Skocz do zawartości
devill13

co polecicie...?

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki gatunek literatury Cię interesuje najbardziej? bo to chyb najważniejsze co nie?
ja od siebie mogę polecić Cejrowskiego 'Gringo wśród dzikich plemion' ewentualnie z tego samego worka Pawlikowską 'Blondynka w dżungli', poza tym Xue Xinran 'Dobre kobiety z Chin', ale nie wiem czy lubisz takie książki..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jasność Kinga? :mrgreen:
czytałam trochę horrrów i jakoś niewiele z nich zrobiło na mnie takie wrażenie jak Jasność.. [jak ktoś ma coś mocniejszego to prozę o tytuł <: ]
chyba, e chodzi Ci o inne wchodzenie na psychę, więc może literatura obozowa? :P

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]Cejrowskiego 'Gringo wśród dzikich plemion'[/quote] o fuck, ta książka jest nieskańczalna... zatrzymałem się gdzieś w środku i ruszyć dalej nie mogę! Najgorsze jest to, że przez całą książkę dzieje się to samo. Zmieniają się tylko wioski (to znaczy przez pół książki, bo co dalej dowiem się w niedalekiej przyszłości). Wg mnie czyta ją się dobrze... przez pierwsze 100 stron, potem wieje nudą.

Moim guru jeśli chodzi o literaturę, jest Roland Topor. Jest dość specyficzny, ale mi pasuje w całej rozciągłości.

Niedawno przeczytałem 'Pałac Snów' autor: Ismail Kadare -całkiem przyjemne, dobrze się czyta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coben ma bardzo fajne książki :) Niewinny numer 1 dla mnie :)

Sztuk? jest ?y?, a prawdziwym arcydzie?em ?y? i nie zej?? na psy ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="devill13"] cos co wchodzi na psyche..[/quote] Polecam "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesseya. Miejscem akcji jest szpital psychiatryczny. Fajnie się czyta, ale uwaga! Książka moze zjeść :-)

Bardzo fajna, choć trochę trudno przebrnąć przez początek i wczuć się w klimat, jest ksiażka "Ptasiek" Williama Whartona. Chłopiec (Ptasiek) jest chłopcem, który od szarej rzeczywistości ucieka w świat ptaków. Jednak z czasem pasja staje się przyczyną obłędu...
Uwaga: po tej książce nie będziesz mógł patrzeć na ptaki :-)

Lekką, dającą do myślenia książką jest "Forrest Gump". Opoiwada o losach upośledzonego chłopaka na tle ważnych wydarzeń z historii USA.
Uwaga: po przeczytaniu tej ksiązki moze zaniknąć wyczulenie na błędy ortograficzne :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Proponuję książkę "Za chuda" Judith Fathallah
Opowiada o nastoletniej dziewczynie która na drodze do ideału wpada w anoreksję.
Warto przeczytać ;))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rowniez poszukuje jakis ciekawcyh ksiazek do przeczytania.
Z horrorow moge Ci polecic "czarny aniol" "dziecko ciemnosci" "rytual" itp. oczywiscie wszystkie Grahama Mastertona :D
Cos na psyche? hm.. to moze jakies ksiazki Malgorzaty Saramonowicz, np. Siostra.
[quote="Catwoman"]Lekką, dającą do myślenia książką jest "Forrest Gump". Opoiwada o losach upośledzonego chłopaka na tle ważnych wydarzeń z historii USA.
Uwaga: po przeczytaniu tej ksiązki moze zaniknąć wyczulenie na błędy ortograficzne :-)[/quote]
Bardzo przyjemna lekturka. Dosc szybko i latwo sie ja czyta :-)
Jest rowniez dalsza kontynuuacja tej czesci "Gump i spółka"
Nie jest ona napisana tak ciekawie jak poprzednia, ale polecam rowniez.

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mogę polecić książkę, którą już pewnie część osób na tym forum przeczytała.
Ogólnie postrzegana jest jako książka dla młodzieży (pewnie biorąc pod uwagę wiek bohaterów), ale znam wiele starszych (ok. 30 albo i więcej... nie wnikajmy :P) osób, których również książka ta zauroczyła.

A mianowicie 'Zmierzch'. W sumie mam na myśli całą sagę, czyli 3. książki w języku polskim. 4. wyszła po angielsku, bodajże w sierpniu dopiero, więc na nią sobie poczekamy. Ogólnie planowanych jest chyba 7.
Jeżeli ktoś zdążył już obejrzeć film, a nie czytał książki i się uprzedził, radzę przeczytać. Film w sumie nie był taki zły, ale wiadomo, że książki są lepsze od filmów (o dziwo nie zawsze). Poza tym jak to w filmie bywa, wiele ciekawych i ważnych wątków zostało pominiętych.
Jeszcze raz polecam ;]

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
'Pamiętnik narkomanki' Barbary Rosiek - historia dziewczyny, która [jak widać po tytule] stała się narkomanką. Po wielu latach sama zaczęła pomagać osobom,które brały narkotyki.

oraz 'My,dzieci z dworca ZOO'. Książka na faktach, o losach Christiane, która już w wieku 12 lat zaczęła palisz haszysz. Świetna książka.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeżeli kogoś interesuje historia starożytnego rzymu to z ręką na sercu mogę polecić książki Ja Klaudiusz i Klaudiusz i Messalina autorstwa niejakiego Gravesa. naprawdę wciągające

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]Po wielu latach sama zaczęła pomagać osobom,które brały narkotyki. [/quote] o.O z tego co ja kojarzę, to nikomu nie pomagała, bo sama nie mogła wyjść z tego. A jej pomoc to nie pomoc.. bo swoją kumpele ciągła za sobą. I przedawakowała
[quote="Tabiitha"]'My,dzieci z dworca ZOO'[/quote] To wg mnie bije wszystko...

King też jest dobry na nudne wieczory (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]z tego co ja kojarzę, to nikomu nie pomagała, bo sama nie mogła wyjść z tego. A jej pomoc to nie pomoc.. bo swoją kumpele ciągła za sobą. I przedawakowała [/quote] skończyła studia psychologiczne,napisała książkę, pracowała w psychiatryku, jeździła do różnych miast i rozmawiała z młodzieżą w szkołach o problemie jakim są narkotyki. Edytowane przez Gość

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skleroza... albo mi się już książki się pierniczą, bo za dużo czytam... -.-'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja polecę bardzo ciekawe doświadczenie tekstowe. I całkiem porządne doświadczenie literackie. B.S. Johnson - [i]Nieszczęśni.[/i]

Opis wydawcy: [quote]Nieszczęśni (tłum. K. Bazarnik) to najgłośniejsza książka Johnsona, radykalniejsza w formie od Gry w klasy Cortázara. Interaktywna powieść, złożona z luźnych, nienumerowanych arkuszy ukrytych w pudełku, otwiera przed czytelnikami tajemnice umysłu bohatera. Ścieżki przeszłości i teraźniejszości, splątane w labiryncie miasta, wiodą go nie tylko na stadion piłkarski, ale i w głąb pamięci – do wspomnień o zmarłym na raka przyjacielu i pierwszej wielkiej miłości. Szczera, lecz nie sentymentalna, poruszająca opowieść o przyjaźni, pamięci, śmierci, miłości i zdradzie.[/quote] To tak jakby zajrzeć komuś obcemu do szuflady i znaleźć pliki nieponumerowanych kartek czy notatek i w ten sposób sobie budować wyobrażenie na temat jego rzeczywistości.

Ja miałam z tym mega frajdę. :)

i'm the type of person who feels bad for serial killers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
'Mistrz i Małgorzata' Bułhakowa , praktycznie wszystko Deana Koontza.

[color=orange][b]niosła obrzydliwe, niepokojąco żółte kwiaty. (...) te kwiaty rysowały się bardzo wyraziście na tle jej czarnego płaszcza. niosła żółte kwiaty! to niedobry kolor![/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Philipiuk- "Homo Bimbrownikus"
Sven Hassel- wszystkie książki, które wydał, m.in. Krwawa Droga Do Śmierci i Monte Cassino
J.K. Rowling- Horry Reporter
Barry Trotter (parodia HP, niestety autora nie pamiętam).

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Millenium Larssona polecam zdecydowanie, wciągająca, błyskotliwa i doskonale napisana trzytomówka.

Because, destiny is a fickle bitch.

(\__/)

(O.o )

(> < ) <-- This is a Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ostatnio wpadla mi w rece dosc dziwna ksiazka , autorstwa ANDRZEJA RODANA pt,, OSTATNIE DNI SODOMY,,.
Zaskoczyla mnie ta ksiazka totalnie.
Uwazam , ze powinno sie ja przeczytac , bo jest taka inna niz wszystkie. Jest odrobine skandalizujaca, a moze dlatego warto ja przeczytac. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jakąś fantastykę lub science fiction ;D

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Książek, które mogę polecić jest naprawdę sporo, ale, jako że zimowe wieczory są długie, to polecę coś grubego :) - "Zabić drozda" Harper Lee, świetna książka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"no ewentualnie cos co wchodzi na psyche.."
polecam w takim razie "Pieśń kata" Normana Maliera :)

"...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."

[gg=3]7408267[/gg]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak mam problem z wyborem odpowiedniej książki to zawsze zaglądam na fora o książkach i blogi literackie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi