Skocz do zawartości
MagicalFire

Zapinanie pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapinam pasy, bo czuje się bezpieczniej. Gdy prowadzę jestem skupiona i stabilna, lecz gdy jadę na miejscu pasażera, często się zamyślam i jestem po prostu bezwładna. Każde hamowanie, a moje ciało wygina się do przodu, więc pas często przytrzymuje mnie przy oparciu :P

Together we could go to where there ain't no more pain.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Wsiadajac do samochodu musze zapiac pasy , bo inaczej jazgot brzeczkow zmusi mnie do ich zapiecia, a nawet komputer wydziera sie, ze mam zapiac pasy .
Wobec tego jestem skazana na ich zapinanie, a co wazniejsze nie musze o tym pamietac.
Jesli zas idzie o bezpieczenstwo , to jak dla mnie jest to dyskusyjna sprawa.
Omotana zapietym pasem bylabym sie kiedys udusila w czasie wypadku , wiec od tego czasu mam mieszane odczucia w tej kwestii. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kika no wlasnie i tu zaczyna sie ludzki dylemat.. Widzieliscie filmik o rusku ktory nie mial zapietych pasow i wylecial przez.szybe jednoczesnie ratujac wlasne zycie ? Tu mozemy postawić sobie pytanie zapiac czy nie zapiac ? ;)

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="BriliantBitch"]Tu mozemy postawić sobie pytanie zapiac czy nie zapiac ?[/quote] wszyscy nad tym debatują, ja popieram, że o wiele częściej ratują i właśnie dlatego jest takie prawo. Ale jak wszędzie panuje wolność, wcale prawa przestrzegać nie trzeba, nie chcesz nie zapinaj, chcesz zapinaj ;)

Together we could go to where there ain't no more pain.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kto nie chce się zapinać pasami to jego prawo - szkoda tylko że przez takich pustych i pozbawionych WYOBRAŹNI kierowców jest tyle wypadków - kolejni kierowcy którzy uważają że są o niebo lepsi od Roberta Kubicy.

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Elvarado, rozumiem Twoje emocje, ale z nie wszyscy jezdza bez zapinanych pasow , i nie wszyscy sa bez wyobrazni na drodze.
Rozni ludzie , maja rowniez rozne watpliwosci , bo przezyli rozne niebezpieczne sytuacje zwiazane wlasnie z zapietymi pasami.
Czyli jednym slowem ,,kij,, ma dwa konce w tej dyskusji.
Pasy i ch zapinanie lub nie ,jest bardzo trudnym i tak naprawde nie bedacym miec zakonczenia. Jest sporo watpliwosci i roznych dyskusji ktore w wiekszosci koncza sie najczesciej awanturami.Tak to wyglada. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Kto nie chce się zapinać pasami to jego prawo - szkoda tylko że przez takich pustych i pozbawionych WYOBRAŹNI kierowców jest tyle wypadków [/quote] no jasne, bo jak ktos nie zapina pasow to napewno zapieprza po ulicy 150 km/h i do tego rozjezdza staruszki i male puchate zwierzatka. ty jestes pusty i pozbawiony wyobrazni.

o, a na przyklad kobiety w widocznej ciazy wg starego kodeksu nie powinny zapinac pasow : 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aleś mi dołożył hi hi :)
Pasujesz do tych dresiarzy w swoich wypasionych BMW mentalnie - sam nie zapinasz pasów :-D
Ja Ciebie nie obrażałem - ale jak chcesz zaognić sytuację to służę uprzejmie :evil: :hyhy:

Jak kobieta jest w ciąży to facet który ma olej w głowie pojedzie spokojnie i nie będzie odwalać Roberta Kubicy na drodze.

[b]Jak mawiał Zenon z Kitionu [size=6]"Convenienter naturae vivere" - żyć w zgodzie z naturą[/size].

To bardzo pouczające motto.[/b]

[b]Zapraszam również na mój blog [/b]

[img]http://i48.tinypic.com/dey0kh.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Aleś mi dołożył hi hi :)
Pasujesz do tych dresiarzy w swoich wypasionych BMW mentalnie - sam nie zapinasz pasów :-D
Ja Ciebie nie obrażałem - ale jak chcesz zaognić sytuację to służę uprzejmie :evil: :hyhy:

Jak kobieta jest w ciąży to facet który ma olej w głowie pojedzie spokojnie i nie będzie odwalać Roberta Kubicy na drodze.[/quote]
Woe is me to kobieta (czyt. Przedstaw sie ) no a kto powiedział, ze kobieta w ciąży nie moze prowadzić hm? Kolejny zadufany w sobie no tak .. Jedyny uczciwy kierowca na drodze. Ja zapinam. Pasy czasem sie zdarzy zapomniec lubie pojezdzic szybko tam gdzie mozna , bo staram sie raczej jezdzic w miare przepisowo.. Nie jednemu nie zapiecie pasow uratowalo zycie.. Zalezy od sytuacji .. W internecie masz multum filmow ktore obrazują wypadki z zapietymi pasami i bez. Na to nie ma reguly.

[b][size=6][color=#00FF00]Nie mówię by mówić, pytam jeśli nie rozumiem,

I nigdy nie odbieraj życzliwości jako słabość,

Tu wciąż to samo samotność doskwiera ludziom,

Leczą ją wódą, a każdy dzień w mieście jest próbą,

I to tu dom mam, mam moje serce..[/color]
[/size]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="elvadero"]Aleś mi dołożył hi hi :)
Pasujesz do tych dresiarzy w swoich wypasionych BMW mentalnie - sam nie zapinasz pasów :-D .[/quote]
hahaha jakie prymitywne myslenie. no powiem ci ze skoro masz problem nawet z identyfikacja plci to tym bardziej smieszy mnie fakt ze probujesz mnie generalizowac.

wracajac do tematu: jak juz wspominalam, zapinam pasy
jakbym byla w ciazy to nie zapinalabym bo wolalabym miec roztrzaskana glowe niz martwe dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:)Zdecydowanie sie z Toba Woe is me zgadzam. Zrobilabym tak samo. :)
Mysle, ze gdyby Elvarado przeczytal wczesniejsze posty to z pewnoscia wiedzialby , ze awantura kroi sie na horyzoncie, a tak wyszlo paskudnie. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W moim aucie trochę mniej cywilnym a którym mam okazję ostatnio jeździć najczęściej mam zamontowane kubły oraz pięciopunktowe pasy. Upierdliwie się je zapina ale robię to za każdym razem. Ostatnie dwa lata spędzam na prawym fotelu jako tzw umysłowy. w tym czasie zaliczyliśmy dwa dzwony na treningu i jeden podczas zawodów. Gdyby nie pasy już by mnie tutaj nie było i nie pisał bym tego. Zapiąć w baobab-a z prędkością 80km/h i to centralnie... bolało. Gdyby nie szelki ciasno zapięte były by trupy. wolę pasy statyczne pięciopunktowe lub cztero i męczyć się z nimi niż ich nie zapiąć. Siedząc w prawidłowej pozycji za kółkiem (a jest tylko jedna jedyna taka) będąc zapiętym ma się największe szanse na wyjście cało z mniejszej lub większej kolizji. Ot pasy ratują życie.
W moich autach nie mam poduszek, abs-u, esp i innych zbędnych ekstrasów które mają podnieść pseudo bezpieczeństwo. Tylko pasy i umiejętności... reszta jest w moich rękach. A żeby jeździć bezpiecznie trzeba się tego uczyć do końca swoich dni. Kuchnia czuję się jak dziadek pierdziaszek prawiący morały... koniec tego.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam manie zapinania pasow i powiem wam ze nawet jak czasem od swieta zdarzy mi sie jechac autobusem czuje sie bez nich jakos nie tak :P

Idealnie nieidealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja zapinam pasy w niczym mi nie przeszkadzają, także jak prowadzę każe wszystkim zapinać, nie ze względu na mandat lecz na bezpieczeństwo ..

Taka to ta ekipa praktyka nabyta na bitach !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi