Skocz do zawartości
Radim89

Sposob na nauke ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanko ;) Mam nie dlugo poprawke z histori a ona nie jest moim ulubionym tematem , ucze sie ale nie wchodzi mi nic do glowy ... Maciej jakies swoje sposoby na zapamietywanie rzeczy ?

Moze jakies tabletki , srodki ?

Pozdrawiam :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czytanie całego materiału po kilka razy. a potem każdy temat osobno też po kilka razy. daty wypisuję sobie na kartkę, chronologicznie i się wykuwam tego. a gdy jest sprawdzian, lub gdy nauczyciel odpytuje, przypominam sobie, co było na jakiej kartce, przed i po jakim temacie. mam pamięć wzrokową.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nom wlasnie to masz lepiej a umnie ciezko z pamiecia zwlaszcza do przedmiotu ktorego sie nie lubi :( pewnie dlatego go nie lubie bo ciezko mi wchodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to wmawiaj sobie,że to cię interesuje. ja tak robie z np. biologią. i wtedy jakoś idzie nauka. ^^

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Radim89"]nom wlasnie to masz lepiej a umnie ciezko z pamiecia zwlaszcza do przedmiotu ktorego sie nie lubi pewnie dlatego go nie lubie bo ciezko mi wchodzi [/quote] Znam ten ból. Historii nienawidzę.

Jak się uczę?
Z każdej lekcji robię skrócone notatki z najważniejszymi informacjami. Odzielnie wypisuję chronologicznie daty z wyjasnieniami i czytam kilkanaście razy. Po jakimś czasie coś pamiętam.

A fakt, że uczyć się wcale nie uczę to pomińmy :amasz: :amasz: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem wzrokowcem, ale historii również nie lubię (:
Mój sposób?
Jasne, że trzeba czytać i kuć do upadłego.
Czasem na zasadzie skojarzeń można się dobrze nauczyć.
daty jakos powiązać.
ale ja głównie podkreślam/zakreślam kolorowymi pisakami to co najważniejsze-> daty, postacie, wydarzenia.
przyczyny/skutki/represje/itp. skracam ile się da..
bo bardzo często wystarczy mi początek zdania i wiem ocb (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja kocham histę :mrgreen: Po prostu czytaj sobie temat mówiąc, że bardzo to lubisz bez stresu mowiac sobie ze ci sie uda i to wszystko przynajmniej ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oo jaaaa...
historia to taki prosty przedmiot na zasadzie opoiadania i logicznego skladu;)

no chyba że uczysz sie ro i wydarzenie a potem nicio :mrgreen:
to to jest czysta pamięciówka :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hm... ja najczęściej dziele sobie materiał na kilka części do opanowania na dzień. I wtedy czytam i powtarzam, czytam i powtarzam.
Przy ostatniej sesji wspomagałam się pluszem activ :) poprawia on koncentrację.
Ważne aby całego materiału nie zostawiać sobie na ostatnią chwilę, bo wtedy może być ciężko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lubiłam historie. Ogólnie mam dobrą pamięć, więc wystarczyło przeczytać. A daty same mi wchodziły do głowy na lekcji.
Jeśli czegoś nie mogę zapamiętać to czytam i tłumaczę sobie na swój sposób, ale na głos i chodzę po pokoju. Pomaga ; ).

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="butterfly"]Jeśli czegoś nie mogę zapamiętać to czytam i tłumaczę sobie na swój sposób, ale na głos i chodzę po pokoju.[/quote] też tak robiłam;p.
Z historią zawsze miałam największy problem, jak przychodził sprawdzian to musiałam wkuwać całe półrocze, bo tyle materiału sie zbierało, ale zawsze dawałam radę napisać na 3, a raz nawet na 4 ; p.
Najlepiej uczyło mi sie zaraz przed snem, tak potrafiłam wkuć nawet dwa tematy na raz : ).

' dum? w sercu masz, bo chcesz walczy? i wygrywa?.. '

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Radim89"]Moze jakies tabletki , srodki ? [/quote]nie nie i po krótkim czasie zapomnisz
historia nie jest trudnym przedmiotem

każdy ma swój sposób na naukę
ja np lepiej mi wchodzi przy muzyce
włączam i sie uczę bez miej jest mi ciężej
niektóre rzeczy biorę na logikę i szuka sposobu aby to zapamiętać
10 razy tłumacze

niestety mam słaba pamięć to znaczy ( jak mam wiersz to na czas jest ciężko a potem mogę bez niczego cały powiedzieć :-( :-( :-( )

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"]każdy ma swój sposób na naukę
ja np lepiej mi wchodzi przy muzyce [/quote]
wkuwać na pamięć przy muzyce nie mogę, ale np. bardzo dobrze mi sie rozwiązuje zadania z matmy, chemii i fizyki:). Jak chodziłam jeszcze na rysunek, to w domu rysowałam tylko przy muzyce albo włączałam tv, bez nie mogłam, bo nudziło mi sie;p.

' dum? w sercu masz, bo chcesz walczy? i wygrywa?.. '

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"]niektóre rzeczy biorę na logikę i szuka sposobu aby to zapamiętać [/quote] albo na skojarzenia. Kiedy pomagam kuzynce zawsze lecimy na skojarzeniach bo inaczej nie da rady. [quote="Milka"]ja np lepiej mi wchodzi przy muzyce [/quote] Ja muszę mieć cisze, spokój, szmery mi przeszkadzają się skupić, albo denerwuję się, że zamiast poświęcić cała uwagę na naukę to coś mi przeszkadza. A przy muzyce ciągle stoję w jednym miejscu, tzn. wyłączam się z nauki.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobrym sposobem na nauke historii jest wyobrazić ją sobie. Masz przykładowo jakąś bitwę to wyobraź sobie w głowie wojsko, ponazywaj wodzów, umieśc ich w konkretnych czasach. Mi takie coś bardzo pomaga. Nie ma nic gorszego niż nauka na sucho tylko wydarzenie i rok. Jeśli się w to bardziej "wczujesz" to o wiele więcej zapamiętasz. Powodzenia.

ven a romper las ventanas

y hacer del caos un arte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="[url=http://scypion.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1739]Ainara[/url]"][post]72979[/post] Dobrym sposobem na nauke historii jest wyobrazić ją sobie.[/quote] Ba! Napisać o niej opowiadanie!

Ile to już historii niedokończonych powstało, a które wylądowały na dnie szuflady, bo sesja się skończyła? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi