Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
itomasz86

czym się poruszasz po mieście?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mieszkam poza miastem i rowerem trochę za daleko, dlatego preferuję jazdę po mieście samochodem, choć zazdroszczę tym, którzy mogą po mieście śmigać rowerkiem. Moją wygodną i piękną mazdą dojadę tam gdzie chcę i szybciutko załatwiam ważne sprawy, na zakupy raczej wybieram się na pieszo, zostawiając mój samochodzik na płatnym parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie zgodzę się z takim stwierdzeniem, jestem laikiem w porównaniu do Ciebie, natomiast wydaje mi się, że liczba nagród oraz wysokie miejsce w rankingach powodują, że Mazda 3 to łakomy kąsek, dodatkowo parametry techniczne i sposób wykonania są idealnym przełożeniem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rankingi, nagrody opinie... a wszystko to mocno sponsorowane przez FoMoCo (Ford Motor Company).
Stara Mazda gdy była japońską marką i nie miała nic wspólnego z Fordem tak... to były genialne samochody. 323, 626 Xedos6 i Xedos9... bardzo mało awaryjne, bogato wyposażone i innowacyjne. Teraz Mazda to tylko ford skierowany do innego klienta. Tak samo jak grupa VAG... fabia to polo, polo to ibiza, up! i citigo, golf+leon+rapid+a3... wszystko to samo a dla innego klienta. Te same usterki, te same silniki, podobne wykonanie i produkowane w tych samych fabrykach.
Szczerze... zamiast mazdy3 wybrał bym.... Hyundaia i30 lub Kie... powód im zależy teraz tak jak japończykom w latach 80-tych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowa Mazda 6 :) naprawdę wspaniałe auto, zaprojektowane zgodnie z filozofią KODO, niezawodna, wyposażona w technologię Skyactive, niezawodna, z wieloma nagrodami na koncie! ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zazwyczaj tramwajem xD
Ale jak jest ciepło to lubię rower z piwnicy wyciągnąć i pojeździć, na samochód mnie niestety nie stać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem uzależniona od jazdy samochodem, że już nie pamiętam kiedy jezdzilam autobusem, ale tak to jest jak człowiekowi doby brakuje i wszędzie daleko z obrzeży dużego miasta...

Obecnie jeżdżę Hyundaiem Ix35 z 2015, zdecydowanie w moim stylu bo duzy, ale bez sensu wzięłam w benzynie... Następny na pewno będzie diesel :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]czym się poruszasz po mieście?[/quote] Przypomniała mi się anegdotka związana z moją babcią.
Wracała od nas autobusem i wsiadając powiedziała do kierowcy:[b] Jeden[/b](jeden bilet poprosiła) [b]na[/b] (tu nazwa miejscowości, załóżmy, że Warszawa)[b] Warszawę.[/b]
Kierowca uśmiechnął się i zapytał: A długo zamierza pani latać?

Tak samo, skojarzył mi się tytuł tego wątku. :)
Odpowiem więc, że[b] PO[/b] mieście nie dam rady się poruszać, bo nie sięgam wieżowców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Póki co przez 4 dni jestem skazany na rower. Żonka skubnęła mi auto wyjeżdzając w delegację poza miasto, a na drugie w rodzinie nas na razie nie stać. A na co dzień przemieszczam się w Renault Lagunie - może nie jest jakoś super sprawna, bo zaliczyła już wymiankę skrzyni biegów i regenerację tylnej belki, ale nie o to mi [url=http://tylnabelka.com/]tutaj[/url] chodzi :D ważne że odpala i daje się nią w miarę bezproblemowo dotrzeć gdzie potrzebuję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A moim zdaniem do poruszania się po mieście świetnie dają sobie radę nieco mniejsze samochody. Mi najlepiej jeździło się Renault Clio czy Megane: [url]https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe.html[/url]. Małe zwinne autka, które świetnie dają sobie radę w korkach i ich objazdach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do pracy od dwóch lat dojeżdżam elektrycznym rowerem i bardzo sobie cenię ten sposób transportu. Nawet, kiedy akumulator ci się po drodze rozładuje to nie ma wielkiej tragedii, bo po prostu pedałujesz samodzielnie i nie ma różnicy w płynności. Jak możesz do 4 tysięcy wydać to jeden z najlepszych elektrycznych rowerów w swojej klasie to http://bavarianstrongbikes.pl/pl/rowery-elektryczne/15-bavarian-strong-bikes-city-style-r-s-czerwony-z-czujnikiem-predkosci-4250083186696.html. Problemów serwisowych nie mam żadnych, a z akumulatora jestem zadowolony, bo wykazuje dużą wydajność, strat energetycznych nie dostrzegam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po mieście - przede wszystkim rowerem. Fakt, pod względem infrastruktury jest jeszcze dużo do zrobienia, ale i tak jest znacznie lepiej niż kiedyś było. Myślę, że za 5 czy 10 lat, będzie jeszcze lepiej pod tym względem.
Jeżeli chodzi o rowery na miasto - to wiadomo miejskie. Sporo pojawia się rowerów z napędem elektrycznym lub ze wspomaganiem elektrycznym.
Całkiem duży wybór mają np tutaj: https://www.centrumrowerowe.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z reguły autem jednak parę miesięcy temu z narzeczonym kupiliśmy sobie rowery. JA takiego holendra https://www.rowerzysta.pl/rowery-stylowe.html i staram się nim więcej jeździć, a samochód zostawiać w garażu. To chodzi o to by sobie kondycje poprawić, ale też by na paliwie zaoszczędzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszym środkiem lokomocji są własne nogi,bo to zdrowo i dla ciała i dla ducha. A przede wszystkim nie martwimy się gdzie zaparkować samochód, czy przypiąć rower,aby nam ktoś nie buchnął 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 26.06.2015 o 21:43, michiz napisał:

nowa Mazda 6 🙂 naprawdę wspaniałe auto, zaprojektowane zgodnie z filozofią KODO, niezawodna, wyposażona w technologię Skyactive, niezawodna, z wieloma nagrodami na koncie! ^^

Człowiek chętnie sprawdziłby co kryje się pod maską, ale radary psują zabawę. Za 50 plus grożą takie sankcje

https://www.kancelariakrs.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-przekroczenie-predkosci-o-ponad-50-km-h/

Zgadzam się, że ograniczenia są w celu zwiększenia bezpieczeństwa, ale mam wrażenie, że nie wszystkie lokalizacji ograniczeń są trafne.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam sie co raz bardziej nad zmiana samochodu. Niestety w moim przypadku nawarstwiaja sie naprawy mechacznie ktore odkladam ze wzgledu na ich wysoki koszt. Czekam po prostu az auto bedzie do zezlomowania i tyle. W miedzyczasie rozgladalem sie troche za propozycjami na portalach ogloszeniowych .. bylem pare razy na gieldzie i nic ciekawego nie widzialem. Praktycznie wszystko co tam trafia jest specjalnie wypucowane na blysk .. a w rzeczywistosci to stare trupy. Nie wiem czy nie lepiej bedzie kupic cos nowego z salonu. Teraz wiekszosc dealerow proponuje bardzo dobre warunki splaty. Z marek jakie mi sie podobaja to numerem jeden w moich oczach jest Dacia .. nawet mozna sie udac na jazde probna wybranym modelem - https://www.dacia.pl/kontakt/jazda-probna.html Macie moze wyrobione zdanie na temat tego jak wyglada dalsza ich eksploatacja, jakie sa koszta itd? Mi zalezy na tym aby auto bylo bezawaryjne, jedyne co to chce tankowac je na stacji i ma mnie przewozic z punktu a do punktu b 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi