Skocz do zawartości
Matrix

Euro 08

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Mistrzostwa się zbliżają o tu nie ma jeszcze topicu...

Jak myślicie jak Polska wypadnie na euro? Wyjdziemy z grupy?
Ten temat może także służyć do komentowania poszczególnych meczy...

Ja myślę, że jeśli zagramy tak jak z Portugalią to możemy zajść na prawdę daleko. Oby tylko nie spalić się psychicznie, bo zwykle jak dobrze szło w eliminacjach to później finały nie szły.

[b]Oto skład Polski na EURO 08:[/b]

[b]Jacek Bąk[/b] - D

Klub: Austria Wiedeń

[b]Marcin Wasilewski[/b] - D

Klub: Anderlecht Bruksela

[b]Łukasz Garguła[/b] - M

Klub: PGE GKS Bełchatów

[b]Tomasz Kuszczak[/b] - GK

Klub: Manchester United

[b]Łukasz Fabiański[/b] - GK

Klub: Arsenal Londyn

[b]Mariusz Jop[/b] - D

Klub: FK Moskwa

[b]Rafał Murawski[/b] - M

Klub: Lech Poznań

[b]Artur Boruc[/b] - GK

Klub: Celtic Glasgow

[b]Michał Żewłakow[/b] - D

Klub: Olympiakos Pireus

[b]Wojciech Łobodziński[/b] - M

Klub: Wisła Kraków

[b]Maciej Żurawski [/b] - F

Klub: AE Larisa

[b]Jacek Krzynówek[/b] - M

Klub: VFL Wolfsburg

[b]Euzebiusz Smolarek[/b] - M/F

Klub: Racing Santander

[b]Mariusz Lewandowski[/b] - M

Klub: Szachtar Donieck

[b]Dariusz Dudka[/b] - M

[b]Marek Saganowski[/b] - F

Klub: Southampton FC

[b]Paweł Golański[/b] - D

Klub: Steaua Bukareszt

[b]Jakub Wawrzyniak[/b] - D

Klub: Legia Warszawa

[b]Adam Kokoszka[/b] - D

[b]Michał Pazdan[/b] -D

Klub: Górnik Zabrze

[b]Roger Guerreiro[/b] - M

Klub: Legia Warszawa

[b]Jakub Błaszczykowski[/b] - M

Klub: Borussia Dortmund

[b]Tomasz Zahorski[/b] - F

Klub: Górnik Zabrze
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi sie jakos nie widza te mistrzostwa...
jak na razie to jestem pewny formy Krzynowka, Smolarka i Zewlakowa.. reszta jest zagadka...
chociaz Boruc nie schodzi ponizej pewnego poziomu wiec powinien byc mocnym punktem...
po za tym nie wiadomo co z Błaszczykowskim...
a reszta moze jakos sie zlepi...
ja cudow nie oczekuje po nich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
[b]"Obradujący w Sydney kongres Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) przyjął w piątek nowe, surowsze przepisy dotyczące wydawania zgody na grę w drużynach narodowych zawodników urodzonych w innych krajach.[/b]

[i]"Obecnie piłkarz będzie musiał mieszkać przez co najmniej pięć lat w kraju, który chce reprezentować. Do tej pory gracz musiał spędzić w danym kraju dwa lata. Z przepisu tego skorzystała niedawno reprezentacja Polski - 28 maja zadebiutował w niej urodzony w Brazylii pomocnik Legii Warszawa Roger Guerreiro.

Obostrzenie nie będzie dotyczyć zawodników, którzy mają rodziców lub dziadków z innego kraju. Utrzymano w mocy wymóg, że gracz nigdy wcześniej nie może wystąpić w seniorskiej drużynie innego kraju."[/i]

[i]wp.pl[/i]

Czyli Roger się załapał w ostatniej chwili :) zresztą ja bym wolał żeby jakiś Polak grał za niego... Bo Roger jest obywatelem Polski a np. Majewski jest Polakiem :> Takie jest moje zdanie na ten temat.

[b]A jak myślicie jaką jedynastką wyjdziemy na mecz z Niemcami ? Oto moja:[/b]
[center]Artur Boruc[/center]
[center]Jacek Bąk------------Michał Żewłakow[/center]
Marcin Wasilewski-------------------------------------------------------------------------------------Jakub Wawrzyniak
[center]Dariusz Dudka-----------Mariusz Lewandowski[/center]
Jakub Błaszczykowski------------------------------------------------------------------------ Euzebiusz Smolarek
[center]Jacek Krzynówek

Maciej Żurawski [/center]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale Roger wydaje mi sie ze bedzie dosc waznym zawodnikiem, jednak on ma ta krew brazylijska, ponadprzecietna technika... finezyjne zagrania... to czego Polakom zazwyczaj brakuje...

a Majewski jest dobry, ale jednak nie czas jednak na niego...

jedenstaka, ktora napisales jest raczej pewna, chyba ze Błaszczykowski nie zdazy wyzdrowiec :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale w reprze powinni grać wg mnie Polacy. Przecież Roger nie czuję żadnej więzi z Polską i euro traktuje pewnie tylko jako okazje do wypromowania się... Zobaczycie, jak po udanym euro Roger wyfrunie sobie za granice i już o nim nie usłyszymy -,- Każdy kto jest w reprezentacji powinien być dumny z tego że jest Polakiem, to powinien być dla niego zaszczyt a nie przystanek w drodze ku karierze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mysle ze cala kadra jedzie z nadzieja wypromowania sie i odejscia do lepszego klubu... albo wywalczenia tym sobie miejsca w wyjsciowej jedenastce w swoim klubie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale różnica jest taka, że Roger wyjedzie i nie wróci a Polacy tak :-) Oczywiście to jest tylko moje zdania, po prostu uważam, że w reprze powinni grać ludzie, którzy są połączenie z tym krajem jakimiś korzeniami rodzinnymi lub tacy, którzy już w dzieciństwie przyjechali do tego kraju i czują się obywatelem tego kraju.

Roger nie mówi po polsku, nie zna naszych obyczajów, zwyczajnie tutaj tylko mieszka, bo gra w polskim klubie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak gral Olisadebe i strzelal gole to wszystko bylo dobrze...
moge sie zalozyc, ze gdyby Roger poprowadzil reprezentacje do np polfilnalu ME to wszyscy na rekach by go nosili... tylko teraz jest sporo krytykow...

zreszta w innych reprezentacjach jak cos takiego sie zdarza to raczej nie ma problemu... tylko u nas zawsze cos takiego jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="scofieldowski"]gdyby Roger poprowadzil reprezentacje do np polfilnalu ME to wszyscy na rekach by go nosili... tylko teraz jest sporo krytykow... [/quote] Ja bym zdania nie zmienił a kiedy grał Olisadebe to ja jeszcze nie interesowałem się piłką...
Niedługo reprezentacje zmienią się w kluby, gdzie sprowadza się najlepszych graczy...
Powinno być rozróżnienie, dobrze, że FIFA powoli zmienia przepisy bo niedługo doszło by do paranoi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Ja bym zdania nie zmienił a kiedy grał Olisadebe to ja jeszcze nie interesowałem się piłką...
Niedługo reprezentacje zmienią się w kluby, gdzie sprowadza się najlepszych graczy...
Powinno być rozróżnienie, dobrze, że FIFA powoli zmienia przepisy bo niedługo doszło by do paranoi[/quote]

to moze i tak...
ale to tylko dlatego ze takie panstwa jak Brazylia czy Argentyna maja t ocos, co pwooduje ze maja wiecej pilkarzy na wyzszym poziomie, a ze nie wszyscy moga grac w reprezentacji to graja w innych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Bardzo zła informacja przyszła z Austrii. Jakub Błaszczykowski na pewno nie zagra w fazie grupowej mistrzostw Europy. [/b]

Piłkarzowi Borussii Dortmund odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego po porannym treningu. Po badaniach okazało się, że popularny "Błaszczyk" nie będzie w stanie trenować i rozgrywać meczów.

Wystąpiono do UEFA o wyrażenie zgody na zmianę w 23-osobowej piłkarskiej kadrze Polski i zastąpienie w niej kontuzjowanego Błaszczykowskiego piłkarzem Herthy Berlin Łukaszem Piszczkiem.

[size=8]źródło: wp[/size]

No to zajebiście ;/ Nasz najlepszy drybler pakuje walizki i wraca do domu :angry:
Na jego miejscu najprawdopodobniej zagra Łobodziński, który z pewnością jest o wiele mniej wartościowym piłkarzem od Kuby. Leo może też dać na skrzydło Smolarka lub Zahorskiego lecz jest to mało prawdopodobne ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety dzisiaj dotarła wiadomość, że Jakub Błaszczykowski nie zagra na Euro08 z powodu odnowienia się kontuzji... Szkoda, to duża strata bo Kuba to dobrze wyszkolony technicznie gracz, potrafiący wyśmienicie podać, przytrzymać piłkę, stworzyć zalążek akcji ofensywnej... Powołanie za 'Błaszczyka' dostał Piszczek.

Skłąd na Euro? W bramce z pewnością Boruc, w obronie widziałbym Jopa, ale raczej na niego Leo nie postawi. Matrix nie wstawiłeś Łobodzińskiego, który raczej na 100% wybiegnie w podstawowej 11-tce. Smolarka umieściłbym jako wysuniętego napastnika natomiast Żurawskiego w pomocy (i tak się nie sprawdzi :mrgreen: ). Dobre miejsce dla Krzynówka to lewa pomoc, jego rajdy powinny zdziałać wiele dobrego. Bardzo mocno liczę na Lewandowskiego, od niego przede wszystkim będzie zależeć obraz gry.

btw: Meczu nie obejrzę bo będę w tym czasie w pracy, ale trzymam kciuki; na Chorwację i Austrię przed ekranem zasiądę na 100% (dodatkowo x*6% 'dodatków' :mrgreen: ).
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]kuriaki[/b], jak pisałem tamtego posta to jeszcze była duża szansa, że Kuba zagra... Teraz jest prawie pewne, że na jego miejsce wejdzie Łobodziński.
Napisałem o tym w moim poprzednim poście ;]

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 6 Czerwiec 08, 22:30[/b] **[/color][/size]
[center][b]Kuszczak nie zagra w mistrzostwach[/b][/center]
[i][b]Z powodu kontuzji grzbietu odniesionej podczas piątkowego treningu, w piłkarskich mistrzostwach Europy nie zagra bramkarz reprezentacji Polski Tomasz Kuszczak.[/b]

Kierownictwo reprezentacji wystąpiło do UEFA o wyrażenie zgody na zmianę w 23-osobowej piłkarskiej kadrze Polski i zastąpienie w niej kontuzjowanego Kuszczaka zawodnikiem Korony Kielce Wojciechem Kowalewskim. [/i]

Bez komentarza... Szkoda Kuszczaka ale pewnie i tak by na mistrzostwach nie zagrał. Wkurzają mnie też komentarze na wp ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak Matrix nie odwoływałem się do Twojego posta jeśli chodzi o info o Kubie :-)
Niestety Kuszczak też kontuzja :/ Ech, 2 z 3 moich ulubionych zawodników (został Krzynówek) już poza Euro... Grrrrrrrr :evil:
Co do Kowalewskiego - nie chciał grzać ławy, ale raczej skusi sie na wyjazd... Mało prawdopodbny jest jego występ, ale zawsze będzie mógł się pochwalić że był na Euro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To może kilka słów ode mnie.

Nasz występ jak zawsze na dużej imprezie zakończył się w fazie grupowej. Wyraźnie było widać, że u naszych graczy brak świeżości.
Ja liczyłem na szybką grę na jeden kontakt a to co zobaczyłem to tragedia. Przetrzymywanie piłki w obronie, która nie miała komu podać... Wyraźnie to było widać w meczu z Chorwacją, gdzie Smolarek musiał wrócić po piłkę, bo inaczej chyba żadnej akcji byśmy nie skonstruowali :and:
Już nawet nie wspominam o wspaniałych wrzutkach Krzynówka i Łobodzińskiego... Brak słów. Celownik całkowicie rozregulowany.
Forma Boruca wyśmienita, ciekawe gdzie będzie występował w następnym sezonie :-)
Roger zrobił to co do niego należało. Był wyróżniającym się zawodnikiem na boisku co nie zmienia faktu, że nie popieram jego gry w reprze...
Co było dość smutne to to, że lepiej grali rezerwowi od tych z pierwszej jedenastki ;/

A teraz o teraźniejszości :-)

[b]Mecz Chorwacja - Turcja[/b]
Bardzo się rozczarowałem tym spotkaniem. Przez 90min. i dogrywkę prawie nic się nie działo... Później oczywiście jakieś czary chyba pomogły Turcji wygrać ten mecz jak i poprzedni ;-)

Dziś będziemy oglądać [b]mecz Holandia - Rosja[/b].
Oczekuje ciekawego widowiska, otwartej gry Rosji i oczywiście bezbłędnych kontr Holandii :D Myślę, że padnie tutaj powyżej 2 goli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No ja to powiem szczerze ,że Polska naburaczyła na całej lini
Fakt faktem szacun Dla Boruca bo gdyby nie on to bramek bysmy mieli z 20 ;/
A co do naszego składu to zero zgrania mielismy kilaka boskich akcji w tych 3 meczach ale tradycyjnie nic więcej ...
Ostatni mecz z Austrią dzieki panu Howardowi był porażka za co pan Webb ma teraz przypał w życiu..
Nie będe nic mówic o faulach..naszych oczywiscie bo brak słów.. początek meczu zamiast grać to faulują...kolejny nasz błąd
Załuje ze nie mamy w druzynie Podolskiego ale nie załuje ze strzelił nam dwie brameczki myślałam ze to nasza rep. cos nauczy ,ale jak widac nie.. :amasz:
Okreslajac wszystko lipa i szkoda..

A co do reszty to licze na Holandie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A co do reszty to licze na Holandie[/quote] To się przeliczyłaś :D
Ja też kibicowałem Holandii ale trzeba przyznać, że Rosja zagrała bardzo dobry mecz...

Teraz czas na [b]Hiszpania - Włochy.[/b]

Wiadomo, Włochy preferują futbol defensywny także na wiele bramek nie ma co liczyć...
Mój typ idzie na Hiszpanie i na Ville :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]To się przeliczyłaś
Ja też kibicowałem Holandii ale trzeba przyznać, że Rosja zagrała bardzo dobry mecz... [/quote]
no niestety ... Rosja wygrała uczciwie ale i tak ich nie lubie.. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi