Skocz do zawartości
Niedotykalna

Speed dating - błyskawiczne randki

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Speed dating, czyli błyskawiczne randki[/b]

[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/563182_10151793230474342_1215957064_n.jpg[/img]

Żyjemy w czasach, gdzie wszystko musi być szybkie. Ludzie są zabiegani, wciąż się gdzieś spieszą, mają na głowie mnóstwo spraw. Dzwoni budzik, po przysłowiowych ?pięciu minutach? przychodzi czas na szybką pobudkę, jeszcze szybszy prysznic, łyk kawy i wyjście do pracy na autobus lub pociąg ? koniecznie pospieszny.
Zewsząd zasypują nas reklamy obiecujące, że kupno tego akurat produktu oszczędzi nasz cenny czas: ?złożysz to sam w pięć minut?, ?przyznamy ci kredyt w ciągu kwadransa?, ?przenieś numer w jeden dzień?, ?załóż konto w 30 sekund?, ?zbuduj dom w siedem dni?? Żyjemy coraz szybciej, a czasu mamy coraz mniej, nic więc dziwnego, że po szybkich numerkach i błyskawicznych zupkach przyszedł czas na? błyskawiczne randki.

[i]Speed dating[/i] wymyślono w 1998 roku, oczywiście w Stanach, gdzie szybko zyskał sławę, między innymi za sprawą seriali. Pomysł ten, jak wiele innych zagranicznych zwyczajów, w roku 2006 przywędrował również do Polski. Ciężko stwierdzić, jak się u nas przyjął, bo taki proces randkowania nie jest jeszcze (?) tak powszechnie znany. Powstało już jednak sporo serwisów aranżujących błyskawiczne randki, na razie niestety tylko w większych miastach.

Na czym ten proces polega? W sali, gdzie organizowany jest [i]speed dating[/i], ustawia się kilka małych stolików (w zależności od liczby uczestników), a przy każdym z nich zasiada jedna kobieta (oczywiście są też wersje dla homoseksualistów). Panowie dosiadają się do pań i mają kilka minut ? od 3 do 8, choć zdarzają się również randki kilkudziesięciosekundowe ? na zainteresowanie sobą tej drugiej osoby. Po wyznaczonym czasie następuje sygnał ? dzwonek lub gong ? oznajmiający, że czas na zmianę partnerki, i panowie przysiadają się do kolejnych stolików. Po każdej rozmowie uczestnicy zapisują na odpowiednim arkuszu, czy są zainteresowane kolejną randką z daną osobą czy też nie. Jeżeli obie strony wskażą siebie nawzajem, dostają swoje numery telefonów i mogą się umówić na kolejne, tym razem tradycyjne już spotkanie.

Podobno kobiecie wystarczy 30 sekund, by ocenić, czy dany mężczyzna jest dobrym kandydatem na partnera. Przeciętna randka trwa około dwóch godzin. Spędzamy ten czas z jedną osobą, rozmawiając z nią, poznając, docierając się. Czasem coś z tego wychodzi, innym razem stwierdzamy, że to spotkanie było błędem. W ciągu tych dwóch godzin jesteśmy w stanie poznać średnio 20 osób, co zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo na znalezienie tej drugiej połówki. Cóż za oszczędność czasu, prawda?

Co Wy myślicie o szybkich randkach? Co kieruje ludźmi, którzy decydują się na udział w tego typu wydarzeniu, zamiast pozostawać przy tych ?tradycyjnych? sposobach pozyskania partnera?
Czy sami bylibyście w stanie wziąć udział w [i]speed dating[/i]?

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No więc ja nawet się już zapisałem, ale w końcu nie poszedłem.

Co mną kierowało? Brak perspektyw, żeby kogoś poznać w najbliższym czasie. A takie szybkie randki są bardzo dobrym sposobem, żeby kogoś poznać. Ma się zagwarantowaną krótką wymianę zdań z kilkoma/kilkunastoma paniami, które również poszukują, ale wystarczająco długą, żeby móc ocenić czy ma się ochotę już na tradycyjne kontynuowanie znajomości. Z tego co wiem można wybrać kilka osób, więc to nie jest tak, że po tych 3 czy 5 minutach już wybiera tę jedyną/ tego jedynego.

Natomiast rozwaliło mnie to: http://www.imprezy-single.pl/imprezy.php?action=opis&mode=&rid=6 i to: http://www.imprezy-single.pl/imprezy.php?action=opis&mode=&rid=14
""

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobra rzecz. Dużo lepsza niż portale randkowe. Osoby można poznać na żywo, i po krótkiej gadce szmatce odrzucić te, które "nie spełniają wymogów". Kilka razy umówiłem się na randkę przez internet i po pięciu minutach zastaawiałem się jakby w kulturalny sposób jakoś opuścić lokal, ponieważ po prostu się zawiodłem. Tutaj miałbym gong i byłoby po bólu.

Raz poszedłem na taki speed dating, ale po wejściu na salę zawróciłem na pięcie i wyszedłem. Cóż, miałem nadzieję, że będzie to dobry sposób na spotkanie zdesperowanych kobiet, które szybko wskoczą do łóżka.

Nie chciałbym wyjść na totalnego skurwysyna, ale sądzę, że większość postąpiłaby podobnie. Zawróciłem, ponieważ zobaczyłem na sali osoby otyłe oraz na wózkach inwalidzkich. Nie sądzę, że są one gorsze, czy coś, być może przestraszyłem się takiego spotkania? A być może jednak dużą uwagę przykładam do wyglądu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Jendrju"]Natomiast rozwaliło mnie to: http://www.imprezy-single...pis&mode=&rid=6 i to: http://www.imprezy-single...is&mode=&rid=14
""[/quote]
Nie każdy jest tym zainteresowany, ale taki tematyczny speed dating to też dobra rzecz. Ludzie mają różne preferencje i znając je, łatwiej jest dopasować charakter spotkania do ich wymagań (już nie wspominając o tym, że organizator trzepie niezłą kasę przy tym). Tak jak już pisałam, są też randki dla homoseksualistów, puszystych, osób "dojrzałych"... I cóż, cieszy się to niemałym zainteresowaniem.

Nigdy nie byłam na speed dating, więc nie mam porównania z portalami randkowymi, z których też nie korzystałam. Chętnie bym kiedyś poszła. Nie po to, by kogoś poznać, bo nigdy jakoś szczególnie mi na tym nie zależało. Ciekawa po prostu jestem, jak to wszystko wygląda. Wątpię, bym była w stanie się z kimś umówić; na speed dating decydują się osoby zabiegane (czy taki facet miałby dla mnie czas?), zdesperowane (może jest z nim coś nie tak, skoro nie potrafi poznać nikogo w sposób tradycyjny?) no i pewnie takie, które randkują w ten sposób z ciekawości, dla nowych wrażeń, i pewnie ja bym się do tej grupy zaliczała. Nie wiem, czy miałabym czas dociekać, czym się kierowali poszczególni randkowicze ;)

Zresztą, nie chciałabym nikogo pochopnie skreślać, ale gdybym znalazła się w takiej sytuacji jak [b][color=#FFFFFF]madrav[/color][/b], możliwe, że też bym wyszła, o ile liczyłabym na coś więcej. Bałabym się konfrontacji z osobą na wózku inwalidzkim. Poza tym człowiek, dopóki może wybierać, woli spotykać się z kimś, kto jest zdrowy. No, chyba, że trafi go już strzała amora... ;)
Gdyby natomiast kierowała mną wyłącznie ciekawość, prawdopodobnie bym została.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Nie każdy jest tym zainteresowany, ale taki tematyczny speed dating to też dobra rzecz. Ludzie mają różne preferencje i znając je, łatwiej jest dopasować charakter spotkania do ich wymagań (już nie wspominając o tym, że organizator trzepie niezłą kasę przy tym). Tak jak już pisałam, są też randki dla homoseksualistów, puszystych, osób "dojrzałych"... I cóż, cieszy się to niemałym zainteresowaniem. [/quote] Randki dla osób dojrzałych czy homoseksualistów to rozumiem.

W sumie nie moja sprawa, wolność, dopóki się kogoś nie krzywdzi itp ale relacja kasa za piękno to nie jest związek tylko transakcja i nie powinno się tego nazywać randkami a spotkaniami biznesowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Jendrju"]W sumie nie moja sprawa, wolność, dopóki się kogoś nie krzywdzi itp ale relacja kasa za piękno to nie jest związek tylko transakcja i nie powinno się tego nazywać randkami a spotkaniami biznesowymi.[/quote] Czy nazewnictwo jest tak istotne? Są bogate kobiety, które szukają przystojnych mężczyzn i przystojni mężczyźni, którym nie przeszkadza bycie czyjąś utrzymanką (i odwrotnie). Idąc na taki speed dating nie mają żadnych złudzeń - wiedzą, czego oczekuje ta druga strona, a to oszczędza im niedomówień i krępujących rozmów na ten temat.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Czy nazewnictwo jest tak istotne? Są bogate kobiety, które szukają przystojnych mężczyzn i przystojni mężczyźni, którym nie przeszkadza bycie czyjąś utrzymanką (i odwrotnie). Idąc na taki speed dating nie mają żadnych złudzeń - wiedzą, czego oczekuje ta druga strona, a to oszczędza im niedomówień i krępujących rozmów na ten temat.[/quote] Nazewnictwo jest bardzo istotne. Inaczej najpierw nie zaczęto by nazywać prostytucji sponsoringiem, a teraz nie nazywano by szukania sponsorów randkami pięknych lub przystojnych z bogatymi. [quote="madrav"]Nie chciałbym wyjść na totalnego sk***ysyna, ale sądzę, że większość postąpiłaby podobnie.[/quote]
I tak wyszedłeś. Nieładnie jest żerować na zdesperowanych kobietach, żeby zaspokajać swoje popędy, a potem zostawiać te kobiety z poczuciem wstrętu do siebie i bycia wykorzystanymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Jendrju"]a potem zostawiać te kobiety z poczuciem wstrętu do siebie i bycia wykorzystanymi[/quote] a gdzie napisałem coś o zostawianiu ich? :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]a gdzie napisałem coś o zostawianiu ich? [/quote] Jeżeli nie planowałeś zostawiać, czyli na dłużej to czemu szukałeś takich co szybko wskoczą do łóżka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem przeciwko błyskawicznym randkom, aby kogoś dobrze poznać, trzeba dla niego poświęcić czas. Nie widzę sensu w ciągłym pośpiechu, jak ktoś chce się z kimś związać, to powinien umieć mu poświęcić czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Jeżeli nie planowałeś zostawiać, czyli na dłużej to czemu szukałeś takich co szybko wskoczą do łóżka?[/quote] aby grać z nimi w karty. Rosyjscy uczeni (Kola Łóżkow i Siergiej Bzykajew) udowodnili, że kobiety, które szybko wskakują do łóżka, lepiej grają w karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lucy Hannock"]aby kogoś dobrze poznać, trzeba dla niego poświęcić czas. [/quote] Owszem, trzeba mu ten czas poświęcić, ale zobacz: idziesz na randkę, po 5 minutach dochodzisz do wniosku, że pochodzicie z dwóch różnych światów, ale wypada jednak spędzić z tą osobą tę godzinkę przynajmniej, na kawie.
W przypadku błyskawicznych randek nie ma tego problemu. Po kilku minutach jesteś w stanie stwierdzić, czy dobrze Ci się z kimś rozmawia, czy nie. Oszczędzasz cenny czas, który później możesz wykorzystać na spotkanie, które nie zakończy się fiaskiem. Bynajmniej nie tak szybko ;)
[quote="madrav"]Rosyjscy uczeni (Kola Łóżkow i Siergiej Bzykajew) udowodnili, że kobiety, które szybko wskakują do łóżka, lepiej grają w karty.[/quote] Wypraszam sobie! Całkiem nieźle radzę sobie z kartami... :P

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]W przypadku błyskawicznych randek nie ma tego problemu[/quote] Nie ma, bo albo się komuś podobasz, z wzajemnością, albo nie. I nie musisz się tłumaczyć, ani żadna osoba nie musi. To plus. Wybierasz sobie taką osobę, z którą możesz później się spotykać lub też nie:)) Wszystko w Twoich rękach.

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"] Co Wy myślicie o szybkich randkach? [/quote] Z jednej strony wydaje mi się, że jest to rodzaj jakiejś zabawy i z pewnością miłego, choć nie zawsze, spędzenia czasu. Ale mimo wszystko chyba zostałabym przy tradycyjnych randkach, bowiem nie zawsze możemy kogoś poznać w kilka minut, a pierwsze wrażenie nie zawsze musi być optymistyczne i zadowalające nas.
Tak jak i madrav, uważam, że te randki są dużo lepsze od portali randkowych.
[quote="Niedotykalna"]Co kieruje ludźmi, którzy decydują się na udział w tego typu wydarzeniu, zamiast pozostawać przy tych ?tradycyjnych? sposobach pozyskania partnera? [/quote] Podejrzewam, że są to różne rzeczy. Począwszy na wieku, kończąc na zdesperowaniu.
[quote="Niedotykalna"]Czy sami bylibyście w stanie wziąć udział w [i]speed dating[[/i]?[/quote] Nie brałam udziału i jakoś nie widzę siebie, abym kiedyś wzięła w tym udział. To naprawdę nie dla mnie, gdyż nie lubię tłumów i w ogóle tych wszystkich bajerów itp rzeczy ze strony facetów.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że fajne rozwiązanie dla samotnych, którzy lubią się bawić i poznawać nowych ludzi. Nie wiązałabym tego z poważnym związkiem, raczej nastawiała się na 'fun". Chociaż kto wie - może akurat na takiej randce trafi się prawdziwa miłość. Można później przecież kontynuować tą znajomość. A od tych nieciekawych całkowicie się odciąć.
Jeśli chodzi o mnie to nie poszłabym na speed date nawet gdybym była sama. To jakieś takie przedmiotowe i po prostu nie dla mnie. Ale jeśli ktoś chce - dlaczego nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie fajna sprawa bo ma sie chwile na poznanie przelotne drugiej osoby na tyle żeby stwierdzić czy chce się ją poznać bliżej czy nie. Chyba w czymś takim to raczej taka faktycznie zabawa na samo randkowanie. Ciekawe czy gdyby troche ograniczyć widoczność tak żeby ludzie poznali się bardziej przez to co mówia a nie kogo widza czy wybory byłyby inne.

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote] Ciekawe czy gdyby troche ograniczyć widoczność tak żeby ludzie poznali się bardziej przez to co mówia a nie kogo widza czy wybory byłyby inne.[/quote] Zdecydowanie byłyby inne, bo ludzie by się nie skupiali na wyglądzie i ogólnych wrażeniach tylko zmuzeni by byli do wytężania zmysłów. Taki speed dating byłby o wiele ciekawszy. Najpierw słuch, potem zapach i smak 8-) Na końcu wzrok.

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]Najpierw słuch, potem zapach i smak 8-) Na końcu wzrok.[/quote] I wielkie rozczarowanie : P

Smak? Gdybym zobaczyła, że "skosztowałam" jakiegoś oblecha, to chyba podałabym organizatorów do sądu! :mrgreen:

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Reiv"]potem zapach i smak[/quote] Nie wszyscy lubią śledzie : >

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To byłaby zabawa. Dla prawdziwych ludzi, lubiących adrenalinę 8-)
[quote]I wielkie rozczarowanie : P[/quote] Co za różnica czy się rozczarujesz wyglądem, czy charakterem?

[center][i]Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno

Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.[/i]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może przy fascynacji charakterem wygląd przestawałby mieć nadrzędne znaczenie ;>

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) A ja mysle Coolka , ze wyglad zawsze jest jakby na pierwszym ,,miejscu,, a
dopiero pozniej charakterek. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Nic prostszego jak sie wybrac na taka randke i przeweszyc co i jak.
Moze nie odpadniesz, chociaz bo ja wiem? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi