Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
kuriaki

Aktualnie czytam...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że uwielbiam Małe życie, nie mogłam nie sięgnąć po Ludzi na drzewach. Bardzo odważna powieść z filozoficznymi dylematami, zderzeniem różnych kultur, która pozostawia czytelnika z pytaniem: gdzie jest ta granica między dobrem a złem i czy można zawsze ją przekroczyć w imię wyższych idei?

[img]http://ecsmedia.pl/c/15039452007812291-jpg-gallery.big-iext50980623.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolejna osoba "zarażona" talentem Hanya Yangihara. Ja już jestem daleko poza pierwszą połową, ale nadal jeszcze sporo do końca. Nie martwi mnie to za szczególnie. Dobrze się czyta. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziś też skończyłam Bezdech Kapli. Dwa wieczory i książka skończona :-D . Uwielbiam kryminały z wątkami historycznymi. Mam nadzieje, że będzie kolejna część.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja dziewczyna kupiła "Bezdech" Kapli. Bardzo polecała książkę, wiec wolnym czasie, też planuje przeczytać :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aktualnie czytam "Człowiek, który wspina się na drzewa". Reportaż podróżniczy z bardzo obrazowymi opisami przyrody. Autorowi udało się zamienić swoją wyjątkową pasję, jaką jest wspinanie się na drzewa, w zawód. Dzięki temu podróżuje po całym świecie, wspina się na najwyższe i najbardziej niezwykłe drzewa, doświadczając przy tym wielu przygód. Wiem, że opis dosyć ogólny, ale szkoda spoilerować, bo naprawdę warto samemu przeczytać. Przez całą książkę przebija też smutek autora ze względu na zniszczenia, jakich dokonała działalność człowieka w naturze. Sam uczy ogromnego szacunku i pokory wobec przyrody. Dla mnie ta pozycja jest wyjątkowo cenna, dzięki niej zupełnie inaczej patrzę na otaczające mnie drzewa, ptaki i całą resztę fauny i flory, które akurat budzą się do życia. Można się sporo dowiedzieć trochę o technikach survivalowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czytam Europa jesienią Dave Hutchinson. Jest to pierwsza książka z cyklu Pęknięta Europa. Książka świetna, wciąga, sporo dzieje sie w Polsce ale to juz nie jest ta Polska jaką znamy. Europa jest podzielona na wiele mniejszych państw. Czekam na kolejne książki z serii :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aktualnie czytam książkę- "Człowiek, który wspina się po drzewach", zachęciły mnie opinie w internecie. Sama nigdy nie byłam fanką literatury faktu, ale lubię inspirujące książki, a ta książka na pewno taka jest. James Aldred spełnia swoje marzenia, jest utalentowanym dokumentalistą i reportażystą BBC- od dziecka uwielbia wspinać się na drzewach i sprawia, że jego pasja staje się jego pracą. Piękna opowieść o pasji, marzeniach i przygodach :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja kończę "Opowieść podręcznej" (najpierw obejrzałam serial, potem wzięłam się za ksiązke). I jedno, i drugie bardzo dobre, choć totalnie dojmujące. A w kolejce czeka "Człowiek, który wspina się na drzewa" Jamesa Aldreda. Tę drugą książke dostałam w prezencie od siostry, która już ja przeczytała i powiedziała, ze trzeba koniecznie. Autor jest utalentowanym filmowcem, pracował przy filmach podróżniczych Richarda Attenborough, więc to naprawdę coś. No to ok. Jutro sie za nią zabieram :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja dziś skończyłam "Człowiek, który wspina się na drzewo". Aldred powinien zacząć pisać częściej książki, bo jest napisana bardzo obrazowym językiem. Czytając można poczuć się prawie jak na wyprawie na Borneo czy w Australii. Idealna dla miłośników przygody i przyrody :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Ostatni portret Melanii" Ewy Madeyskiej. Autorka "Katonieli", która była nominowana do Nike. Powiem tak - nowa książka podejmuje lżejszy temat, ale literacko trzyma poziom. Mocno polecam, bo obala mit, że literatura kobieca to literatura niższych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Również sięgnęłam po "Ostatni portret Melanii"- świetna książka,inteligentna, zabawna, napisana doświadczoną ręką Ewy Madeyskiej, która przedstawia nam niebanalne postaci :) Warta przeczytania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zainteresowaliście mnie Ostatnim Portretem Melanii po Fantastyce i Kryminałach może wreszcie nadszedł czas na literaturę kobiecą :) Zapowiada sie kilka wieczorów z dobrą babską książką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałam dużo kryminałów - uwielbiam, ale ostatnio przerzuciłam się na autobiografie. Ostatnio kupiłam "Kuba Wojewódzki - Nie autoryzowana biografia"  jeszcze nie zaczęłam czytać.A przeczytałam już kilka tego typu :Anna Seniuk, Ania Przybylska, Hanka Bielicka, Cezary Pazura, Andrzej Zaorski - lubię tego typu książki,jedne są ciekawe inne już mniej.Uważam, że ta którą napisał Kuba Wojewódzki będzie z całą pewnością interesująca. 

kuba-wojewodzki-nieautoryzowana-autobiog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

David Sheff "Mój piękny syn". Wstrząsająca historia. Jeszcze nie widziałam filmu, bo chciałam zachować "właściwą" kolejność, ale chyba i tak będę musiała chwilę odczekać i ochłonąć zanim zaserwuje sobie te emocje po raz drugi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pismo Święte, Księga Estery :)

Historia o młodej i pięknej królowej, złym urzędniku dworskim oraz o losie antysemitów za czasów Aswerusa, króla imperium medo-perskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy czyta to co mu odpowiada, mnie jak wspomniałam wyżej interesuje życie znanych nam z TV ludzi,to są bardzo ciekawe lektury i można dowiedzieć się więcej niż o nich się wie.  🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie czytam kilka książek. Zawsze czytałem po kilka książek w jednym czasie. Jeśli coś mnie nie interesuje to po prostu przerzucam się na inną lekturę 😉 

cykl Sandersona - jeden z lepszych cykli Fantasy

Wiedźmin Sapkowskiego - dopiero niedawno się za niego zabrałem bo nieco mnie zniechęcił film, jednak żałuję, bo ksiązki naprawdę udane oraz bardzo dobrze się je czyta. O wiele lepiej się to czyta niż ogląda film

oraz Pakt Ribbentrop Beck  - ciekawe spojrzenie na drugą wojnę światową oraz okoliczności jej wywołania

Jeśli chcielibyście kupić jakieś ksiązki, mogę polecić ten antykwariat w Warszawie: https://tezeusz.pl/  - maja w nim starsze oraz nowsze wydania w bardzo dobrych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi