Wybory we Francji

Wiadomości i informacje z całego świata.
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: Fedorowicz » 30 kwie 2017, o 18:22

Wielką sensacją jest kandydat Frontu Lewicy i Francji Niezłomnej (France Insoumise), 65-letni Jean Luc-Melenchon.

Melenchon przed 1977 roku był członkiem trockistowsko-lambertystowskiej Międzynarodowej Organizacji Komunistycznej, po czym wstąpił do Partii Socjalistycznej. W 2008 roku założył swoją własną partię - Front Lewicy.

Melenchon domaga się walki ze spekulacją, ograniczenie zarobków w korporacjach do 20 krotności najniższej płacy, obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat, wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości 1000 euro a także wzrostu płacy minimalnej do 1384 euro i wprowadzenia 32-godzinnego tygodnia pracy, co zapewni pełne zatrudnienie. W jego programie znajduje się także wystąpienia z NATO i strefy euro.

U nas socjalizm i komunizm jest zakazany a godnych warunków dla mas pracujących nie domaga się żaden kapitalista, polityk ani związkowiec. Nam wystarczy 354,91 Ojro na miesiąc, bo mamy o wiele, wiele mniejsze żołądki niż Niemcy, Francuzi, Duńczycy, Szwedzi itd :fuck:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: Fedorowicz » 8 maja 2017, o 19:16

Wybory wygrywa jak można się było spodziewać Emanuel Macron.Jest założycielem partii En Marche! Jest to Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Życia Politycznego Association pour le renouvellement de la vie politique
francuska socjalliberalna i proeuropejska partia polityczna założona w 2016 w Amiens .

Socjalliberalizm (liberalizm socjalny) – zdefiniowana przez Leonarda T. Hobhouse'a doktryna polityczna, głosząca wolność społeczno-ekonomiczną, ale (w przeciwieństwie do skrajnego, wilczego liberalizmu III RP) z jednoczesnym zachowaniem znacznego stopnia interwencjonizmu państwowego w mechanizmach wolnego rynku (aby dać zabezpieczenie socjalne pracownikom) oraz dopuszczeniu możliwości posiadania przez państwo przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Inaczej mówiąc, jest to obowiązująca do tej pory w UE (z wyjątkiem Polski) społeczna gospodarka rynkowa.

Obrazek

Według założeń socjalliberalizmu, państwo ma dbać o dobrobyt, czyli zapewnić ludziom godne warunki socjalne, dostęp do wykształcenia i innych podstawowych potrzeb. Zwolennicy liberalizmu socjalnego zakładają, że państwo powinno zapewnić obywatelowi wolność od biedy czy nędzy ( zasady nie do zrozumienia dla kacyków Pomrocznej).

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: skoen » 9 maja 2017, o 13:43

Raz tylko słyszałam przypadkiem jedną wypowiedź w TV na kanale francuskim, że ludzie boją się jednego i drugiego prezydenta, czyli tego powyżej i tej kobiety co kandyduje.
On, boją się że będzie dążył tylko do tworzenia banków a ona jest za cienka. Tak czy siak, stwierdzono, że w obydwu przypadkach, większość Francuzów będzie rozczarowanych
swoim wyborem, bo i jeden i drugi, będzie źle zarządzającym krajem.
Jaka jest prawda, nie wiem, bo nie interesuję się polityką a tym bardziej, światowymi wyborami. :)
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: Fedorowicz » 9 maja 2017, o 19:03

skoen pisze: Raz tylko słyszałam przypadkiem jedną wypowiedź w TV na kanale francuskim, że ludzie boją się jednego i drugiego prezydenta, czyli tego powyżej i tej kobiety co kandyduje.
On, boją się że będzie dążył tylko do tworzenia banków a ona jest za cienka. Tak czy siak, stwierdzono, że w obydwu przypadkach, większość Francuzów będzie rozczarowanych
swoim wyborem, bo i jeden i drugi, będzie źle zarządzającym krajem.
Jaka jest prawda, nie wiem, bo nie interesuję się polityką a tym bardziej, światowymi wyborami. :)
Tak , tak, Francuzi, Niemcy, Szwedzi, Holendrzy, Belgowie itd. to bardzo biedni i rozczarowani, źle zarządzani ludzie.. :lol: :lol: :lol:
Zainteresuj się lepiej nędzą i wyzyskiem Polaków, białych Murzynów UE zamiast majaczyć jakieś bezsensowne bajędy.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: skoen » 17 maja 2017, o 22:43

Nie mam pojęcia o co Ci chodzi. Masz jakiś problem z czytaniem i zrozumieniem?
Temat jest o wyborach we Francji a nie w Polsce.

Nic nie napisałam o biednych i źle zarządzanych ludziach lecz o rozczarowaniu Francuzów bez względu na to, kto zostanie wybrany na Prezydenta.
Skoen

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Wybory we Francji

Post autor: redorange666 » 17 maja 2017, o 23:48

A tak naprawdę przeciętny obywatel ma to w...tam ta ram tam. Ponieważ wybory we Francji i ich wpływ na życie przeciętnego Polaka ma takie same jak to co wczoraj zjadłem na kolacje.
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: skoen » 19 maja 2017, o 15:19

Dokładnie tak samo uważam i wątpię aby jaki francuz, interesował się naszymi wyborami.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: Fedorowicz » 19 maja 2017, o 19:09

Ludzie..zastanówcie się lepiej, co wypisujecie za idiotyzmy. Francuzi wybrali Macrona dlatego, że poza odpowiedzią na oczekiwania kapitalistów daje również odpowiedź na potrzeby pracowników. |"Nasze" władze dbają tylko o kapitalistów, pracownikom polskim , białym murzynom UE oferując emigrację za chlebem lub żebracze grosze jako wynagrodzenie i zadłużanie się w bankach na opłaty mieszkaniowe, żywność, leczenie, ubranie, edukację, kulturę, wypoczynek.

ŻENUJĄCO NISKIE ZAROBKI POLAKÓW:

1. Szwajcaria 181 zł
2. Belgia 163 zł
3. Szwecja 156 zł
4. Dania 152 zł 5.
5. Australia 150 zł 6.
6.Niemcy 144 zł 7.
7.Finlandia 133 zł
8. Austria 130 zł
9. Francja 125 zł
11.Irlandia 120 zł 12.
12.Kanada 115 zł 13.
13. USA 112 zł
14.Japonia 111 zł
15.Włochy 107 zł
16.Wielka Brytania 98 zł
17. Hiszpania 84 zł
18. Nowa Zelandia 77 zł
19. Singapur 76 zł .
20.Izrael 63 zł
21.Grecja 61 zł
23. Argentyna 59 zł
24.Portugalia 38 zł
25. Czechy 37 zł
26. Słowacja 36 zł
27. Brazylia 35 zł
28. Estonia 32 zł
29.Węgry 28 zł
30.polska 25 zł
31.filipiny 7 zł

Tu trzeba zgodnie z prawdą dodać, ze te 25 zł na godzinę to bzdura !!! Jak prywaciarz-wyzyskiwacz i oszust kryminalny zapłaci10 zł, to już wyzyskiwany ciemniak- polak się cieszy.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: skoen » 19 maja 2017, o 22:17

Tematy pomyliłeś, to nie jest wątek o polskich zarobkach.
I weź przestań już w końcu wszystkim ubliżać, bo tylko takim zachowaniem, wystawiasz świadectwo sobie.
Skoen

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Wybory we Francji

Post autor: Fedorowicz » 20 maja 2017, o 07:15

skoen pisze:Tematy pomyliłeś, to nie jest wątek o polskich zarobkach.
To jest wątek o wyborach Macrona, który jest socjalliberałem, a co to oznacza dla Francuzów ilustrują zarobki Francuzów i ich poziom zycia, które podałem-w przeliczeniu 125 zł na godzinę..a Ty piszesz, że ludzie się go boją..to jak Polacy bać się powinni swoich władz, gdzie zarabiają 10 zł na godzinę, a nieraz i mniej? Pomyśł przez chwilę. ;-)
I weź przestań już w końcu wszystkim ubliżać, bo tylko takim zachowaniem, wystawiasz świadectwo sobie.
Kto Ci każe czytać moje posty ? A zresztą możemy się umówić, Ty obiecujesz skończyć z obelgami i szatanami, a ja postaram się nie używać swoich zbyt dosadnych epitetów. Umowa stoi ? :)

ODPOWIEDZ