Skocz do zawartości
motylkowa

Pilates

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może bardziej dla kobiet,ale własnei zastanawia mnie to ilu z Was chodzi na pilates?
Przyznam,ze sama nosze sie z zamiarem pojscia na takie zajęcia,i chciałam podpytac o kilka rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze Pilates czyli system cwiczen generalnie wzmacniajacych kondycje fizyczna i psychiczna naszego organizmu ,
przyda sie nie tylko kobietom.
Sa to z pewnoscia cwiczenia ktore nie szkodza i nie sa zbyt forsowne dla miesni.
Zreszta cwiczenia Pilates potrafia naprawde zdzialac cuda , odstresowujac tak naprawde system nie tylko miesniowy lecz rowniez nerwowy.
Ale jak wszystkie cwiczenia wymaga pewnej systematycznosci , konsekwencji i odrobine samodyscypliny.
Choc z tym akuratnie nie jest za dobrze to naprawde warto ,,pobawic,, sie Pilates.
A osiagniete efekty nas samych zaskocza. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie słyszałem nigdy o tym, prawdę mówiąc.
Byłbym wdzięczny za wyszukanie i przedstawienie informacji w tym temacie.
Z góry dziękuje.

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Warto dodac , ze tworca tej gimnastyki zwanej dosc czesto inteligentna byl Niemiec Josef PILATES. Byl to rok 1965.
Ciekawostka jest fakt, iz mial wtedy 86 lat i prawie ,,oszalal,, na punkcie tych cudownych cwiczen ktore znakomicie
wprowadzaja rownowage w naszym ciele.
Opracowal az 500 roznorakich cwiczen w ktorych posilkowal sie baletem , joga i cwiczeniami silowymi.
Bez watpienia Josef Pilates byl byl swiadomym jaki wplyw ma ruch i rownowaga w ludzkim ciele i to niezaleznie od wieku.
Sam prowadzil dosc nieoszczedzajacy sie tryb zycia.
Cos na wzor pt. wino , kobiety i spiew.
Ale o kondycje swojego ciala dbal jak malo kto.
Ponoc ktos go kiedys widzial na Manhattanie w srodku zimy, w samych kapielowkach , hartujacego sie w taki wlasnie sposob.
Mysle, ze sa to cwiczenia autentycznie dla WSZYSTKICH .
Zreszta w necie jest calkiem sporo roznych filmikow z takimi cwiczeniami i nie tylko.
To takie ogolne informacje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki.

Poszukam w wolnej chwili filmików jak wyglądają ćwiczenia, z czystej ciekawości, bo w planach mam bardziej siłowe ćwiczenia. 8-)

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle, ze nawet jesli nie bedziemy tym sie zajmowac , to zawsze warto wiedziec co i jak.
Moze sie kiedys nam przydac. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje ulubione zajęcia :) Idealne dla osób, które potrzebują wzmocnić kręgosłup, porozciągać się i zrelaksować delikatnym wysiłkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=7852]samba_mamba[/url]"][post]173496[/post] Moje ulubione zajęcia :) Idealne dla osób, które potrzebują wzmocnić kręgosłup, porozciągać się i zrelaksować delikatnym wysiłkiem.[/quote] A przy okazji nabrać sprawności i koordynacji. To drugie widać od razu jak coś spadnie, leci i łapie się to wszystko w locie nawet bez mrugnięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi