Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 24.02.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 3 punkty
  foteczki z skansenu
 2. 3 punkty
  takie ptaszory mnie odwiedziły....
 3. 2 punkty
  Nie znalazłam wątku takiego, w którym można się przywitać i nie mam na myśli powitań gdy ktoś nowy się pojawi ale właśnie dla tych, co są tu od dłuższego czasu. Witam więc w środowy słoneczny poranek😘 Życzę Wam dużo uśmiechu i zdrowia!
 4. 2 punkty
  dla oka i duszy - takie drobiazgi z targu staroci
 5. 2 punkty
  Mój wyjątkowy nick powstał w mojej wyjątkowej głowie. Dopasowałem stosowny awatar i jestem spełniony nickowo i awatarowo.
 6. 2 punkty
  Eh~ nie lubie takich "świąt".Facet jak kocha to bez takich wymuszanych dni - wie co, gdzie i jak 😉
 7. 2 punkty
  Wszyscy powinnismy miec swiadomosc , ze nic na tym padole lez nie trwa i nie bedzie wieczne. Wszystko w pewnym momencie przemija w tym mlodosc . Ale utrwalilo sie w naszym spoleczenstwie paskudne pojecie starosci , zbednosci i balastu zwiazanego wlasnie z przemijaniem. Takie myslenie krzywdzi osoby ktorym przybywa naturalnie lat , kg , czy chorob i bardzo destrukcyjnie dziala na ich psychike , tworzac aure wybrakowanego wrecz ,,towaru,,. A wystarczyloby pomyslec, ze uplyw czasu jest procesem bardzo naturalnym ktory niekoniecznie dzialac musi niekorzystnie na czlowieka. Warto zapamietac, ze starosc jest wylacznie kwestia naszego kaprysnego umyslu. W sumie od nas zalezy jak bedziemy postrzegani bedac w starszym czy slusznym wieku. Albo zgodzimy sie z narzuconym przez spoleczenstwo sposobem oceny ludzi w slusznym wieku albo zadbamy by nasz system psychiczny ,,zrozumial,, ze starosc jest tak naprawde w naszej glowie. Moze wtedy bedzie latwiej ludziom starszym odnalezc swoje wlasciwe miejsce i nie dac sie zepchnac nieodpowiednim traktowaniem w tzw kat spoleczny.Kazdy wiek jest inny i ma swoje przypisane dzialaniem matki natury, miejsce i czas. 🌞
 8. 2 punkty
  Ludzie w słusznym wieku są postrzegani często jako ktoś mniej ważny... tylko dlaczego... Bo nie są już tak sprawni i piękni jak przed laty..? Nikt nie rodzi się stary więc i ci, co dyskryminują stare babcie- kiedyś sami będą starzy.... Alleluja i do przodu..!!!
 9. 2 punkty
  będzie tak? jak myślicie?
 10. 1 punkt
  Rozumiem, że to wnuczka 🙂 Zapytaj się co to jest z prawej strony u góry, bo nie mogę rozszyfrować. 😄
 11. 1 punkt
  Teren parowozowni założonej pod koniec XIX wieku, w której w latach świetności stacjonowało 80 parowozów, to miejsce, gdzie 100 lat później powstał skansen historii kolejnictwa. Na stale poszerzaną ekspozycję składają się parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony oraz tabor specjalny taki jak żurawie, pługi śnieżne itp. Część eksponatów utrzymanych jest w stanie pełnej sprawności. Skansen w Chabówce jest nie tylko największą tego typu ekspozycją w Polsce, ale także najczęściej odwiedzaną. Obecnie Skansen znajduje się w strukturach PKP Cargo S.A..
 12. 1 punkt
  https://goo.gl/maps/53YV4QMhBqv
 13. 1 punkt
  może będzie z niej artystka?
 14. 1 punkt
  Miejska Góra (716 m) – wznosząca się ponad miastem Limanowa góra w Beskidzie Wyspowym. Wraz z sąsiednią Łysą Górą, od której oddzielona jest płytką przełęczą, wchodzi w skład Pasma Łososińskiego. Obie góry należą do jego bocznego grzbietu odbiegającego z Sałasza Zachodniego. Bardziej strome i zalesione północne stoki Miejskiej Góry opadają do doliny potoku Skrudlak, południowe do doliny Mordarki, natomiast zachodnie – Sowlinki. Południowe i zachodnie stoki w dolnej części zajęte są przez zabudowania Limanowej i pola uprawne, znajdują się na nich też duże, dochodzące aż do szczytu i dawniej uprawiane, a obecnie zarastające tereny. Duży obszar w rejonie szczytu jest bezleśny, znajdują się na nim łąki i pojedyncze zabudowania. Dzięki temu z wierzchołka rozciąga się szeroka panorama widokowa. Na szczycie Miejskiej Góry znajduje się wysoki krzyż, zwany Krzyżem Jubileuszowym. Z tarasu widokowego roztacza się dookolna panorama, obejmująca Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Gorce, a przy dobrej widoczności również Tatry.
 15. 1 punkt
  Nie było mnie dwa tygodnie, nawet na swoim forum przez ten czas nie wchodziłam ale jak tylko wróciłam, to w dwa te miejsca 😄
 16. 1 punkt
  Moim zdaniem to głupota żeby wprowadzać rejestrację za pomocą Facebooka ale każda strona to ma to także musi być tutaj .
 17. 1 punkt
  Ty tak nie porządkuj, bo mi aż wstyd ze ja w lesie z porządkami ---> tyle ze domowymi 🤪
 18. 1 punkt
  Zainspirował mnie @earl i coś takiego znalazłem.
 19. 1 punkt
  Szacunek do starszych mam !
 20. 1 punkt
  Ostatnie zdjęcie cudne !
 21. 1 punkt
  Kochani, chodziło o to całe wyrażenie regularne. Na polskim forum phpbb mi odpisali i poradzono wstawić to, zamiast wartości domyślnej: /^[\- a-z0-9żźćńółęąśŻŹĆĄŚĘŁÓŃ]{3,30}$/i I mam polskie znaki. Także problem rozwiązany. Może się komuś przyda.
 22. 1 punkt
  Jak milo , dziekuje za cudne kwiarty.😘
 23. 1 punkt
  “Rydlówka” – Muzeum, udostępnione szerokiemu ogółowi zwiedzających, powstało w roku 1969, staraniem Oddziału Krakowskiego PTTK i jest do dziś przez Oddział prowadzone. Doceniając znaczenie “Rydlówki” dla kultury polskiej, Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa w 1997 r. ufundował nowe pokrycie dachu dworku, który ma za sobą już prawie 100-letnią historię. Zbudował go artysta malarz Włodzimierz Tetmajer w roku 1894. Na belkach stropowych dworku zachowały się napisy: "Niechay będzie pochwalony AD MDCCCLXLIV wieki wieków Chrystus Pan", "Pobłogosław nam Panie i to nasze mieszkanie zachoway ognia świenty Floryanie Rok Pański 1894 dnia 5 II M." i "Królowo Korony Polskiey módl się za nami".
 24. 1 punkt
  Muszę tam kiedyś pojechać 🙂
 25. 1 punkt
  http://www.reklamobot.pl/polscyfanieurowizji-pl-dodanie-darmowego-banera/ Musiałem zresetować licznik wyświetleń, bo się coś zepsuło 🙂
 26. 1 punkt
  A ja jestem zdania, ze nie ma reguły na to czy będzie to gej, czy nie gej ... facet czy kobieta. Ważne żeby była to ta właściwa osoba, która jest godnym powiernikiem ważnych tematów ... podporą w ciężkich chwilach .... potrafiąca bezwarunkowo wywoływać uśmiech. 🙂
 27. 1 punkt
  A ja stawiam karty. Ale nie rozumiem stawiania ich komuś czy też sobie (o zgrozo) ciągle i za każdym razem. Po co? To nie karty mówią nam co nas dokładnie spotka. One odzwierciedlają bardziej tu i teraz i co może to wszystko przynieść. Wybór jednak zależy od nas i musimy go dokonać. Używam kart Lenormand i bardzo lubię rozkład Wielkiej Tablicy. Wydaje się trudny, ale właśnie jest bardzo intuicyjny i po prostu - prosty. Dużo mówi o emocjach osoby pytającej, wytyka to, czego nie zauważamy mimo, że jest na wierzchu. Pozwala to spojrzeć na siebie z pewnej perspektywy. I na to co się dzieje. I daje możliwość zastanowić się co z tym zrobić. Stawianie kart traktuję bardziej jako podpowiedzi od losu, jak wyrocznię. Taka dobra rada, otwieranie oczu. Jednak nie ma co przesadzać. Wszystko w nadmiarze i ze złą wolą może szkodzić.
 28. 1 punkt
  Jeszcze sobie pozwolę dopisać: powyższy wywód też się tyczy kategorii "Fora ogólne" - i tam jest poplątanie z pomieszaniem. W zasadzie nie wiem czym się "Porozmawiajmy" od "Fora ogólne" tematycznie różni. Jeżeli już mi coś intuicja podpowiada, to "Porozmawiajmy" to takie działy do pogawędek, wymiany doświadczeń, itd. "Świat się kręci w okół nas". Natomiast "Fora ogólne" - kojarzy mi się z bardziej sprecyzowanymi dziedzinami. Tu pasują tematy jak właśnie chociażby "Zdrowie". Aha. I niektóre działy są pisane wielkimi literami, inne mają tylko początek z wielkiej. Jest w tym jakiś zamysł, czy zależy raczej od tego kto i kiedy to dawał? To też warto uporządkować. Natomiast BŁAGAM: Świat technologii a nie technologi - uznają nas za debili tutaj. No to skoro sobie pozwalam, to pozwolę sobie więcej: (Jak sobie Ruta widzi porządki) POZNAJMY SIĘ - Przedstaw się - Wasze zdjęcia HUMOR (jeśli już musi być) - Śmieszne filmy - Zabawne zdjęcia - Dowcipne teksty - Humorystycznie - pozostałe dyskusje (bo Inne kojarzy się z czymś, co nie pasuje do powyższych, a widzę tam tematy o dyskusjach na tematy nieco komiczne czy też absurdalne) POROZMAWIAJMY - Być kobietą - Świat mężczyzn - Seks i erotyka - Miłość i przyjaźń - Psychologia - Religia i mity - Strefa 11 - Na poważnie (dawne CAFE - bo to się kojarzy z luźnymi dyskusjami, a nie poważnymi - stąd miszmasz tematyczny w środku działu) - Hydepark FORA OGÓLNE - Literatura - Seriale i filmy - Manga i anime - Muzyka - Gry - Motoryzacja - Sport - Moda i uroda - Zdrowie (dział Uzależnienia dać jako subforum) - Kuchnia i dom - Flora i fauna (Zwierzęta domowe dać jako subforum - w końcu są częścią fauny) - Hobby (dałabym tutaj jako subforum dział Przewodnik lub też po prostu Podróże, ale on sam w sobie jest strasznie rozbudowany, mimo, że wiele treści nie ma) - Szkoła i praca Pozostałe Kategorie bym zostawiła, bo są mi obojętne. Lub są po prostu logiczne. A teraz dodam jeszcze z przekąsem: dajcie dział Senior albo 50+. Dlaczego? W obecnych czasach na forach przebywa sporo osób już na pewno po 40. Wg mnie jest ich więcej niż innych, dawnych userów, którzy byli w wieku 15-25 lat. To był standard. Teraz standard, to wiek przedemerytalny. I ja naprawdę nie jestem złośliwa, czy coś. Uważam jedynie, że obecnie i od dawna z resztą, na forum panuje tematyczny galimatias. Przez lata dorzucane były działy praktycznie gdziekolwiek i teraz człowiek głupieje. Byłam na różnych forach, ale jedynie tutaj nadal mam problem w ogarnięciu gdzie i jakiego tematu szukać. A jestem starą wyjadaczką, a powinno być to łatwe i proste. No nie jest. Ułatwcie nam to.
 29. 1 punkt
  Jak się ma strzyżenie owiec w Irlandii do uprawy ryżu w Chinach. 😄
 30. 1 punkt
  Używam przeglądarki Mozilla Firefox W niej u góry są trzy kropki o których napisał Earl. Tam wybieram 'wykonaj zrzut ekranu' i jak już to się zrobi, to wyświetlają się okienka, czy chcesz zrobić zrzut z fragmentu czy z całości. W Twoim przypadku, musisz wybrać z całości.
 31. 1 punkt
  Hej ! a to dopiero ! Prawdopodobnie trafiłeś w 10 🙂 Skoro mogę zaznaczyć obszar to tym samym osiągam to co chciałem. Teraz tylko na drukarkę. Narazie dziękuję 🙂
 32. 1 punkt
  Zwierzęta chronimy przed złymi właścicielami a aresztujemy właścicieli. Nie dosłownie. My interweniujemy a gdy widzimy złe traktowanie, nieodpowiednie warunki, brak stałej wody do picia, itd., pouczamy a po tygodniu, jedziemy ponownie i jeśli nie ma poprawy, zabieramy zwierzaki i wzywamy straż miejską lub od razu policję, gdzie już policja nakłada kary finansowe a jak ktoś nie poczuwa się do obowiązku uiszczenia mandatu, sprawa kierowana jest przez policję do sądu. Czasem to my zakładamy sprawy sądowe. Prawo sobie a ludzie sobie. Nie jest łatwo ukarać właścicieli. To żmudna i rygorystyczna robota.
 33. 1 punkt
  O to jest bardzo ładne zdjęcie!
 34. 1 punkt
  " nie wiem o co kaman" ---> w sensie, ze nie wiem o co chodzi ;)
 35. 1 punkt
  to zle ?? ja tu byłem jestem i bede
 36. 1 punkt
  Nie gwarantuję wtedy, że nadal smak będzie podobny do zamierzonego ale spróbować zawsze można. 🙂
 37. 1 punkt
  jezioro śpi - Zalew Rożnowski
 38. 1 punkt
  O ile do kogoś bym takie coś powiedziała, to z pewnością byłoby mi przykro, jak by coś się stało ale nie wzięłabym odpowiedzialności za słowa, nie w takich przypadkach. Być może istnieje jakaś siła energii, dzięki której ludzie potrafią rzucać czary ale jak do tej pory, nikt tego nie udowodnił. Nie znamy świata, nie znamy panujących sił w Kosmosie, nie możemy więc być pewni, czy coś takiego istnieje lub nie istnieje. Możemy jedynie gdybać i opierać się na własnej wierze jeśli chcemy w to wierzyć. Swego czasu, uważałam, że coś takiego istnieje i nawet znam kilka przypadków z mego doświadczenia(koleżanki mówiły na mnie czarownica a pewnych słów, niby zwykłych, codziennych, nie mogłam głośno wypowiadać, bo bały się, że jak je wypowiem, to stanie się tak jak powiem) i tak na przykład, jeden chłopak jadący rowerem zaczął coś brzydkiego krzyczeć pod moim adresem. Szłam chodnikiem z dwoma koleżankami, to były czasy jeszcze mojej szkoły podstawowej a on zaczął mnie przezywać. Koleżanki do mnie: Iza, nic z tym nie zrobisz, nic mu nie powiesz? Nie odwracałam się nawet w stronę tego chłopaka a do dziewczyn śmiejąc się odpowiedziałam: Jak policzę do trzech, obejrzyjcie się w jego stronę. I zaczęłam... jeden, dwa, trzy! Koleżanki odwróciły się a ten na rowerze poleciał jak długi przez całą ulicę i chodnik, ryjąc ostro twarzą. Inny przypadek był na terenie szkoły. Chłopaki, jak to chłopaki, zaczepiają dziewczyny, takie "świńskie zaloty" i w tych zaczepkach, potrafili nawet kopnąć, ot tak sobie dla hecy, żeby zwrócić na siebie uwagę. Jeden mnie tak kopnął i też nic nie powiedziałam. Rzuciłam tylko złowrogie spojrzenie w jego stronę i w myślach powiedziałam: Obyś jutro się połamał. No i miał za swoje. Na drugi dzień przyszedł do szkoły z ręką i nogą w gipsie. U mnie działo się to jakby wtedy, gdy ktoś w jakiś sposób mnie skrzywdził ale potrafiłam skierować to i na innych, jakby w obronie. I tu przytoczę jeden przykład. Za dzieciaka byłam ciut nie chłopak, taka rozrabiaka co wszędzie wlezie. Byliśmy z dzieciakami z podwórka w niedzielę na terenie przedszkola. Chodziliśmy tam gdy było zamknięte i zabronione. Jednego razu stróż nas zobaczył na karuzeli, to daliśmy nogę przez płoty. Jeden chłopak nie patrząc na innych, przepychał się aby szybciej uciec i w ten sposób jedna dziewczyna, zahaczyła dłonią o drut kolczasty. Cofnęłam się do niej, ona w płacz, krew się leje, uciec nie może... Nie patrząc na nic, chwyciłam ją pod kolana i dosłownie przerzuciłam przez płot i w tej chwili, stróż chwycił mnie z tyłu za ubrania gdy też chciałam przeskoczyć. Musiałam coś z tym zrobić i jedyne o mi przyszło do głowy, to moje zakazane słowa. I stróż patrzy na mnie a ja wcale się nie boję i mówię sobie głośno: Zaraz mnie puści, bo przestraszy się kota a ja ucieknę a stróż dorwie tego, przez którego koleżanka rękę rozwaliła. Oczy zrobił na mnie jak pięć złotych i znikąd pojawił się kot, czarny oczywiście, miauknął jakoś groźnie i pobiegł sobie, stróż stał jak wryty a ja uciekłam. Jak dopatrzył się w końcu, co się dzieje, znów zaczął nas gonić ale mi udało się uciec, za to wcześniej wspomniany chłopak, upadł i stróż go dorwał i poprowadził do rodziców.
 39. 1 punkt
  Cienkibolek , wiesz najlepiej jest odmierzyc szklanke miodu i dodac do tego miodu 4 lyzeczki cynamonu cejlonskiego . Dobrze to wszystko wymieszac , najlepiej czysta drewniana lyzka. Wymieszana calosc przelozyc do sloika i trzymac poza lodowka. Mozna uzywac tak jak sie lubi czyli nabrac doslownie czysta lyzka i po prostu zjesc , albo smarowac kanapki czy dodawac do jogurtu. Mozna tez rozpuszczac w letniej wodzie i wypijac rano na czczo . Jest to naprawde niezastapiona mikstura dla super kondycji zdrowotnej.😀
 40. 1 punkt
  Jeszcze kilka lat temu, miałam jakieś 'ulubione' seriale a teraz o jena! Jak ja się cieszę, że już na to czasu nie tracę.
 41. 1 punkt
  co chwilę coś zmieniam , albo co wolę to słucham w tle mp3 - preferuję bluesa
 42. 1 punkt
  Dlatego się oszczędzam,.
 43. 1 punkt
  To nie ja twierdzę, że coś umiera, tylko inni tak uważają. Fora umierają przez niedbalstwo Administracji i tyle w temacie.
 44. 1 punkt
  Fajnie że są ludzie myślący o innych. Mam forum od 15 lat(w lipcu pęknie piętnastka) ale nie potrzebuję reklamy, bo świetnie nam idzie 😄 Chciałam tylko podziękować Autorowi tematu za chęć pomocy słabszym.
 45. 1 punkt
  Nie opcji w ankiecie "nigdzie", bo na forach i to wielotematycznych, nie zakłada się takich rzeczy, bo przez nie fora umierają a nie przez fajsboki czy twitery.
 46. 1 punkt
  To ja napiszę, że wszyscy jesteście jeszcze młodzi 😄
 47. 1 punkt
  Nasze życie to jedna wielka talia Tarota. A nigdy nie wierzyłam we wróżby, z całą pewnością, nie w takie które ktoś kiedyś nauczył się poznawać karty,a reszty sobie dośpiewa. Ale rzeczywiście uzależnić się można i od wróżb.Gdzieś słyszałam,że pewna osoba jak nie pójdzie raz na 3 dni do "wróżki" to uważa dzień za stracony.To wg mnie jest chore,bo płaci się tzw podatek nieuczciwym osobom nie tylko od złudzeń, ale można też nabawić się ciężkiej depresji. Osobiście nie chciałabym niczego wiedzieć z wyprzedzeniem,po co się niepotrzebnie i dodatkowo stresować,kiedy życie i tak daje nam popalić. 🙂
 48. 1 punkt
  Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?
 49. 1 punkt
  Nie da się wprowadzic wszystkiego na raz bo prowadzajac pewne rzeczy od razu trzeba zmieniać inne i iść jakimś założonym planem. Potrzeba na to niestety czasu. Na pewno zmiany będą się pojawiać sukcesywnie i mamy nadzieję że korzystnie wplyna na forum, które stanie się znów miejscem wielu rozmów. Będziemy brac pod uwagę wszystkie propozycje.
 50. 1 punkt
  Oj badyle,oj badyle przyszły na was ciężkie chwilę, jak nie lubią was w ogrodzie to rośnijcie wy przy drodze. Wasze kwiaty kolorowe białe żółte czy różowe, można uwić z nich wianuszek, albo bukiet zrobić z was, w wazoniku w twym pokoju by pasował jak w sam raz. [img]http://s8.flog.pl/media/foto/7808792_badylowo.jpg[/img] [img]http://s8.flog.pl/media/foto/poszept_cf3a3e0dc8537b1c56054c51c15b72c5.jpg[/img] [img]http://s8.flog.pl/media/foto/poszept_bd9f7fed1e0bd72be4a7bd706644a213.jpg[/img] [img]http://s8.flog.pl/media/foto/poszept_5becb00ad271775717b0553cac036a57.jpg[/img] [img]http://s8.flog.pl/media/foto/poszept_bf8911b35f8271204a623b8fd1c0ce86.jpg[/img] [img]http://s8.flog.pl/media/foto/poszept_a748709d2654d81f3bfa2b39a934edb9.jpg[/img]
×
×
 • Dodaj nową pozycję...