsza :mrgreen: w geografi jak irientujesz sie na mapie..i logicznie potrafisz myslec to sie spokojnie zaliczy :mrgreen:
w histori umiejetnosc kojarzenia faktow to podstawa :mrgreen:
ja np mialam pytanie ''kto byl spowiednikiem jagiely''
i powiem ci ze w zadnej ksiazce do lo nie przewija sie nazwisko zbigniewa olesnickiego bo sprawdzalam....a wiedzialam to tylko dlatego ze mialam pozamaterialowa wiedze...
albo np nazwisko aleksandra wielkopolskiego..tez bylo na maturze ale w ksiazkach juz nie :-P i w nielicznych opracowaniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]a zdaje sobie sprawe...ze np osoby o scislym umysle moga miec problemy z rozwijaniem i budowaniem zdan...[/quote] Wiesz - na maturze wystarczy, że zdanie będzie miało podmiot, orzeczenie i będzie odpowiedzią na pytanie. Tu nie jest konieczne lansowanie się kunsztem poetyckim godnym wieszczom narodowym. A taką podstawową wiedzę powinny mieć (tak, tak!) nawet ścisłe umysły. Tak samo jak ja, humanista (ach, jak brzmi to dumnie!!!...) mam pojęcie o funkcjach trygonometrycznych, choć to też niby nie moja działka ;) [quote="alusiek"]ja np mialam pytanie ''kto byl spowiednikiem jagiely''
i powiem ci ze w zadnej ksiazce do lo nie przewija sie nazwisko zbigniewa olesnickiego bo sprawdzalam....a wiedzialam to tylko dlatego ze mialam pozamaterialowa wiedze...
albo np nazwisko aleksandra wielkopolskiego..tez bylo na maturze ale w ksiazkach juz nie :-P i w nielicznych opracowaniach [/quote]
...No, zamurowałaś mnie. Jak to nie ma o tych postaciach mowy w podręcznikach od historii i opracowaniach o tych postaciach?! W każdej mojej książce są wymienione te postacie. Coś tu chyba nakoloryzowałaś dla zwiększenia tragizmu matury z historii :P

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]No, zamurowałaś mnie. Jak to nie ma o tych postaciach mowy w podręcznikach od historii i opracowaniach o tych postaciach?! W każdej mojej książce są wymienione te postacie. Coś tu chyba nakoloryzowałaś dla zwiększenia tragizmu matury z historii [/quote] nic nie koloryzowalam...
sprawdzalam to dokladnie z panem z :mrgreen: :mrgreen:
jezeli pominemal w podreczniku to pewnie dlatego ze linijeczka byla o nim wspomniana :-P
a podrecznik do historii znalam na pamiec...bo do matury z histry przygotowywalam sie 2 lata ostro..
a to ze akurat wiedzialam o nim...to tylko fakt iz czytalam inne ksiazki i korzystalam z innych materialow pomocniczych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no ja dopiero za 2 latka :)
ale już wiem co napewno bd zdawać
m.in biogie i chemie (rozeszerzoną- bo na takej klasie jestem), gegrafie
do reszty to nie wiem ;-) :-)

W Skrawku Mej Czerwieni... ;*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja zdaję za 2 lata (no właściwie to za trochę więcej niż rok) i będą to takie przedmioty:
-Polski podstawa
-Angielski rozszerzenie
-Chemia rozszerzenie
-Biologia rozszerzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmm...
polski podstawa
angielski chyba podstawa
biologia rozszerzony
WOS rozszerzony

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~