Skocz do zawartości

Ruta

Members
 • Zawartość

  189
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Ruta w dniu 29 Marzec

Użytkownicy przyznają Ruta punkty reputacji!

Reputacja

20 Neutral

1 obserwujący

Converted

Ostatnie wizyty

269 wyświetleń profilu
 1. Ruta

  Czarnobyl (Serial)

  Obejrzałam. Pierwsze 2 czy 3 odcinki ok. Nawet trzymały w lekkim napięciu. Jednak 2 ostatnie to już takie ciągnięcie na siłę trochę. Jak dla mnie. Pod kątem technicznym to rewelacja. Nie mogę tutaj nic zarzucić. No i ten czarny humor w niektórych scenach też fajny.
 2. Ruta

  Eurowizja 2019

  Z tego co widziałam sporo ludzi jednak ocenia pozytywnie nasze reprezentantki. Nawet jest jakaś akcja #tulimy
 3. Ruta

  Eurowizja 2019

  Czy przypadkiem już nie ogłoszono, że jedzie Tulia z utworem Pali się?
 4. Ruta

  Chmura tagów

  Kochani, chodziło o to całe wyrażenie regularne. Na polskim forum phpbb mi odpisali i poradzono wstawić to, zamiast wartości domyślnej: /^[\- a-z0-9żźćńółęąśŻŹĆĄŚĘŁÓŃ]{3,30}$/i I mam polskie znaki. Także problem rozwiązany. Może się komuś przyda.
 5. Ha, może ktoś wie. Interesuje mnie to rozszerzenie: https://www.phpbb.com/customise/db/extension/rh_topic_tags/ Niestety nie ma spolszczenia w udostępnionej wersji, przekopałam internety i też nie widzę. A dałabym sobie rękę uciąć, że widziałam na paru forach na skrypcie phpbb 3.1 chmurę tagów z polskimi znakami. Bo pal licho spolszczenie w ACP, boli mnie fakt, że odrzuca tagi ze znakami diakrytycznymi. Sama spolszczenia nie napiszę - bo nie wiem jak. I tak szukam i szukam. Zastanawia mnie, czy aby dodawać polskie znaki do tagów musi aby na pewno być spolszczenie, czy wystarczy tylko w ustawieniach sprecyzować zakres dozwolonych znaków? Domyślnie jest coś takiego: /^[\- a-z0-9]{3,30}$/i Ktoś się orientuje? Dużo tu Was mądrych.
 6. Tak postawione pytanie sugeruje, że osoba je zadająca nie do końca rozumie w czym rzecz. Sny mają symboliczne znaczenie. Na co dzień otaczamy się i mamy styczność z mnóstwem symboli, znaków, alegorii, itd W szkołach nas o tym uczą, a i my sami mamy rzeczy, które z czymś nam się kojarzą - są takim osobistym symbolem. W procesie snu, mózg nie ma czasu "mówić pełnymi zdaniami", więc projektuje sny za pomocą symboli. Na co dzień działamy mechanicznie, nie analizujemy wielu rzeczy, mimo, że je rejestrujemy. Są w podświadomości. W czasie snu, nasza podświadomość zaczyna wypuszczać to, co zarejestrowała. I to wychodzi w czasie snów. I tu widać, jak to działa. Ojciec jest symbolem nauczyciela, przewodnika. Taki nasz osobisty symbol. (dla niektórych mógłby występować w postaci np. mordercy, kata = gdyby kojarzył się człowiekowi z czymś złym) I ten ojciec nas umoralnia, pokazuje palcem co robimy źle i jak to naprawić. Czemu? Osoba śniąca musiała od jakiegoś czasu doświadczać czegoś, co mogło mieć tzw. podwójną moralność. Być może na co dzień za wiele o tym nie myślała, ale podświadomość cały czas magazynowała uczucie niepokoju, wyrzutów sumienia. Stąd wskazanie w czasie snu, ścieżki kojarzonej z moralnością (zapewne dla kogoś chrześcijaństwo mogło być w młodości ważne, wpajane, określane jako jedynie słuszna i moralnie poprawna ścieżka życia). Nie ma w tym magii. Nie powinniśmy się dopatrywać szatańskości, czy czegoś tam jeszcze. To też prawda.
 7. Ruta

  Uzaleznienie od WROZB

  Dlatego dzieci nie powinny stawiać kart.
 8. Aktualnie mam kontakt (u mnie utrzymywanie z kimś kontaktu to coś więcej niż u przeciętnego śmiertelnika 😄) z dwójką sympatycznych gejów. We wczesnej znajomości w ogóle bym nie wpadła na to, że są gejami. Nie to, że ja chodzę i oceniam ludzi pod kątem orientacji... po prostu byłaby to moja ostatnia myśl o nich. Faceci-hetero też są spoko, jednak czasem relacja taka (zwłaszcza bliska), może okazać się trudniejsza. Powiedzmy sobie facet A - gej, facet B - heteryk. Wymieniam sms-y. I facet A wysyła mi takie coś na zakończenie ":*". To samo robi facet B. Ja, jak to ja, mogę ogarniać, że chodzi o przyjacielską relację. Spoko. Ale teraz. Ale potem? Mam pewność? No, nie.
 9. Ruta

  Seniorzy

  Ogólnie lubię starszych ludzi. Mają tę przyciągającą mądrość w sobie. Lubię ich słuchać. Jednak nie lubię gdy w rozmowie zapominają, że to rozmowa i prowadzą monolog, zamiast dialogu. Nie ujmuję im wiedzy i doświadczeń, ale "ich czasy" rządziły się nieco innymi prawami i tendencjami, więc nie zawsze każda rada na dziś ma jakieś sensowne zastosowanie. A niektórym się wydaje, że są na wagę złota i nie dopuszczają, że dziś mogę już nie mieć racji. Obecnie już raczej nie mam tak często (jak kiedyś) styczności ze starszymi osobami (mam tu na myśli osoby 80+) , babcia mojego narzeczonego jakiś czas temu zmarła, niestety (a to ona była najstarszą seniorką, z którą od dłuższego czasu miałam stały kontakt). Zawsze lubiłam z nią dyskutować, słuchać jej historii (urodziła się jeszcze przed II WŚ). Czasem powtarzała to samo co jakiś czas. Miało to swój urok. Choć nie była bez wad, bo lubiła ponarzekać, czy czasem za ostro ocenić, no i uwielbiała się wtrącać się w cudze sprawy (na szczęście nie moje). Brakuje mi tych spotkań. Troje swoich dziadków zdążyłam pochować zanim na dobrą sprawę potrafiłam zrozumieć i docenić ich wiedzę, doświadczenie. Jak miałam 22 lata odeszła moja ostatnia babcia, jednak z nią nie miałyśmy niestety ciepłych stosunków. Mam z kolei styczność z pokoleniem 60+ czy tam plus minus 60. Są to moi teściowie i moja mama. Z mamą, jak to z mamą. Ciężko idzie, bo jest chodzącym chaosem, a ja lubię porządek w rozmowie. Natomiast dużo lubi mówić (mam to po mamusi), i często opowiada ciekawe historie z życia (historie rodzinne, z jej wczesnej młodości). Na co dzień za to mam kontakt z teściową. Bardzo ją lubię, mamy na bardzo wiele kwestii zbliżony pogląd, ten sam gust czytelniczy (dyskusji o książkach nie ma końca). Uwielbiamy sobie coś nawzajem kupować (a i nawet chodzimy razem za zakupy). I choć obie mamy silne charaktery to udało nam się wypracować pewien sposób działania. Jak zauważamy, że się w czymś nie zgodzimy, to się wycofujemy i staramy się szanować odmienność tej drugiej. Wow, jak na relacje synowa-teściowa. Do obcych, w ogóle, podchodzę z lekkim dystansem. Nie mam problemu w rozmowie z rodzicami znajomych. W pracy mam też dobrą koleżankę, która jest ledwie o 3 lata młodsza od mojej mamy. Czasem mam wrażenie, że przyjemniej się czuję w towarzystwie starszych jak moich rówieśników. 😄
 10. Ruta

  Uzaleznienie od WROZB

  Oj, ja bym nie łączyła kart z szatańskimi mocami. Jakoś mi to nie współgra. Chociaż, jeśli ktoś nie oczyszcza kart, różne "rzeczy" mogą się przyczepić. O tym warto pamiętać. jednak to nie wina szatańskości, a pracy z energią.
 11. Katogorię HUMOR będziesz poprawiać? Dział Fotografia dałabym jako subforum do Hobby albo świat technologii. Czemu Rysunki i Grafika są w strefie VIP? Nie lepiej dać to razem z Fotografią jako subfora do Hobby?
 12. Ja bym sugerowała dać na razie ogólny dział - jeśli wyłonią się jakieś typy rozmów, będzie można się zastanowić nad dzieleniem. No chyba, że już patrzysz w przyszłość pod kątem pozycjonowania. To proponuję: OŚ CZASU (Kategoria) - Nasze wspomnienia (dział) - Jestem 50+ (dział) Dlaczego tak, a nie faktycznie "senior"? Nie każdy uważa, że 50+ to senior 😄 Nie chcę nikogo urazić. Plus taki, że do "Nasze wspomnienia" będą mogły się dopisywać nie tylko osoby 50+. A wiem też, że głównie osoby starsze lubią wspominać, opisywać swoje historie. Nieraz nawet z czasów około wojennych, czy komunistycznych. Zależy kto się trafi. Więc tak czy siak nie stracimy na wiekowym ograniczeniu w tym przypadku. "Jestem 50+" daje przestrzeń dla osób w tym wieku, a też nie określa ich jako seniorów.
 13. Ale, że dział technologii upchnąć gdzieś tam jeszcze? Jeśli tak, to nie trzeba skoro mamy osobna kategorię z technologią. A oczywiście nawet nie śmiałam proponować wywalenia kategorii z technologią, bo to zawsze tutaj było. Tak więc podsumowując: tematy technologiczne zostawmy tak jak jest.
 14. Ruta

  Uzaleznienie od WROZB

  A ja stawiam karty. Ale nie rozumiem stawiania ich komuś czy też sobie (o zgrozo) ciągle i za każdym razem. Po co? To nie karty mówią nam co nas dokładnie spotka. One odzwierciedlają bardziej tu i teraz i co może to wszystko przynieść. Wybór jednak zależy od nas i musimy go dokonać. Używam kart Lenormand i bardzo lubię rozkład Wielkiej Tablicy. Wydaje się trudny, ale właśnie jest bardzo intuicyjny i po prostu - prosty. Dużo mówi o emocjach osoby pytającej, wytyka to, czego nie zauważamy mimo, że jest na wierzchu. Pozwala to spojrzeć na siebie z pewnej perspektywy. I na to co się dzieje. I daje możliwość zastanowić się co z tym zrobić. Stawianie kart traktuję bardziej jako podpowiedzi od losu, jak wyrocznię. Taka dobra rada, otwieranie oczu. Jednak nie ma co przesadzać. Wszystko w nadmiarze i ze złą wolą może szkodzić.
 15. Jeszcze sobie pozwolę dopisać: powyższy wywód też się tyczy kategorii "Fora ogólne" - i tam jest poplątanie z pomieszaniem. W zasadzie nie wiem czym się "Porozmawiajmy" od "Fora ogólne" tematycznie różni. Jeżeli już mi coś intuicja podpowiada, to "Porozmawiajmy" to takie działy do pogawędek, wymiany doświadczeń, itd. "Świat się kręci w okół nas". Natomiast "Fora ogólne" - kojarzy mi się z bardziej sprecyzowanymi dziedzinami. Tu pasują tematy jak właśnie chociażby "Zdrowie". Aha. I niektóre działy są pisane wielkimi literami, inne mają tylko początek z wielkiej. Jest w tym jakiś zamysł, czy zależy raczej od tego kto i kiedy to dawał? To też warto uporządkować. Natomiast BŁAGAM: Świat technologii a nie technologi - uznają nas za debili tutaj. No to skoro sobie pozwalam, to pozwolę sobie więcej: (Jak sobie Ruta widzi porządki) POZNAJMY SIĘ - Przedstaw się - Wasze zdjęcia HUMOR (jeśli już musi być) - Śmieszne filmy - Zabawne zdjęcia - Dowcipne teksty - Humorystycznie - pozostałe dyskusje (bo Inne kojarzy się z czymś, co nie pasuje do powyższych, a widzę tam tematy o dyskusjach na tematy nieco komiczne czy też absurdalne) POROZMAWIAJMY - Być kobietą - Świat mężczyzn - Seks i erotyka - Miłość i przyjaźń - Psychologia - Religia i mity - Strefa 11 - Na poważnie (dawne CAFE - bo to się kojarzy z luźnymi dyskusjami, a nie poważnymi - stąd miszmasz tematyczny w środku działu) - Hydepark FORA OGÓLNE - Literatura - Seriale i filmy - Manga i anime - Muzyka - Gry - Motoryzacja - Sport - Moda i uroda - Zdrowie (dział Uzależnienia dać jako subforum) - Kuchnia i dom - Flora i fauna (Zwierzęta domowe dać jako subforum - w końcu są częścią fauny) - Hobby (dałabym tutaj jako subforum dział Przewodnik lub też po prostu Podróże, ale on sam w sobie jest strasznie rozbudowany, mimo, że wiele treści nie ma) - Szkoła i praca Pozostałe Kategorie bym zostawiła, bo są mi obojętne. Lub są po prostu logiczne. A teraz dodam jeszcze z przekąsem: dajcie dział Senior albo 50+. Dlaczego? W obecnych czasach na forach przebywa sporo osób już na pewno po 40. Wg mnie jest ich więcej niż innych, dawnych userów, którzy byli w wieku 15-25 lat. To był standard. Teraz standard, to wiek przedemerytalny. I ja naprawdę nie jestem złośliwa, czy coś. Uważam jedynie, że obecnie i od dawna z resztą, na forum panuje tematyczny galimatias. Przez lata dorzucane były działy praktycznie gdziekolwiek i teraz człowiek głupieje. Byłam na różnych forach, ale jedynie tutaj nadal mam problem w ogarnięciu gdzie i jakiego tematu szukać. A jestem starą wyjadaczką, a powinno być to łatwe i proste. No nie jest. Ułatwcie nam to.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...