Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 25.01.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Nie da się wprowadzic wszystkiego na raz bo prowadzajac pewne rzeczy od razu trzeba zmieniać inne i iść jakimś założonym planem. Potrzeba na to niestety czasu. Na pewno zmiany będą się pojawiać sukcesywnie i mamy nadzieję że korzystnie wplyna na forum, które stanie się znów miejscem wielu rozmów. Będziemy brac pod uwagę wszystkie propozycje.
 2. 1 punkt
  Witaj na pokładzie :)
 3. 1 punkt
  Spokojnie pracuje nad tym nic nie da się wszystkiego na raz.
 4. 1 punkt
  Cyrla – polana w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Jaworzyny. Położona jest na południowo-wschodnich, opadających do doliny potoku Głęboczanka stokach Makowicy, na wysokości ok. 830-860 m n.p.m. Nazwę Cyrchla nosi również przysiółek Rytra, do którego należy ta polana. Nazwy Cyrchla, Cyrhla, Cyrla, Cerchla, Czerszla, Czerszelka są często spotykane w górach. Oznaczały ocerchlowaną (oczerszlowaną) polanę, tzn. taką, której granice zostały wyznaczone przez obłupienie kory na drzewach granicznych. Drzewa na polanie następnie usuwano przez wyrąb. Dawniej na polanie znajdowało się gospodarstwo rolne. Po II wojnie światowej, a szczególnie od lat 90., uprawianie pola na tej wysoko położonej górskiej i kamienistej polanie, z dala od osad ludzkich stało się nieopłacalne. Od 2001 w wyremontowanych budynkach dawnego gospodarstwa oficjalnie otwarto prywatne turystyczne Schronisko Cyrla (oficjalna nazwa Chata Górska Cyrla). Z polany widoki na dolinę Popradu, wzniesienia Pasma Radziejowej i pobliskie grzbiety opadające z głównej grani Pasma Jaworzyny do doliny Popradu.
 5. 1 punkt
  Pusta Wielka (1061 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w południowej części Pasma Jaworzyny. Znajduje się w bocznym, najdłuższym grzbiecie tego pasma. Grzbiet ten odbiega od Runka (1080 m) w południowo-zachodnim kierunku i poprzez Jaworzynkę (1001 m), Pustą Wielką i Zubrzy Wierch (870 m) opada do doliny Popradu w Żegiestowie-Zdroju. Z zachodnich stoków spływa Baraniecki Potok (dopływ Wierchomlanki), z południowych Żegiestowski Potok i Milik (obydwa uchodzą do Popradu). Pusta Wielka jest zalesiona, ale pod jej wierzchołkiem, na południowej stronie znajduje się duża, zarastająca polana. Polany, ale poza szlakiem znajdują się również na stokach zachodnich. Na opadających do Szczawnika stokach wschodnich znajduje się duża polana z wyciągami narciarskimi. Dawniej polan i obszarów bezleśnych było dużo więcej, jednakże po wysiedleniu w 1947 Łemków zamieszkujących dawniej te okolice użytkowane przez nich polany zostały zalesione, lub samorzutnie zarastają lasem.
 6. 1 punkt
  Ulala jak tam ładnie jest.
 7. 1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...