Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Macie swój własny ogródek?
Jak tak to co w nim jest?
Widziałem nie raz że ludzie mają ogrody pełne liści, kwiatów, z owocami na krzaczkach a nawet i takie wypoczynkowe że zadbana trawa itp...
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedyś miałam swój kawałek ogródka ,ale nie mam czau na jego prowadzenie
wiec zrezygnowałam
pamiętam miałam posadzona paprykę
i potem się skończyło na pomaganiu przez brak czasu

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No ja mam. Lecz nie zajmuję się tym. Mama się bawi w te klocki. Ja tam ledwo różę od tulipana rozróżniam :) Zrobię kiedyś fotkę :P

[img]http://iv.pl/images/16979701038601218930.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś mieliśmy działkę, teraz tworzymy ogródek pod blokiem.
Nie jestem osobą która uwielbia się w to bawić ale czasem najdzie mnie ochota i coś tam
porobię. Całkiem przyjemnie patrzeć jak coś wyrasta dzięki naszej pracy :-)
Na starej działce miałam swoją brzoskwinke którą wychodowałam od "małego" :mrgreen:
Niestety zanim doczekałam się owoców z niej sprzedaliśmy działkę.
Ale już samo to że miałam o co dbać sprawiało że mniej wysiłku mam musiała włożyć
by mnie tam zaciągnąć :mrgreen:

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
z racji, że mieszkam w domu, to wiadomo że ogród musi być..
i jest dość duży.
obszerny obszar przed domem- krzewy, skalniaczek, klombiki.
i za domem mam drzewa owocowe (:
jeszcze parę lat temu, coś tam rosło marchewka itp.
ale teraz nikomu się nie chcę przy tym robić.
więc sadzimy to co szybko zjadamy, bo jednak warzywa z ogródka mają jedyny i niepowtarzalny smak (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedyś rodzice mieli działkę...
miałam tam swój kącik, gdzie sadziłam kwiatki i jakieś warzywa.. :P
a obok miałam swoje wodne oczko, w którym pływały rybki, złowione z tatusiem na wędkę.. :P
to były czasy.. :P
teraz nie mamy działki, przed domem nie ma ogródka
za to jest tylko wspólne zasyfione podwórko w całą gromadą sąsiadów.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja niestety nie mam ogrodu własnego..ale jakbym miała to chciałabym by był urządzony w stylu wiejskim...sad...kwiaty...i hamak ze mną xD

Mi?o?ci m?wimy stanowcze NIE!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Carlito"]Macie swój własny ogródek?
Jak tak to co w nim jest?
Widziałem nie raz że ludzie mają ogrody pełne liści, kwiatów, z owocami na krzaczkach a nawet i takie wypoczynkowe że zadbana trawa itp...[/quote]
Ojj to ja odbiegam od normy ...

<Mam dom, mam ogródek, mam ogród, mam nawet pole, drzewa itd.
Co w polu jest ? warzywa, buraki pastewne, czasami kukurydza, perko itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam ogrod i ogrodek, ale nie swoj tylko mamy. Kiedys sie w to bawilam.. MIalam taki swoj kacik.. byla tam marchewka, rzodkiewka i sloneczniki chyba, lecz po dluzszym czasie odechcialo mi sie plewienia i ogrodek zarosl (ale jaka byla radosc jak zrywalam wyhodowane przeze mnie warzywa :D)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w moim ogrodzie wokolo domu jest fajnie ale tylko latem:P
mam oczko wodne ktore jest syfiaste i zaglonione zima:) a jak je czyszcze to lapie zaby :mrgreen: duzo kwiatow krzewow :)
mam drewniana altanke w ktorej nie siedze bo tam chyba sa korniki:P
mam kominek z grillem z ktorego nie pale o nie wiem gdzie jest drewno (wiem wiem ze w lesie)
mam fajna hustawke na ktorej sie ucze czesto i gesto:)
mam roze ktore sie strasznie sypia i trzeba co drugi dzien sprzatac przez nie taras
a najfajniesze co mam na ogrodku to piaskownice z foremkami i lopatka i grapkami :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam ogródek :-D Co w nim jest??? Hmm... a wiec w jednej części są warzywa, które zazwyczaj sama sieje ;-) głównie pietruszka,marchewka,szczypiorek,koperek,fasolka szparagowa,sałata,selery,pory i rzodkiewka :-) wiadomo,że lepsze i mniej chemikaliów niż kupne ma... w części drugiej jest trawka zielona i małe drzewka :lol: wokół płotu tuje... Gdzieniegdzie kwiaty :lol: na trawce zazwyczaj latem rozkładamy stół i krzesła :-D i sobie odpoczywamy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam 2 ogródki. Pierwszy to w sumie taka działka przy domu 600m^2. Tylko trawka.
Z działki przechodzi się na drugą działkę na której jest ogródek. Marchewki, truskawki, kukurydza, cebule, dynie, itp. Ale nie cieszy mnie to, bo jestem bardzo leniwa, a gonią do pielenia. Masz ci los. Wolałabym już nie mieć.
A na działce mam 2 wiśnie (kiedyś było 5), 2 grusze i 3 drzewka jabłkowe (czy jak to się zwie). Oprócz tego w ogródku 2 śliwki, winogrona... i leszczyna.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mieszkam w bloku, więc mam i działkę nieopodal.
600m2 a na nich mała altanka, oczko wodne, ze złowionymi przeze mnie rybami :mrgreen:, duuużo trawy, kilka drzew owocowych i mały ogródek warzywny.
Większość lata spędzam na działce leżąc na hamaku, wpatrując się w ryby czy czytając książkę, a wieczorem grill. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mieszkam w bloku, ale mimo to mama kawałek ogródka, który uprawia moja sąsiadka .Sadzi tam kwiatki bo ja uważam ,że w pięciu doniczkach jakie mam w domu ,mam za dużo ziemi jak na miłość do roli. Nienawidzę jak ziemia wchodzi mi pod paznokcie, a w rękawiczkach nie umiem tego robić. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Są różnie ogrody na przykład takie gdzie kwitną kwiatki, takie gdzie sadzi się warzywa, takie gdzie są jabłonki, itp, tak jak wspomniałaś są wypoczynkowe :-D Ja żadnego ogrodu nie posiadam, bo mieszkam w bloku. Ale za to u mojej babci są takowe ogrody :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam ogród , mam tam dużo krzaczków którymi się nie zajmuje to samo z drzewami , kwiatami .Z bardziej ciekawszych rzeczy w ogrodzie : duża fontanna ,Kamienisty grill ,bramka do piłki nożnej i kosz do koszykówki .

"Gdy się urodziłem ,Diabeł krzyknął kurw.. konkurencja .."

CHCESZ POGADAĆ PISZ !!

legrezz.pl

Anonymous

[b] Co się gapisz ?? Uważaj bo [u]Niedotykalna[/u] cię zje ....[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam dość duży ogród. Jest na nich kilka śliwek, jeden orzech, trochę czerwone/czarnej porzeczki i grządki - którymi (oprócz plewienia) zajmuje się w zasadzie Tato. Poza tym znaczną część zajmuje trawa, bo nie sposób zająć czymś innym tak dużą powierzchnię.
Cieszę się, że mamy ogród, nie ma to jak swoje warzywa i owoce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No to ja mam działkę spora przed domem ale ogrodu tam jeszcze nie ma ma- bo nie mieliśmy kiedy zrobić. Może na wiosnę się za to weźmiemy

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja miałam wcześniej ogródek warzywno-owocowy,ale z braku czasu opieki nad tym wszystkim przerobiłam go na bardziej rekreacyjny. Więcej trawki,grill murowany,oczko wodne (jeszcze nie skończone :( ). Latem przyjemnie posiedzieć na leżaku w ciszy i spokoju :) Mam dosłownie kilka grządek (marchew,pietruszka,groszek,sałata). Teraz myślę posiać rzodkiew,bo ją uwielbiam chrupać. Przeglądam [url=http://aleogrody.pl]portal ogrodniczy[/url] i fora w poszukiwaniu nowych pomysłów na urozmaicenie ogrodu,ale pod kątem rekreacyjnym,bo opieka nad warzywkami pochłania sporo czasu - a szkoda...
Z tych kilku grządek,które mam obecnie cieszę się jak dziecko kiedy coś urośnie :)
Świetna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ni mam, ale zawsze marzyłam o domku z ogrodem. :mrgreen:
Jak jeżdżę na wieś w lato do dziadków to zawsze coś się znajdzie do roboty.

`Lecą z mej gęby cumulusów kłęby . ;DD `

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mam spory kawal ogrodu, ale caly teren jest na chwile obecna posiany wylacznie trawa. Moj pies Munio ma za to gdzie biegac.
Krotko tu jeszcze mieszkam , wiec z czasem z pewnoscia tej trawy bedzie mniej , a za to zdecydowanie wiecej ogrodu z jakas ciekawa
roslinnoscia. Do konca jeszcze nie wiem dokladnie, co i jak bedzie. Zobaczymy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
... Edytowane przez Gość

Pomyśl chociaż raz, ile możesz dać każdego dnia

Ile możesz dać szczęścia w rytmie serca

To dla ciebie znak, miłość w każdym z nas buduje świat

Potrzeba więcej szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Ogrod niestety ma swoje wymagania , by byl zadbany i piekny . Ja niestety mam zdecydowanie malo czasu i slabo znam sie ,,grzebaniu w ziemi,,.
Tak naprawde to wole ogrod- trawnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam dosyć duży ogród, który w zasadzie należy do rodziców i oni też o niego dbają. Mamy kilka drzewek - śliwki, gruszka, jabłoń, orzech włoski, porzeczki czarne i czerwone oraz grządki warzywne (standardowo są ziemniaki, truskawki, pomidory, ogórki, rzodkiewki, cebula oraz inne). Uprawą warzyw zajmuje się tato i od paru lat sprawia mu to przyjemność.
Uważam, że warto mieć swój ogródek, zarówno ten owocowo-warzywny, ale też taki wypoczynkowy z krótko ściętą trawką, miejscem na grilla itp. Pamiętajmy jednak, że jeśli decydujemy się na ogród lub działkę to musimy o nią dbać, bo lepiej nie mieć nic niż mieć zaniedbane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi