Skocz do zawartości
kuriaki

Formula 1 - Sezon 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
[center][img]http://motoplaneta.pl/mfoto/f1/2006/12/06art01opony_2007_540_1.jpg[/img] [/center]
Jakie są Wasze typy na wyniki w Formule 1 w tym sezonie? Czy znowu w stawce dominować będą bolidy Ferrari i McLaren? Czy team Roberta Kubicy BMWSauber dołączy do stawki i osiągnie założony cel - wygrywanie wyścigów? Co z Fernando Alonso i Renault oraz nieobliczalnym Williamsem? Czekam na opinie i Wasze typy odnośnie teamów i kierowców.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że na czele będzie Mclaren i Ferrari :) Choć bym chciał to myślę, że na razie BMW Sauber będzie musiało się skupić na obronie 3 miejsca w stawce, bo Renault może być groźne...

Inny problem to to, iż Robert jest obecnie drugim kierowcą BMW i to trzeba powiedzieć otwarcie...

Mój optymistyczny typ na pierwszy wyścig to 4 miejsce Kubicy :-) a pierwsze Raikkonena

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i już wszystko jasne: Ferrari chyba poza zasięgiem reszty, BMW blisko McLarenów i dobra forma Toyoty. Dziwią dość słabe występy Renault choć Alonso robi co może... Dzisiaj treningi zakończone dominacją Scuderii (2xMassa;]), Kubica w treningu nr.1 - 7miejsce, w 2 - 5 miejsce. Wyjątkowo dobre przejazdy Williamsa, ale spowodowane raczej małą ilością paliwa niż dobrymi ustawieniami bolidu. Warto wspomnieć o wypadku Hamiltona, który zdarzył się na 10 minut przed końcem 2 sesji treningowej. Anglik zbyt mocno przygazował na tarce co spowodowało niekontrolowany poślizg i uderzenie bolidem w bandę z opon. Żwirowe pułapki nie sprawdziły się, wręcz wzmocniły prędkośc Lewisa. McLaren ma kłopoty ponieważ od tego sezonu obowiązuje zakaz używania samochodu zastępczego - uszkodzenia muszą więc być naprawione do jutra. Kłopoty miał kolega z zespołu Roberta Kubicy - Nick Heidfeld, który kończył obie serie w połowie drugiej dziesiątki...
Na torze w Bahrajnie nie obyło się tez bez incydentu - jadący swoje szybkie kółko Alonso został na ostatnim zakręcie przyblokowany przez Fisichellę przez co stracił kilka dziesiątych skekundy. Po wyjściu z prostej Hiszpan sprowokował uderzenie i obaj zakręcili bączka - ten temperament południowców ;-)
Jutro trening i kwalifikacje. Trzymam kciuki za Kubicę, oby wiatr nie był za silny a ustawienia bolidu perfekcyjne :-)
Z toru w Bahrajnie mówił Dariusz Szpakowski vel "kuriaki" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i doczekaliśmy się !! Kubica wystartuje jutro do wyścigu o GP Bahrajnu z pole position :D
W kwalifikacjach walczył głównie z bardzo dobrze dysponowanym Massą, który zajął 2 miejsce.

Trzymajmy kciuki za naszego kierowcę jutro o 14:00 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetne kwalifikacje Roberta :D Massa pojechał znakomicie w 3 części pomiarowej, ale to i tak był za mało! Ciekawe ile paliwa ma Kubica, mam nadzieję że bardzo dużo :-) Raikkonen zapewne na 1 tankowanie bo bolid miał dość ciężki. Powoli klaruje się miejsce pierwszego kierowcy BMW w tym sezonie :-) Brawo :-)

[size=9][color=#4996BA]** [b]Dodano: 5 Kwiecień 08, 15:11[/b] **[/color][/size]
Filmik z ostatnim okrążeniem i kawałkiem konferencji prasowej do ściągnięcia:

[url=http://www.rapidshare.com/files/105047892/Q3_konferencja.wmv]http://www.rapidshare.com/files/105047892/Q3_konferencja.wmv[/url]

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 5 Kwiecień 08, 15:24[/b] **[/color][/size]
Sprawdziłem, filmik się urywa, ale ostatnie okrążenie jak najbardziej jest :]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
myślę zespół Ferrari będzie dominować osiąga najlepsze szybkości na prostych
potem tak na równi stawiała bym BMWSauber i McLaren

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po ostatnich wypowiedziach Williamsa mozna wywnioskować, że szykują mocne uderzenie na drugą część sezonu. W poprzednim Nico Rosberg spisywał się znakomicie więc prawdopodobnie dołączy do przodującej 6-tki (po dwóch z Ferrari, BMW i McLaren). Szkoda mi Alonso i jego katorgi w Renault jednak na ten sezon inego wyjścia niż francuski team nie miał... Co do Roberta to chyba jednak Montezemolo zechce go do Scuderii :D Tak mi się to pięknie układa i klaruje... Czy byłby to dobry kieruenk zmian zweryfikuje kondycja beemek:D Jak na razie jest ok :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na pewno pierwsze trzy miejsca zajmie Ferrari, McLaren i BMW Sauber. 1 miejsce na pewno zajmie Ferrari, ale za to będzie walka o 2 ;]
Kubica już wygrał jeden wyścig więc czekam na więcej! ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No i co Wy na to, że Kubica ostatnio zajął 3 miejsce? Myślicie, że ma on jeszcze realne szanse na walke o mistrzostwo? Chyba raczej nie ale na pewno może powalczyć o podium :-) Na WP piszą, że Kubica podpisał roczny kontrakt, czyli ma pewnie w myślach plan przejścia do ferrari :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]No i co Wy na to, że Kubica ostatnio zajął 3 miejsce? Myślicie, że ma on jeszcze realne szanse na walke o mistrzostwo? Chyba raczej nie ale na pewno może powalczyć o podium :-) Na WP piszą, że Kubica podpisał roczny kontrakt, czyli ma pewnie w myślach plan przejścia do ferrari :-)[/quote] O mistrzostwie moze zapomniec :) ale jak rok temu wszyscy nie chceilismy zeby lewis zostal mistrzem tak teraz jest mi to obojetne czy massa wygra czy lewis :) ale jakos bardziej lubie czerwonych :). A co do Bercika to mysle ze podium byloby dla niego zasluzone bo raikkonen juz przegina z tym niechceniem w f1 ;/.

I tak to wszystko kiedy? si? sko?czy..

"Ile jeszcze we mnie wiary,

Ile jeszcze we mnie samym si?,

Na nowe dni, ile szans.

Ile jeszcze we mnie wiary,

Ile jeszcze we mnie samym si?,

By dalej ?y? w taki czas. "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak więc dziś odbyło się gp Singapuru. Było to historyczne gp, ponieważ wyścig odbywał się w sztucznym oświetleniu. Ponadto był to pierwszy wyścig na tym torze!

Podczas wyścigu działo się wiele. Dwa razy na tor wyjeżdżał safety car. Niestety za pierwszym razem, gdy rozpoczęła się neutralizacja Robert musiał zjechać do boksów. Dostał karę i stracił szanse na dobre miejsce. Tak nawiasem mówiąc ten przepis jest beznadziejny.

Pod koniec Kimi zbyt szybko wjechał w szykaną i nie zmieścił się na torze... Uszkodził przednie zawieszenie i to był dla niego koniec wyścigu.

Sensacyjnie zwyciężył Fernando Alonso, który startował z 15 miejsca. Drugi był Nico Rosberg a trzeci Hamilton.

Massa dojechał na 13 miejscu po karze jaką dostał za incydent w pit stopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tor w Singapurze jest bardzo nudny. Praktycznie niemożliwym jest wyprzedzanie, więc wyścig szczurów obserwowaliśmy przez ponad 1,5 h.

Początek dobry, faworyci 3mali sie mocno. Od początku Scuderia i Hamilton zaczęli odjeżdzać Robertowi, ale ten mocny trzymał się przed Vettelem. PO kraksie Piqueta wszelkie wcześniejsze strategie zespołów okazały się bezużyteczne. Neutralizacja i wyjazd SC zniweczył przewagę czołówki. Ba! - Kubia i Rosberg musieli zjechać na tankowania, przez co otrzymali kary 10 sekundowego postoju na stanowisku serwisowym. Na wyjeździe SC teoretycznie dużo zyskał Jarno Trulli, który zatankowaną 'pod korek' Toyotą wybrał strategię jednego tankowania i w jednej chwili nadrobił wszelkie straty (a te oscylowały w granicach 1 sek na okrążeniu). Bardzo dobrze na tym wszystkim wyszedł kolega Piqueta z Renault - Fernando Alonso, świetny technicznie kierowca lubiący tory uliczne. Jechał ostro, momentami szaleńczo i spokojnie dowiózł prowadzenie do mety.
Ogromny pech Scuderii Ferrari. Massa po wpadce z węzęm tankującym spadł na ostatnie miejsce a Kimi, chcąc wyprzedzić Timo Glocka (Toyota), pojechał zbyt szeroko w szykanie, wpadł na krawężnik i stracił panowanie nad bolidem. PO raz kolejny ubiegłoroczny mistrz świata nie ukończył wyścigu.
Trzecie na mecie Lewis Hamilton umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców. Dzięki zadyszce Ferrari, Anglik ma coraz większe szanse na mistrzostwo w bieżącym sezonie.

Pech, pech, pech i jeszcze raz przepisy... Następne GP Japonii. Ten tor bardzo mi się podoba a nieprzewidywalna pogoda czyni GP ciekawym i fascynującym dla przeciętnego widza. Oby wyścig obwitował w podobne wydarzenia jak rok temu :-)
[center][youtube]http://pl.youtube.com/v/53igbrZtELg[/youtube][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam z rana :-) Specjalnie wstałem dzisiaj wcześnie aby oglądnąć GP Japonii i nie pożałowałem tego!
Emocji było mnóstwo, zwłaszcza na początku wyścigu. Już w pierwszym zakręcie było ciekawie. Hamilton wywiózł całą czołówkę poza tor a Kubica wykorzystał to i w tym momencie był pierwszy :-) Niestety stracił to miejsce w pit stopie, gdyż wyprzedził go Alonso, ale 2 miejsce w tym wyścigu należy traktować jako sukces, ponieważ Robert stratował z 6 pozycji.W późniejszej części wyścigu oglądaliśmy jeszcze walkę Roberta z Kimi Raikonenem, który próbował wyprzedzić Polaka ale ostatecznie mu się to nie udało.
Massa oraz Hamilton po nałożonych na nich karach wyścig zakończyli w dalszej części stawki. Felipe zajął 8 miejsce a Hamilton był 12.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi