Skocz do zawartości
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.

earl

Members
 • Zawartość

  112
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez earl

 1. Po rozmowie z Coolką na PW postanowiłem, że jednak zrobię Reklamobota 🙂 Jeśli macie własne strony www i chcielibyście je zareklamować, to możecie mi podesłać grafikę 250 × 250 pikseli (wystarczy wkleić ją w tym wątku) oraz link do strony. Dostaniecie za darmo dożywotnią reklamę; baner będzie się wyświetlał, dopóki link będzie aktywny, a Reklamobot będzie w użyciu. Osoby, które chciałyby zamieścić więcej banerów albo pogadać o reklamie kontekstowej, zapraszam na priv.
 2. earl

  Fizyka i religia

  Krzysztof Antoni Meissner – polski fizyk teoretyk, profesor doktor habilitowany nauk fizycznych, specjalista w zakresie teorii cząstek elementarnych. 1) Czy istnieje coś takiego jak światopogląd naukowy? 2) Kluczowe pytanie: dlaczego istnieją prawa fizyki? 3) Znamy te prawa, ale dlaczego cokolwiek im podlega? 4) Wśród fizyków jest stosunkowo dużo ludzi wierzących
 3. earl

  Masz własną stronę internetową?

  Daj baner 250x250 🙂
 4. earl

  Co robita?

  Sprzatam po kolejnej imprezie
 5. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Kliknięcie na ten przycisk nic nie daje. Jedynie Escape pomaga, ale na następnej podstronie ten komunikat znowu mi wyskakuje. Komunikat jest zbędny, bo nie ma tu reklam AdSense. Jak będzie to dalej wyskakiwało, to nie będę korzystał z forum na kompie, innych pewnie też to zniechęci.
 6. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Zaktualizowałem sobie Firefoxa na Linuxie, więc możliwe, że wcześniej to było, tylko mi się nie wyświetlało, ale może wywołałem wilka z lasu, bo mam takie coś:
 7. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Bartek, mogę mieć własne zdanie w temacie forum czy tu można mieć tylko Twoje? 🙂 Mówiąc o właścicielu forum, miałem na myśli MF, bo z tego, co wywnioskowałem, on jest właścicielem. A odkąd tu ostatnio jestem i napisałem 100 ostatnich postów, MF napisał dosłownie jeden MF pewnie ma jakiś powód, dla którego nie pomaga Ci rozkręcić forum na nowo. Nie wiem, jaki. Próbowałem z nim pisać na PW, odpowiadał zdawkowo. Jeśli dobrze pamiętam, to lata temu MF próbował zarabiać na jakichś reflinkach, tu gdzieś na forum jest wzmianka o prośbie o wyłączenia Adblocka, więc pewnie było AdSense. Skrypt forum kosztuje. No i dawniej MF płacił komuś za pisanie postów. Więc łączę fakty i mogąc zdać się jedynie na swoje domysły, skoro nie mogę uzyskać informacji z pierwszej ręki, napisałem coś takiego: "nie ma jak zarobić (...). Właściciel forum też chyba to wie i dlatego nawet się tu nie udziela". Co jest w tym niby złego? Jeśli moje wnioski są pochopne, to MF zawsze ma możliwość odniesienia się do nich, choć w sumie nie wiem, po co 🙂 A jak chcesz wydać kasę na zlecenie komuś pozycjonowania, to nie moja sprawa, rób co chcesz 🙂
 8. earl

  Bawicie się w geocaching?

  Idzie wiosna, idealny okres na zabawę w geocaching. Bawiliście się w to? Jeśli tak, to jakie skrytki uważacie za najfajniejsze? Zakładaliście własne? Macie zdjęcia z wycieczek, którymi moglibyście się tu podzielić?
 9. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Tu jest jeden z "parametrów" tej mitycznej sztucznej inteligencji AI: przycisk Google+, dzięki któremu algorytm Google wie, że temat jest aktywny i właśnie sobie rozmawiamy, nawet jak nikt tego przycisku nie klika:
 10. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  A rzekoma AI bierze sobie parametry z powietrza 🙂 Wiadomo, że jest tysiąc czynników, które algorytmy Google i innych wyszukiwarek biorą pod uwagę, choćby mikroformaty czy ruch z platform społecznościowych, ale w Googlu optymalizacja i linki nadal działają. Co do link juice - zgoda, to określenie było używane 10 lat temu w internetowych poradnikach jako opis zjawiska, niekoniecznie w stu procentach pokrywający się z prawdą, ale wystarczy, żeby oddać myśl, że cała para może pójść w gwizdek. Tu się zgadzam. Nie warto płacić za pozycjonowanie, bo nie ma jak zarobić, nawet gdyby jakimś cudem udało się ściągnąć ruch. Właściciel forum też chyba to wie i dlatego nawet się tu nie udziela. Są jeszcze spamerzy od marketingu szeptanego 😉 Potrzebuję profesjonalnej pomocy, nie znam się na tym. Za mało "Dunninga-Krugera" 😄
 11. earl

  Co robita?

  Dopiero jedna trzecia upita. Ale poszło trochę Jim Beama, wina i piwa - godzinę temu miałem gości 🙂 Jutro do pracy, więc jedna trzecia butelki na dwie osoby to chyba niewiele. Muszę sobie kupić alkomat.
 12. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Ja też 🙂 Ale pozycjonowanie to mój konik, nic na to nie poradzę. Np. jest takie pojęcie jak link juice. Moc pozycjonowania to sok, a strona główna Scypiona to szklanka. Im więcej rurek w szklance, tym mniej przepłynie przez pojedynczą rurkę. Podobnie im więcej linków (do kategorii, podkategorii, do profili użytkowników itp.) na stronie głównej, tym mniejszą moc mają pojedyncze podstrony kategorii i tematów i tym mniejsza szansa, że uda się pozycjonowanie tzw. długiego ogona long tail, czyli fraz typu "siostry Godlewskie" 😄 Natomiast samo pozycjonowanie strony głównej na określoną frazę "forum wielotematyczne", o ile nie zadba się o urozmaicenie fraz, też jest złe i może skutkować filtrem, czyli czasowym wyrzuceniem z Google całości serwisu albo pojedynczych podstron. Ale o tym Bartek pewnie wie. Z frazą "forum wielotematyczne" (której TOP 1 PNet miało bardzo długo, a Rocznik przez ponad pół roku) wiąże się to, że przyciąga spamerów, a nie normalnych użytkowników. TOP 3 na tą frazę jest dla mnie jedynie dowodem dobrego pozycjonowania. Ja dokładnie wiem, jak wygląda konwersja z tej frazy, żadna rewelacja.
 13. earl

  Bawicie się w geocaching?

  Są specjalne serwisy internetowe, w których każde takie miejsce jest opisane. Można poznać w okolicy miejsca, o których istnieniu się nie wiedziało. No i zabawa w szukanie jest fajna. W skrytce zazwyczaj jest tzw. logbook (czyli papierowa książeczka albo kartka A4) w którym wpisuje się datę i swój login z serwisu. W serwisie www oznacza się skrytkę jako podjętą albo nie, jeśli nie uda się jej zlokalizować. W skrytce czasem jest sam logbook, ale często są niewielkie gadżety na wymianę. W Rzeszowie koło hali sportowej jest skrytka, w której ktoś wrzucił zużyty bilet, co źle świadczy o tamtym znalazcy (wziął coś fajnego, a zostawił śmieć), ale czasem są też fajne gadżety typu jakaś zabawkowa figurka o wymiarach 3 cm albo dwuzłotówka ze specjalnej edycji. Nie chodzi o samą wartość gadżetu, tylko o pamiątkę. Tu jest filmik wyjaśniający to z punktu widzenia kogoś, kto nie szuka, tylko kto zakłada skrytkę: Tu jest filmik pokazujący, jak skrytki mogą być zamaskowane: Ja sam bawiłem się w to przez chwilę z przyjaciółmi. Fajny pomysł na wypad poza miasto albo na łażenie po mieście. W geocaching bawią się osoby w różnym wieku. W ogóle to post zainspirował mnie do utworzenia wątku 🙂 Jeśli znajdę czas, to znowu się w to pobawię ze znajomymi w tym roku.
 14. earl

  Która KAWA dla Ciebie ?

  Słodzisz? Bo ja sobie nie mogę wyobrazić, jak to smakuje, a już na słodko to w ogóle. Znam kogoś, kto pił podobną kawę. Gdy zabrakło mu oleju kokosowego (albo palmowego, nie pamiętam; nie mam pojęcia, czym się różnią) - wlał do kawy normalny olej do smażenia 🙂
 15. earl

  AYAHUASKI - wywar ktory uzdrawia

  Są ludzie, którzy to polecają O ile nie mam nic do ludzi, którzy stosują to, próbując się wyleczyć z jakichś chorób psychicznych, o tyle jestem na nie do narkotyków jako takich. Ja nie zdecydowałbym się na spróbowanie ayahuaski, nawet gdyby mnie ktoś przekonywał, że to zdrowe i bezpieczne.
 16. earl

  Binarowa

  Byłem tam dawno temu, gdy bawiłem się w geocaching. Niestety, nie udało mi się znaleźć i podjąć kesza.
 17. earl

  Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

  "D'où venons nous? Que sommes nous? Où allons nous?" - pytał Paul Gauguin, jednak jako że szprechał po francusku, to nikt go nie rozumiał... Paul Gauguin nie poddał się; wziął farby i nabazgrał obraz, dzięki któremu inni zaczęli się zastanawiać, o co mu chodzi. Wszyscy szukali informacji w polskiej Wikipedii, jednak tylko Earl znalazł informację w Wikipedii słowackiej: "Skôr než nastúpil na do žalára, ako 54-ročný zomrel na syfilis ". Paul Gauguin zmarł na syfilis (kiłę). O syfilisie namalowanym na obrazie Earl widział ciekawy filmik Patrząc na bohomazy Paula Gaugina inspirowane półnagimi nastolatkami z Tahiti, Earl postanowił stworzyć własną interpretację zadanych przez artystę pytań. "Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?" - te pytania nabierają nowego znaczenia, gdy spoglądamy na obraz Earla. Na co dokładnie patrzymy? Na obraz powstającego wszechświata, w którym my, widzowie, chwilowo pozostajemy poza czasem i materią?... A może obraz Earla to alegoria przyszłości rysującej się w ciemnych barwach, alegoria starości i śmierci?... Tego nie wiemy, artysta zostawia te pytania bez odpowiedzi. Dzieło to jednak inspiruje, skłania do refleksji nad sensem życia i przepisem na sernik.
 18. earl

  Moja tfurczość ;)

  Patrzcie i podziwiajcie... KOT W BUTACH
 19. earl

  Moja tfurczość ;)

  KOT W WORKU
 20. earl

  Moja tfurczość ;)

  SŁOŃ W SKŁADZIE PORCELANY
 21. earl

  Kulty cargo

  Kulty cargo, kargizm (ang. cargo – ładunek) – ruchy religijne szerzące się głównie na wyspach Oceanu Spokojnego, głoszące nadejście nowego porządku: równości wszystkich ludzi, białych i czarnych, oraz powszechnego dobrobytu. Początkowo rozwinął się na Fidżi w XIX wieku. Kult ten został zauważony przez antropologów w momencie, gdy ludność tubylcza zaczęła budować lądowiska i pasy startowe dla samolotów, nabrzeża dla statków, magazyny itp. Okazało się, że miejscowa ludność widząc, iż biali budują pasy startowe i lądowiska, czego wynikiem jest przylatywanie samolotów z żywnością i innymi dobrami, zaczęła ich naśladować. W świadomości tubylców samoloty przylatywały z nieba i były kierowane na ziemię przez bogów, natomiast biali ludzie byli tylko pośrednikami, którzy nie przekazywali im wszystkich zsyłanych dobrodziejstw (stąd kult cargo). W kulcie tym często ujawniał się sprzeciw wobec kolonializmu. Ruchy te powstały już pod koniec XIX w., ale szczególny ich rozwój przypada na okres II wojny światowej. Kulty cargo łączą synkretycznie elementy rodzimych mitów, wierzeń i obrzędów z elementami chrześcijańskimi, a niekiedy również z programem polityczno-społecznym.
 22. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Dla mnie w niczym 🙂 Bartek wspomina o pozycjonowaniu forum, to drążę temat z nudów 🙂
 23. earl

  co dalej z forum ?? nowy skrypt

  Tak jak napisałem, to mogą nie być dokładne dane, linków możecie mieć więcej. Ja sobie sprawdziłem jedną swoją domenę - to narzędzie pokazuje wartość trzy razy niższą niż ta w Google Search Console. Wspomniane narzędzie pokazuje 8618 linków do Scypiona z przemo.org. MF nabił tam 4353 postów (możliwe, że więcej, a po prostu w którychś działach posty nie są zliczane). To 4353 prowadzi do strony głównej, a skoro jest tam tyle kategorii, to moc (link juice) kategorii jest taki sobie, a wpisów jeszcze słabszy.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Zrób konto jeszcze dziś!