Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
kuriaki

Aktualnie czytam...

Rekomendowane odpowiedzi

[center][size=150][b]Co aktualnie czytacie? Opiszcie książkę w kilku zdaniach.[/b][/size][/center]
[center][img]http://www.znp.ca/images/old-book-1.gif[/img][/center]

Ja jestem w trakcie czytania [b]'Monte Cassino' Matthew Parkera".[/b] Dzięki bezpośrednim relacjom weteranów z całego świata autor odtworzył tę spektakularną bitwę i doświadczenia ludzi w niej walczących. Warto podkreślić, że dużo miejsca poświęca Polakom, którzy odegrali kluczowe znaczenie w bitwie pod Monte Cassino. Polecam!
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ostatnio czytalam ''lolite''
i obrone sokratesa - platona :mrgreen:

teraz zabralamvsie za ''wojne peleponeska'' Tukidydesa---czytam to juz 5 raz chyba :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja aktualnie czytam "My dzieci z dworca Zoo" Christiane F. ( w sumie to ja juz ja koncze:P)
Książka ta powinna być przestrogą dla wszytskich ludzi którzy chcą próbować "zabawy" z narkotykami. .
Jest bardzo poruszająca i warta przeczytania. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sylwik666"]ja aktualnie czytam "My dzieci z dworca Zoo" Christiane F. ( w sumie to ja juz ja koncze:P)[/quote] czytalam :mrgreen:
to chyba wszyscy czytali..... :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
buu Quo Vadis :-( :lol:
dopiero zaczełam... ale coś czuje że jej nie przeczytam.. troszkę nudna [quote="alusiek"]to chyba wszyscy czytali..... :-P [/quote] hehe ja nie czytalam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Iidzia"]hehe ja nie czytalam [/quote] to zapewne przeczytasz..
albo przynajmniej inne ksiazki o podobnej tematyce typu ''pamietnik narkomanki'' czy ''cpun''

polecam wszystkim ''piec lat kacetu'' pamietnik z obozu koncetracyjnego

a obecnie czytam poczatki empiryzmu ...czyli o ich tworcach panie locke, berkeley, home i shaftesbury- totalitaryzm...
wyzsza jazda ale ciekawe...dla tych ktorzy lubia gleboko sie zaglebiac :-P :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lektura :) [b]Przedwiośnie[/b] chyba każdy ją czytał, albo przynajmniej film oglądał :) Jest to o rewolucji i dojrzewaniu Czarusia Baryki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Kochaj mnie" Anthena Sawidis , Grzegorz Siedlecki... :) ksiązka na podstawie programu z tvp2 o tej samej nazwie:P ,ale jak dla mnie jest o wiele fajniejsza :) i tym bardziej ,ze na faktach...dołujących ,ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Main Kampf" Adolfa Hitlera 8-) bez komentarza :arrow: Proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Starą książkę Pamiętnik Narkomanki , bardzo fajna książeczka która daje wiele do myślenia , u nas dostępna także w wersji elektronicznej [url=http://www.scypion.pl/forum/downloads.php?view=detail&id=22]KLIK[/url] :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja aktualnie za zadanie mam przeczytać ,,Cierpienia młodego Wertera" Johanna Wolfganga Goethe.Jakoś nie bardzo mi to idzie :D Jest to z epoki romantyzmu,epoka ciekawa ale tak książka szczególnie nie przypada mi do gustu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
własnie pozyczyłam sobie ksiazke "potęga podświadomości" Joseh Murphy
podobno bardzo fajna ksiazka :D jak przeczytam to dam znac czy ciekawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem na miażdżeniu "Błękitny Dym" Nory Roberts. Książka opowiada o zyciu Reeny, której pożar rodzinnej pizzeri naznaczył jej zycie. Postanawia wtedy zostac oficerem śledczym w sprawie podpaleń. Zaczyna ciężką pracę. O dziwo ! Wiele osób z jej otoczenia ginie przez żywioł. Nie wie ona, że jest jeszcze jedna osoba, która także fascynuje śmiercionośny ogień :) Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja aktualnie czytam "dziady" trzecią część
bo musze to przeczytać
jak skończę czytać "Dziady" to na pewno przeczytam książkę pod tytułem "Nostalie anioła"
Jak przeczytam cała to na pewno napisze co w niej było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
''lolite'' polecam wszystkim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mmiedzy czasie cos z filozofii scholastycznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aktualnie jestem w trakcie czytania książki pt "Katyń" autorstwa Allena Paula. Autor analizuje tutaj zbrodnię katyńską a także ukazuje siłę ducha ofiar i ich rodzin, którzy przez wiele lat walczyli o triumf prawdy - tj przyznanie się władz sowieckich do aktu ludobójstwa. 13 kwietnia 1990 ówczesny prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow wyznał winę swego narodu za dokonanie masakry w Lesie Katyńskim.
[center][img]http://www.pamietamkatyn1940.pl/upload/zdjecia/76437.jpg[/img][/center]
Mord w Katyniu miał być ostatecznym rozwiążaniem sprawy Polski przez ZSRR. 13 kwietnia 1943 Niemcy obwieścili światu, że znaleźli masowe groby polskich oficerów pogrzebane na malowniczej polanie przy Brzegu rzeki Dniepr. Wszystko przez przypadek - kilka tygodni wcześniej wilk, rozkopując pagórek w pobliżu kwatery 537 pułku łączności Wehrmachtu, odsłonił ludzkie kości... Odnalezienie ciał polskich oficerów było jednym z najważniejszych materiałów propagandowych, który Niemcy wykorzystali w najlepszym do tego momencie. Stalin ciągle wmawiał Polakom, że oficerowie uciekli w 1941 roku do Mandżurii co oczywiście było stekiem bzdur.

[i]"Wzruszające świadectwo wyjątkowej zdolności ludzi do przetrwania najbardziej nieludzkich form tyranii"[/i] - Washington Post

Polecam!
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z racji tego, ze nie czytam ksiazek, bo po co :mrgreen:

Opisze wam to co trafilo w moje rece wczoraj.

[size=18][color=red]Dj MAGazine PL[/color][/size], listonosz mi przyniosl pierwszy polski magazyn o tematyce Djskiej traktujacy temat na powaznie. Jest to Polska edycja Angieslkiej wersji kultowego juz wydawnictwa z bardzo dlugimi tradycjami. Do kupienia bedzie 10-go grudnia w empikach. Dla fanow muzyki elektronicznej mysle, ze obowiazkowa pozycja.
W pierwszym numerze między innymi:

* Eksluzywny wywiad z nowomianowanym DJ nr1 na świecie wg plebiscytu DJ Magazine Arminem Van Buurenem
* Obszerna relacja z największej w Europie konferencji i festiwalu zarazem Amsterdam Dance Event
* Imprezy Roku czyli wszystko o najważniejszych polskich imprezach i eventach w roku 2007
* Nowe Brzmienia czyli nowe, ciekawe nazwiska na polskiej i światowej scenie
* Obszerna relacja z katowickiego Mayday'a
* Podsumowanie plebiscytu brytyjskiego DJ MAG na najpopularniejszych dj-ów na świecie
* Wspomnienia z Ibizy
* Podsumowanie roku w najlepszych polskich klubach
* Zapowiedzi imprez w całej Polsce
* Recenzje wydawnictw wszystkich gatunków muzyki klubowej
* Materiały o sprzęcie do grania i produkowania muzyki
* Historia muzyki tribal czyli imperium DJ Chusa
* Felietony.

Tak sie prezentuje porownanie naszego z angielskim odpowiednikiem (PL po prawej)
[img]http://www.ftb.pl/_files/obrazy/____2007/VS/IMG_2939.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Z racji tego, ze nie czytam ksiazek, bo po co :mrgreen: [/quote]żeby:
rozwijać się umysłowo
poszerzać horyzonty myślowe
być zorientowanym w świecie
ćwiczyć wyobraźnię
poszpanować wiedzą
i ładnie się wysławiać

To tylko parę argumentów-pierwsze lepsze jakie mi przyszły do głowy. Ostatnio czytam wszystko po angielsku i dużo z tych książek nie zostało wydanych w Polsce, więc nie będę nikomu polecać. Z tych, co jednak są w waszych księgarniach- 'Śnieg' Pamuka. Nie skończyłam, czytam wyjątkowo długo, ale to noblista i koniecznie chcę się dowiedzieć, za co nobla dostał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="markiza"]koniecznie chcę się dowiedzieć, za co nobla dostał.[/quote] Onet pisze ze nobla dostal za "wielki zaszczyt".
To tylko tak informacyjnie, wiec juz wracamy do tematu.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Onet pisze ze nobla dostal za "wielki zaszczyt". [/quote]??? moim zdaniem jednak literacką nagrodę nobla dostaje się za dobrą literaturę. I przyznam, że książka już się kończy, bo cudownie się rozwinęła i za pół godziny będę mogła z czystym sumieniem wystawić ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi