Skocz do zawartości
Qmac

Sztuki Walki

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie w was sztuki walki robią wrażenie?
Czy kiedyś ćwiczyliście jakieś?
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedyna sztuka walki która mnie interesuje to Krav Maga. Reszta to pokazówki. Być może uda się zmontować treningi, bardzo bym chciał troszeczkę przyswoić tą sztukę walki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi się za to zawsze podobało kendoo, ale nie było jak niestety..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Shotokan- cwiczę :)
Kung Fu i Ninjitsu. Pierwsza ze względu na "akrobacje", a druga ze względu na umiejętonści posługiwanie się bronią xD

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od zawsze podobało mi się aikido. Świetna sztuka walki którą ćwiczyłem w zaciszu domowym. Podziwiałem i podziwiam nadal Stevena Seagala za sposób w jaki walczy i za wpływ sztuk walki na jego zachowanie... To opanowanie... Respect!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]kuriaki[/b], Zgadzam się z tobą aikido to wspaniały trening sam kiedyś ćwiczyłem no ale niestety z czegoś musiałem zrezygnować bo kasy nie było...

Fascynuje mnie również styl małpy...

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja trenuję mieszaninę aikido i taekwondo :-) Już 5 lat :)

Co? Ci nie pasuje? Powiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taekwondo - kiedyś uczył mnie znajmony walczacy tym stylem blisko 10 lat. Moze jeszcze kiedys do tego wroce a chcial bym bardzo :)

"[i]Kobiety s? z wenus ...a MotoMyszy z Marsa[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sztuki walki są bardzo przydatne. Chociaż głupie rozwijanie się fizycznie i........ psychiczne. Albo do samoobrony. Broń daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, a znając kilkanaście chwytów i ciosów można czuć się bezpieczniej niż z gazem lub pałką. Jednak nie należy przeceniać swoich umiejętności.

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja uwielbiam kick boxing. Jak bylem młodszy nalezałem do klubu osiedlowego. Fajny sport, troche niebezpieczny.

kierowca autobusu ITS- Michalczewski- Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PolHere"]Jakie w was sztuki walki robią wrażenie?
Czy kiedyś ćwiczyliście jakieś?[/quote]
\
Wszystkie szuki walki robią na mnie wrażenie, bo są różne od siebie w większości i mają osobną historie często powiązaną z bogatą tradycją. :-) Chce się zapisać na MMA, ale nic nie mogę u siebie znaleźć.. jeśli nie MMA to kickboxing . Boks jest super, ale nie powstrzymam się od wsadzenia komuś piszczela na głowę :mrgreen: Poza tym dobrą sekcję znaleźć to cud.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daelan"]Chce się zapisać na MMA, ale nic nie mogę u siebie znaleźć.. [/quote] MMA to nie sztuka walki tylko dyscyplina sportowa!

Wątpię aby w takim dużym mieście jak Łódź nie było klubów sportowych przygotowujących do ZAWODÓW MMA...

MMA co oznacza [i]Mixed martial arts[/i]

Inaczej: Twoje MMA może być każdą sztuką walki jak na przykład Karate, Kung Fu, Ju Jitsu, Jujitsu...

Krav Maga to również nie sztuka walki a system samoobrony. Krav maga czerpie wiele pomysłów ze sztuk walki. Przykładowo Muai Thai.

Ja ćwiczę Kick Boxing. W domu Muai Thai. Czasem przeplatam sztuki walki bliskiego kontaktu przykładowo Ju Jitsu.

Zastanawiam się nad Kung Fu i Krav Magą...

Muai Thai wywiera na mnie największe wrażenie :)

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chciałam się zapisać na capoeira, strasznie mi się podoba. Jednak w tym roku również się nie zapiszę, bo nie znajdę na to czasu.

ok. pół roku chodziłam na zapasy... nie wiem czy coś mi to dało, ale miałam frajdę z przerzucania :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="deviant"][quote="Daelan"]Chce się zapisać na MMA, ale nic nie mogę u siebie znaleźć.. [/quote] MMA to nie sztuka walki tylko dyscyplina sportowa!
Inaczej: Twoje MMA może być każdą sztuką walki jak na przykład Karate, Kung Fu, Ju Jitsu, Jujitsu... [/quote]
I sam sobie zaprzeczasz.MMA to nie dyscyplina sportowa tylko federacja sztuk walki,a to duża różnica.
Wracając do tematu.Trenuję właśnie Muai-Thai a w niedalekiej przyszłości mam zamiar spróbować się w UFC ( odsyłam do google i youtube,bo nie chce mi się tłumaczyć co to jest ;p )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Javor"]MMA to nie dyscyplina sportowa tylko federacja sztuk walki,a to duża różnica.[/quote] haha :D

Poczytaj na wikipedi: MMA

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="deviant"] MMA to nie sztuka walki tylko dyscyplina sportowa! [/quote] Są zawody w Judo np. czy to już sport a nie sztuka walki?
ja wiem co znacza skrót MMA, spokojnie.. mi chodziło o to żeby pójść do czegoś co się zowie sekcją czy czymśtam i będą tam uczyli tego. Nie che sie zapisac na 1029783914stylów walk tylko dlatego że w nazwie jest "mixed" ;-) [quote] Wątpię aby w takim dużym mieście jak Łódź nie było klubów sportowych przygotowujących do ZAWODÓW MMA... [/quote] ja chce DOBRY klub sportowy, i tu pojawia się problem. Bo takich z dupy jest kilka.
Każdy co sie trzaskać na ulicy jest wstanie założyć "szkołe" sztuk walki i zgarniać kase.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi się strasznie podoba teakwondo i byłam się zapisać tam ale czy coś z tego wyjdzie to nie wiem bo mam do sql na popołudnie a kończę codziennie po 19 lekcje

"Spr?buj cho? raz ods?oni? twarz i spojrze? prosto w s?o?ce"

bo to wszystko nie ma sensu...tak jak nie mia?o sensu wcze?niej...tak i dzi? sensu brak...

Bo ja jestem dla znajomych Makaronik:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witajcie. Bardzo lubie kick- boxing. bo jest to nie tylko sam boks. Ale boks z rozmaitymi kopnięciami. To mnie ,, kręci ''.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="jelczyk4918"]Witajcie. Bardzo lubie kick- boxing. bo jest to nie tylko sam boks. Ale boks z rozmaitymi kopnięciami. To mnie ,, kręci ''. [/quote] Dobrze wiedzieć. A wiesz co to muai-thai?

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeżeli dla mnie to samo
street fight ;] kocham to :D
poza tym kiedys chodzilem na samoobronę ;d

[center]
[img]http://i38.tinypic.com/28vwoxf.png[/img]
[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emm... Nie. To nie jest to samo :)
Samoobrona dobra rzecz (nie mylić z partią ;) )
Krav Maga?

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lubię, wolę muai thai. Niestety nie ma w moim mieście treningów i muszę trenować samodzielnie.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aha rozumiem. Muai- thai też jest dobry. Kick- boxing trenowałem kiedyś w klubie osiedlowym. Teraz troszke ,, sie zaniedbałem''. Obowiazki i praca zawodowa. Według mnie kick boxing, a także muai- thai sprawia, że człowiek jest silniejszy, pewniejszy siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="jelczyk4918"]Według mnie kick boxing, a także muai- thai sprawia, że człowiek jest silniejszy, pewniejszy siebie[/quote] Takie są główne cele treningów ;)

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi