Skocz do zawartości
Cave

Czytasz Biblie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Czytasz Biblie?
Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz)
(Jak nie, to dlaczego? -Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?)
Tak, ostatnio stwierdziłam że dobry człowiek... tzn. Pobożny, powinien chociaż raz w życiu ją całą przeczytać. Od razu byłoby mniej wątpliwości, szkoda że niektórzy czytać nie potrafią.
Kłaniam się tym okaleczonym. I witam zainteresowanych :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie? [/quote] nie [quote="Cave"]Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz) [/quote] nie [quote](Jak nie, to dlaczego? -Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?) [/quote] brak czasu i checi

[b]zapraszam do działu przedstaw sie [/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie? [/quote] Tylko jak muszę czyt. sprawdzian z religii. ;> [quote="Cave"]Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz) [/quote] Nie. I póki co nie zamierzam. [quote="Cave"](Jak nie, to dlaczego?[/quote] Bo nie chcę i już :P [quote="Cave"]Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?)
Tak, ostatnio stwierdziłam że dobry człowiek... tzn. Pobożny, powinien chociaż raz w życiu ją całą przeczytać. Od razu byłoby mniej wątpliwości, szkoda że niektórzy czytać nie potrafią.
Kłaniam się tym okaleczonym. I witam zainteresowanych :) [/quote]
Mam wiele innych rzeczy do czytania ;> A Biblię szanuję, jednak jak dla mnie dużo w niej podkoloryzowane jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie?[/quote] Czasami, ale nie z pobodek religijnych, a w poszukiwaniu jakiegos cytatu ktorego chcialbym uzyc.
[quote="Cave"]Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz)[/quote] Nie. a czytaliscie Koran? Tore? -podobno tez niezle ksiazki.
Nie przeczytalem, bo nie interesuje sie fantastyka.
[quote="Cave"]Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr[/quote] Wiecej cyfr znajdziesz w ksiazce telefonicznej.
[quote="Cave"]dobry człowiek... tzn. Pobożny[/quote] dobry czlowiek nie znaczy tego samego co pobozny.

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 16 Listopad 08, 17:45[/b] **[/color][/size]
oj juz mi sie podoba ten temat, napisalbym wiecej, ale musze wyjsc, jak wroce to jeszcze poszaleje :D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
po 1 naucz się wymyślania tytułów tematów, zamiast sypać samymi 'Napisz nowy temat'
po 2 Panie Admin ad 1

czytałam kilka fragmentów, nie czytałam całej nigdy i nie mam takiej potrzeby. z Twojego postu za to mogę wywnioskować, że
- moje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr [??], niekoniecznie pojmowanych przeze mnie
- mój rozum nie jest w stanie pojąć zbyt ciężkich słów
- jestem złym człowiekiem, bo nie jestem człowiekiem pobożnym
- nie muszę czytać biblii, ponieważ nie jestem człowiekiem dobrym tzn pobożnym.

więc wszystko jasne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Cave[/b],

Jesteś jeszcze bardzo młoda i jak widać nie wiele wiesz o tym co przeczytałaś... Czytałem i to nie raz i nie tylko pod względem religijnym i ręczę Ci że sama nie pojmujesz nawet 1/3 z tego co jest tam napisane a teksty w stylu
[quote="Cave"](Jak nie, to dlaczego? -Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?) [/quote] sobie daruj bo jest tu sporo osób lepiej obeznanych pod wieloma względami oraz takich które nie maja ochoty rozmawiać i chwalić się tym co przeczytały bo dla wielu jest to taka sama książka jak z gatunku[quote="madrav"]nie interesuje sie fantastyka.[/quote] [quote="Cave"]stwierdziłam że dobry człowiek... tzn. Pobożny, powinien chociaż raz w życiu ją całą przeczytać.[/quote] a ja myślę że najważniejsza jest wiara co zresztą napisane jest w biblii tak samo jak to ze człowiek dobry i pobożny to dwie różne osoby ale ty oczywiście przeczytałaś biblie więc pewnie o tym wiesz ale popełniasz świadomy analfabetyzm wtórny lub czytałaś jakaś inną...
[quote="Cave"]Kłaniam się tym okaleczonym[/quote] złóż więc pokłon w lustro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Śmiechowy temat :mrgreen: Wg autora fakt, że ktoś przeczytał biblię, oznacza czy jest on dobry czy zły. Czyli dochodzimy to stwierdzenia, że niewierzący = zły.
To jest niestety bardzo złe rozumowanie. Biblia jest napisana przez ludzi, więc dlaczego mam wierzyć, że jest to książka oparta na faktach?
Po drugie biblię każdy może interpretować jak chce, wg własnych potrzeb.

Po drugie pada stwierdzenie okaleczony... Dlaczego obrażasz innych ludzi, nie znając ich, oceniając tylko pod takim głupim kryterium.

Jeśli ktoś jest agnostykiem czy ateistą to wg mnie nie ma potrzeby czytania biblii. Jak już napisał Mandrav, są inne ciekawsze książki fantastyczne ;]
Lecz z drugiej strony ludzie, którzy twierdzą, że są wierzący a biblii nie widzieli na oczy są dla mnie śmieszni :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie? [/quote]
Swego czasu czytałam, ale doszłam tylko do końca 1 księgi jeśli chodzi o Stary Testament. Na ogół resztę to czytałam fragmentami a 1 księgę musiałam przeczytać na olimpiadę z religii. Teraz nie zaczytuję się w Biblii, bo nie mam takiej potrzeby. Zresztą jeśli chodzi o wiarę, to w Kościele na mszy niedzielnej byłam ostatnio jakiś rok temu, więc na razie Biblia mi zwisa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?) [/quote] lala, primo-> cyfr się nie czyta... to są LITERY...

Ja uważam, że są ciekawsze rzeczy do czytania niż sama biblia. Wystarczy, że omawia się fragmenty na lekcjach religii i niektóre na polskim.
Sama nigdy od siebie nic nie przeczytałam. I nie jestem okaleczona przez to.
Dlaczego mam być gorsza, skoro nie przeczytałam, hę?
Nie odnajduje tam niczego co mnie interesuje lub ciekawi. A wierząca też jakoś specjalnie nie jestem.
Biblia ma w cholerę metafor, każde słowo znaczy zupełnie coś innego [siostra zakonna mnie uświadomiła, bo się uczyła w ty kierunku o_O], może i jakąś naukę niesie. ale jednak nie będę tego czytać..
Jest trudna książka, i nie boję się stwierdzić, że- jeśli nawet bym przeczytała całą biblię to i tak bym zrozumiała mniej niż połowę...

and. [quote="Cave"]Kłaniam się tym okaleczonym.[/quote] dlaczego uważasz, że ktoś kto nie przeczytał jest okaleczony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]młoda[/b], trzymaj mnie bo ja z nią nie wytrzymam.

Nie nie czytałam nigdy Biblii, nie jest mi to potrzebne.
Jakieś fragmenty na lekcjach religii przerabiałam, ale tak w domu od samej siebie
nigdy nie wzięłam pisma do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]Biblia ma w cholerę metafor, każde słowo znaczy zupełnie coś innego[/quote]oczywiście, że tak. Biblii NIGDY nie odczytuje się całkowicie dosłownie [; i tak właśnie sama Księga Rodzaju jest metaforą stworzenia świata. wiadomo przecież, że człowiek wziął się od małpy i jest zakończeniem pokarmu łańcuchowego. dlatego w Biblii jest on stworzony jako ostatni, a jako pierwsze najprymitywniejsze organizmy.
ale niestety są muły, które tego nie pojmują i odczytują z Pisma wszystko jak leci dosłownie. no i są.. konsekwencje (-%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]ale niestety są muły, które tego nie pojmują i odczytują z Pisma wszystko jak leci dosłownie[/quote] Prawda... ktoś tu nie chodził na religię : D
[quote="młoda"]primo-> cyfr się nie czyta... to są LITERY... [/quote] cii... jej Biblia jest napisana kodem binarnym 010000101111001101100111 ::error... error... error...::

specjalna edycja dla fanatyków.

Biblię czytałem, nie przeczytałem. Jakoś z tym żyję.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="iga"]młoda, trzymaj mnie bo ja z nią nie wytrzymam. [/quote] w takich przypadkach to trzeba wrzucić na luz :]
[quote]ale niestety są muły, które tego nie pojmują i odczytują z Pisma wszystko jak leci dosłownie. no i są.. konsekwencje [/quote] a co najlepsze to ona twierdzi, że my czytać nie umiemy :lol:
[quote="Cave"]szkoda że niektórzy czytać nie potrafią.[/quote] no szkoda, szkoda :mrgreen:

[quote="matra"]oczywiście, że tak. Biblii NIGDY nie odczytuje się całkowicie dosłownie [; i tak właśnie sama Księga Rodzaju jest metaforą stworzenia świata. [/quote] dlatego nie czytam tego sama, bo ta lektura mnie przerasta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeżeli czytam coś i to rozumiem to jest ok.
jednak jak trafiam na coś czego nierozumiem zaczyna mnie to irytować.
tak właśnie jest z Biblią .
i tak czasami zastanawiam się czy jest ktokolwiek kto w całosci dokładnie i bez pomyłek(zgodnie z tym co chcieli przekazać autorzy) może ją zinterpretować . [quote="Cave"]Tak, ostatnio stwierdziłam że dobry człowiek... tzn. Pobożny, powinien chociaż raz w życiu ją całą przeczytać[/quote] i co to mu da , jak połowy nie bedzie rozumiał?
przeczytanie , tylko po to aby przeczytać ,jest dla mnie bezsensem.
[quote="Cave"] Od razu byłoby mniej wątpliwości, szkoda że niektórzy czytać nie potrafią. [/quote] rozumiem że Ty pojmujesz całą Biblię , no cóż ja jednak tak oświecona nie jestem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie?[/quote] [b]NIE[/b]
[quote="Cave"]Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz)[/quote] [b]NIE[/b]
[quote="Cave"](Jak nie, to dlaczego? -Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?)
Kłaniam się tym okaleczonym. I witam zainteresowanych[/quote]
[quote="matra"]z Twojego postu za to mogę wywnioskować, że
- moje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr [??], niekoniecznie pojmowanych przeze mnie
- mój rozum nie jest w stanie pojąć zbyt ciężkich słów
- jestem złym człowiekiem, bo nie jestem człowiekiem pobożnym
- nie muszę czytać biblii, ponieważ nie jestem człowiekiem dobrym tzn pobożnym.[/quote]

[b]Z Matrą muszę się zgodzić.

Tylko zastanawia mnie czy autorka wątku CZYTAŁA CAŁĄ Biblię....[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="deviant"]Czytasz Biblie?[/quote] Na pewno nie regularnie i na pewno nie jak leci. Biblia jest moze i świętą księgą, ale za to strasznie nudną :-) Tego sie nie da czytać jednym ciągiem.
Akurat ja Biblię traktuję jako jedno ze żródeł historycznych, rzadko kiedy natrafiam na bardzo fajny cytat, na przykład ten z księgi Ezechiela, zasłyszany w "Pulp fiction".

"Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I wtedy poznasz, że Ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!" Ez 25,17

Fantastyczny, prawda? :-) [quote="Cave"]Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was.[/quote] Cyfry też można odczytywać, np jako symbole - zajmują się tym kabaliści. Ale to chyba właściwość fanatyków, aby odczytywac tzw pisma objawione za pomocą cyfrowych właściwości. [quote] A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?[/quote] 'Ciężkie słowa' to sprawa tłumaczy, nie czytelników. Można przecież napisac teksty biblijne w przystepny sposób, ale wtedy straci się ten "archaiczny' urok.

Nie zadzieraj nosa, Cave. Dobry katolik nie powinien zachowywać się jak faryzeusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie? [/quote] tylko w szkole na katechezie..
i niedługo mam zamiar przezcytać Ewangelię wg Św. Łukasza. bo trzaba.. takie wymagania na bierzmowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie?
Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz)
(Jak nie, to dlaczego? -Twoje szare komórki nie przewidują zbyt dużej aktywności którą wywołuje czytanie cyfr, niekoniecznie pojmowanych przez Was. A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?)
Kłaniam się tym okaleczonym. I witam zainteresowanych :)[/quote]
nie przeczytałam jeszcze nigdy całej ,owszem czytałam ją we fragmentach ,jak musiałam na konkurs religijny .nie mam zbytniej ochoty ,dlatego ,że nie jest dla mnie zrozumiała.
oczywiście nie cała .są takie fragmenty ,które sa zrozumiałe jak najbardziej ,ale są też i takie ,że chciaż czytam 10 razy nie mogę ich zrozumieć :-P tzn ,że pobozna nie jestem bo nie przeczytałam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Biblia? To ta beznadziejna książka fantasy która nie wiadomo jakim cudem stała się światowym bestsellerem?

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 20 Listopad 08, 14:56[/b] **[/color][/size]
Przy okazji:http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Biblia xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Po drugie biblię każdy może interpretować jak chce, wg własnych potrzeb. [/quote] Amen

Cave, wyczuwam w Tobie kumulującą się nienawiść dla osób, którzy nie podzielają Twojej wiary. I tak jak nienawidzę braku szacunku dla osób wierzących w Boga (Bogów...), tak nie trawię osób takich jak Ty, którzy uważają, że jak ktoś jest innego zdania to od razu jest be.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Cave"]Czytasz Biblie? [/quote] nieraz fragmentami [quote="Cave"]Przeczytałeś ją chociaż raz? (Raz) [/quote] nie ale w kawałkach tak [quote](Jak nie, to dlaczego? [/quote] nie mam potrzeby jej przeczytania całej i po co ?? [quote="Cave"]A może zbyt ciężkie słowa, których Wasz rozum nie jest wstanie pojąć?)[/quote] ho ho ho
tu żeś mnie powaliła biblia jest napisana w prostym języku ,ale można inaczej ja interpretować . [quote="Cave"]dobry człowiek... tzn. Pobożny[/quote] chyba ci się w głowie po przewracało
a jeżeli nie jest pobożny to jest zły [quote="Cave"]powinien chociaż raz w życiu ją całą przeczytać.[/quote] można przeczytać ,ale co to da jak potem to oleje [quote="Cave"]Kłaniam się tym okaleczonym[/quote] ty jesteś okaleczona bo nie potrafisz pewnych rzeczy pojąc
kiedyś się o tym przekonasz
jak chcesz to czytaj ,ale wątpię czy coś z niej wyniesiesz [quote="Regi6699"]Biblia? To ta beznadziejna[/quote]wstrzymaj się dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Regi6699"]Biblia? To ta beznadziejna książka fantasy która nie wiadomo jakim cudem stała się światowym bestsellerem? [/quote] robisz to specjalnie czy naprawdę tak myślisz?
Jeśli to drugie to daruj sobie, bo możesz takimi słowami zranić uczucia drugiej osoby.
Trzeba szanować religię innych, jaki również ich wiarę. Wyśmiewasz się z z Biblii, która dla chrześcijan jest czymś niezwykle ważnym i otaczanym czciom...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]jak chcesz to czytaj ,ale wątpię czy coś z niej wyniesiesz [/quote] Jak do tej pory to się nie udało. Ale mimo tego, życzę sukcesów w tym zakresie :)
[quote="młoda"]Jeśli to drugie to daruj sobie, bo możesz takimi słowami zranić uczucia drugiej osoby. [/quote] Jemu to lata wzdłuż i wszerz. Szacunek dla innych ludzi to dla niego temat zupełnie obcy.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]robisz to specjalnie czy naprawdę tak myślisz?
Jeśli to drugie to daruj sobie, bo możesz takimi słowami zranić uczucia drugiej osoby. [/quote]
Tak myślę.
A co do ranienia drugiej osoby....Podam pewien przykład bo nie wiem jak to ująć w słowa:)
Jedna osoba jest przeciwnikiem aborcji.
Druga nie.
1 ma argument że jeśli jest się za aborcją to jest się mordercą. Natomiast 2 uważa że to powinno zależeć tylko i wyłącznie od matki i wtrącanie się w taką sprawę jest chamskie, wredne i egoistyczne. W tym wypadku obie osoby są zranione, jednak czy któraś ze stron zawiniła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Regi6699[/b],

Mylisz przekaz biblijny z przekazem kościoła a jedno z drugim ma nie wiele wspólnego więc daruj sobie słowa typu
[quote="Regi6699"]Biblia? To ta beznadziejna książka fantasy która nie wiadomo jakim cudem stała się światowym bestsellerem?[/quote] Nie chodzi już o to że możesz kogoś zranić ale o to że krytykujesz coś czego nie rozumiesz czym sam się ośmieszasz bo jeżeli wypowiadasz tak śmiałe opinie to znaczy że przeczytałeś biblie pod względem teologicznym, filozoficznym oraz matematycznym i doszukałeś się nieścisłości na miarę kiczu, czy tak jest? Wątpię... Pohamuj się troszkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi