Skocz do zawartości
Callador

Bieganie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat biegania przy -10 stopni ;d ? tak do 10 km ;> Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wszystko zależy od tego czy biegacz jest już wprawiony i jak jest ubrany. Są przecież specjalne 'gąbkowe' wdzianka, itp.
Wiem na przykładzie mojego brata, że fachowe wyposażenie bardzo ułatwia bieganie przy jakiejkolwiek temperaturze i biegał już nie raz w takim mrozie.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
np nie wprawiony biegacz w dresie ;) ewentualnie laycra ...
No i wiadomo ze 2 pary skarpet ;d kalesonki rekawiczki kominarka badz czapka szalik bluzka kurteczka i hejaaa xd ... Praktykujecie takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Że tak powiem... kurtka się zupełnie nie nadaje. Bo tylko się spocisz i zachorujesz. Wcale nie trzeba się ubierać na cebulkę, bo to tylko gorzej wychodzi.
Mój brat biega w zestawie 'gąbkowym' i na to jeszcze dres. Oczywiście wygodne buty i czapka mimo wszystko. Mówi, że mu ciepło i lepiej niż latem. Ja mu wierzę.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli jest sie dobrze ubranym i ma sie checi to czemu nie ;-) tylko nie wiem jak po sniegu sie biega bo nigdy nie probowalam :-P ale wiekszych przeszkod nie widze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja raczej bym się na to nie zdecydowała.
Podziwiam ludzi za ich wytrwałość, 10 km to bardzo dużo, a do tego przy -10 stopniach to jeszcze trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W ogóle bieganie jest super ;]
A 10 km też nie jest dużo dla osób, które regularnie trenują.
A przy 10 stopniach..
Jeśli jest się odpowiednio ubranym i zachartowanym to problemu nie ma ;-)

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przy odpowiednim ubiorze i kondycji dlaczego nie ;) Swoją drogą podziwiam ludzi, którzy 10 km przebiegną bez problemuu. Ja po trzech kilometrach niestety mam już dosyć. ;/

Sztuką jest być ponad wszystko, a nie ponad wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Soul"]Ja po trzech kilometrach niestety mam już dosyć. ;/[/quote] Bo pewnie nie trenujesz regularnie.. ; )

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podzielam Twoje zadnie. Mój facet biega rano przez godzinę niezależnie od pogody. W grudniu zaczęłam jogging. Biegam 30 min i spalam ok.300 kalorii, poza tym poprawiła mi się kondycja i grypa mi nie straszna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie lubię biegać obojętnie jaka by nie była pogoda :( a przy minus 10 stopniach to już w ogóle sobie nie wyobrażam. Podziwiam takich ludzi :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mialem swoj okres w zyciu ze lubialem biegac :) ale jakos szybko mi sie to znudzilo :) .

Ale mojego brata podziwiam bo on jest weteranem duzych odleglosci i niewazne jaka jest pogoda ;) .
Mowa o zalozycielu Tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Callador"]Co sądzicie na temat biegania przy -10 stopni ;d ? tak do 10 km ;> [/quote] Biegam i polecam wszystkim. Nie ma to jak się tak wspaniale dotlenić o 6 rano :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Co sądzicie na temat biegania przy -10 stopni ;d[/quote] Jest dobrze, bo nie jest nam za gorąco, ale o przeziębienie wtedy nie trudno.

Sama zaczęłam biegać, ale cóż, w tej chwili jest już coraz cieplej. I tak, nie ma to jak poranne i miłe bieganie, które dotlenia mózg na cały dzień i daje kopa w zadek do roboty.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja uwielbiam biegac bo bardzo dobrze to wplywa na kondycje. zima tez daje rade po prostu ubieram sie troche cieplej niz latem lub wiosna, ale po chwili i tak jest mi goraco. organizm sie dzieki temu hartuje - ja prawie nigdy nie choruje :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Staram się codziennie.
Biegam z osiedla, po lasku kawałek, wybiegam w mieście i wracam do domu.
Zimą trochę gorzej, bo praktycznie ciągle na coś choruje, a ostatnio w ogóleopadam z sił. Ale zgadzam się z [b][color=#000033]Michail[/color][/b], hartuję się hartuję :D Kondycję mam, inaczej bym chyba z domu nie wyszła z myślą o bieganiu :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=99]Callador[/url]"][post]89900[/post] Co sądzicie na temat biegania przy -10 stopni ;d ? tak do 10 km ;>[/quote] Rzeczywiście biega się rześko, no i trzeba trzymać tempo, bo brwi, rzęsy i nos najszybciej zamarzają. Czy 10km? Możliwe, choć ryzykowne, szczególnie jak wróci się do zbyt nagrzanego mieszkania i będzie zbyt duża różnica temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=9051]Fajtula[/url]"][post]194454[/post] [quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=99]Callador[/url]"][post]89900[/post] Co sądzicie na temat biegania przy -10 stopni ;d ? tak do 10 km ;>[/quote] Rzeczywiście biega się rześko, no i trzeba trzymać tempo, bo brwi, rzęsy i nos najszybciej zamarzają. Czy 10km? Możliwe, choć ryzykowne, szczególnie jak wróci się do zbyt nagrzanego mieszkania i będzie zbyt duża różnica temperatury.[/quote]Temperatura powietrza przy bieganiu nie ma znaczenia. Zobaczcie, co robi klub morsów w zimnej wodzie ! Jogging jest niezwykle pomocny przy odchudzaniu. Bieganie pozwala na najefektywniejszą utratę kalorii, rozbudowuje masę mięśniową, przyspiesza spalanie kalorii, pozytywnie oddziałuje na układ oddechowy i krwionośny oraz działa jak naturalny antydepresant. Wyzwala endorfiny, czyli hormony uśmierzające odczuwanie bólu oraz serotoninę, która odpowiada za poczucie zadowolenia i zdrowy, głęboki sen w nocy. Pierwsze dawki hormonów szczęścia uwalniają się po 30 minutach biegu, ale satysfakcję daje każdy pokonany kilometr. Polecam wszystkim ! :)

[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4sDYaqcH6YnGVdd95vEeSbvInqJ96WwKyu7xc50lHYnnjMfXUQA[/img]

h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Warto zainwestować w odzież termoaktywną jeżeli idziemy biegać w takich warunkach i koniecznie jakiś buff i można biegać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że oprócz termoaktywnych bluz super do tego typu hardcorowych aktywności nada się porządna czapka ! np z merino , coby nam uszy nie odmarzły ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi