Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.

poszept

V.I.P.
 • Zawartość

  568
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana poszept w dniu 17 Luty

Użytkownicy przyznają poszept punkty reputacji!

Reputacja

20 Neutral

Converted

Ostatnie wizyty

94 wyświetleń profilu
 1. poszept

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  nie mam nic do rozmów pomiędzy userami odnośnie skryptów, pozycjonowania czy innych spraw związanych z forum. Ja zwróciłem tylko uwagę na niestosowne wypowiedzenie sie jednego z userów odnośnie starych schizofreników. TRudno admiralicji zwrócić uwagę na niestosowane wypowiadanie sie?
 2. poszept

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  no sorry - ale nazywanie mnie starym schizofrenikiem to przegięcie i nietakt. Nikt z forum nie zasługuje na takie traktowanie.
 3. poszept

  Woj. Podkarpackie

  Blizne – wieś w województwie podkarpackim, w powiecie brzozowskim, w gminie Jasienica Rosielna[4][5]. Lokowana przez Kazimierza Wielkiego w 1366. Na terenie miejscowości na pagórku otoczonym drzewami znajduje się unikatowy w skali światowej zespół kościelno-plebański. Drewniany kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych, powstał najprawdopodobniej w XV lub XVI w., w stylu gotyckim. W I poł. XVII w. dobudowano do niego wieżę, a na początku XIX w. rozebrano okalające soboty. W latach 1964-1980 obiekt został gruntownie odrestaurowany. Kościół zbudowany jest na zrąb z jodłowych bali. Od zachodu przylega do niego masywna dzwonnica z nadwieszoną izbicą. Bryła świątyni pokryta jest gontami. Wnętrze składające się z kruchty, kwadratowej nawy i prezbiterium posiada bogaty, kolorowy wystrój. Zdobią go bezcenne polichromie 3 różnych dekoracji malarskich pokrywająca ściany świątyni, wykonane w XVI-XVIII w. Przedstawiają tzw. "liber- pauperum" (księgę ubogich), czyli obrazkowy przekaz biblijny. Dekoracje przedzielone są pasami ornamentu roślinnego i groteski. Większość namalowanych scen na ścianie to fundacje chłopskie, m.in. Doroty i Macieja Skarbków, Piotra Mońka oraz Marcina. Ołtarz główny oraz boczne pochodzą z XVIII w., natomiast ambona jest późnorenesansowa. W bocznym ołtarzu cudowna figura Matki Bożej Łaski Pełnej, wyrzeźbiona w drewnie lipowym ok. 1500, (w stylu szkoły W. Stwosza), która stanowiła część tryptyku ołtarza. W 2003 cały obiekt wraz z Haczowem i drewnianymi kościołami Małopolski został zapisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 4. poszept

  takie byle co....

  takie "sucharki" w moim obiektywie
 5. poszept

  Biskupice Radłowskie

  Wieś Biskupice Radłowskie, należąca obecnie do diecezji tarnowskiej, figuruje w spisie biskupstwa krakowskiego już w XIII w. Wspomina o tym kronikarz Jan Długosz – oraz zapiski parafialne w Radłowie. Biskupice były wsią kościelną, z której synowie chłopscy trafiali do szkół parafialnych i katedralnych. Długosz wspominał o Biskupicach przy Radłowie, podkreślając że jest to wieś "dobrze prosperująca, licząca 17 łanów, 3 karczmy, najlepszy dwór biskupi w kluczu radłowskim". Kilku chłopów z Biskupic walczyło w Bitwie pod Grunwaldem (Długosz). Słup graniczny z 1450 roku zbudowany przez Zbigniewa Oleśnickiego (jest to najstarszy i najlepiej zachowany tego rodzaju zabytek w Polsce), "ten znak posiadłości duchowne rozdziela i pańskie. 1450 rok 9 maj na prawo daję duchowieństwu , na lewo przyznaję panom"
 6. poszept

  Karpacz

  Kiedyś - hm... w 1977 roku pojechałem w podróż ślubną właśnie do Karpacza - Bierutowic. Było fajnie, bo sporo sniegu i Śnieżka w zasięgu 🙂 Czy Bierutowice jeszcze istnieją?
 7. poszept

  takie byle co....

  Będę walczyć o nasze szczęście. Walczyć o nasze życie. O uśmiech na naszych twarzach, Będę walczyć i nigdy się nie poddam. I choć może czasami wyglądam, że nie mam siły to tak nie jest. Ja walczę tylko tego czasami nie widać. Wiem że będzie trudno że w walce dostane ciosy, że będę mieć rany, ale to nic ja się tego nie boje.
 8. poszept

  Bawicie się w geocaching?

  Zabawa całkiem fajna. A przede wszystkim wymaga połażenia w terenie co jest naprawdę przydatne i miłe. Mniejsza o gadzet , który znajdziemy ale o sam fakt wyprawy z domu. na serwisie czytałem o grupach ludzi. którzy z daleka nawet przyjezdzają i penetrują dane miasto a potem opisuja swoje przygody. Ale trzeba byc uczciwym w szukaniu - po znalezieniu miejsca zalogować się swoim nickiem i zapisac w booku. A wymaga to nieraz wielu powtórzeń szukania bo skrytka jest ukryta 🙂
 9. poszept

  Która KAWA dla Ciebie ?

  Zbożowa Czasami rozpuszczalna - raz dziennie
 10. poszept

  Binczarowa

  Wieś Binczarowa została założona przez króla Kazimierza Wielkiego w 1365 r. W XIV w. nazywała się Binczareban. Różne na temat nazwy miejscowości krążą legendy. Dawni, tutejsi mieszkańcy opowiadali, że kiedyś przechodziła tędy „carewa” imieniem „Bili”, stąd nazwa wsi Bili-carewa. Inna legenda mówi o pewnej uroczej Cygance imieniem „Rewa” z rodu „Bincza”, którą miał poznać w tych stronach król Kazimierz Wielki i dla której to wybudował „folwark” w lasach góry Jawor. W XVI w. Binczarowa była dużą i zamożną wioską rządzoną przez Iwana Trochanowicza, bojara cara Iwana Groźnego, który wypędzony z kraju za spisek przeciwko niemu, osiada w Binczarowej.
 11. poszept

  Binarowa

  byłem zanim poznałem tę grę. Ale w sumie dla takiej odmiany razem z wnuczką czasami coś szukamy 🙂
 12. poszept

  takie byle co....

  będzie tak?
 13. poszept

  Binarowa

  Binarowa – wieś w Polsce położona na pogórzu Ciężkowickim, w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim, w gminie Biecz. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego. Sołectwo Binarowa jest największe obszarowo na terenie gminy Biecz i liczy 1525 ha. Teren jest górzysty, sołectwo podzielone jest na przysiółki, które graniczą z Bieczem, ze Święcanami, z Szerzynami, Racławicami. Miejscowość znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
 14. poszept

  takie byle co....

  takie ptaszory mnie odwiedziły....
 15. poszept

  Blues

  John Lee Hooker - House Of The Blues
×

Powiadomienie o plikach cookie

Zrób konto jeszcze dziś!