Jak dbacie o oczy

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: KarolowaOla » 24 lut 2017, o 15:22

Dziewczyny, bardzo bym chciała zadbać o wzrok. Okulary już mam, u okulisty byłam, zaopatrzyłam się nawet w krople. Jednak to zmęczenie i tak jest wieczorami, a niestety dużo czasu spędzam przed komputerem. Czy to w pracy czy w domu. Czy można się jakoś wspomóc od środka? W sumie to nawet nie wiem czy coś takiego jest, dlaczego pytam. Wy coś brałyście?

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hadassa » 25 lut 2017, o 12:34

Czerwone warzywa chyba najlepsze no i marchewka...
A przede wszystkim naturalnie
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Jak dbacie o oczy

Post autor: Fajtula » 25 lut 2017, o 20:27

Hadassa pisze: A przede wszystkim naturalnie
A skoro naturalnie to sen. Możesz robić sobie drzemki energetyczne po 15 minut, 30 minut, maks godzinę. Jeżeli potrzebujesz "na szybko się wyspać" wystarczy jedna faza, tj. 3 godziny. Po dwóch fazach (6 godzin) wiadomo, więcej się ogarnia. Po trzech to już nawet nie wspomnę. Oczy przez sen nawet półprzymknięte odpoczywają.

No i najważniejsze, jednak upierać się będę przy redukcji aktywności w kontakcie z ekranem. Wystarczy zaobserwować, na co ile czasu nam schodzi i próbować na rozrywce i czynnościach ewidentnie niepotrzebnych w interakcji z kompem trochę przyoszczędzić.

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hadassa » 25 lut 2017, o 23:53

No i sa .. cwiczenia na oczy..
Dobrze tez co jakis czas i oderwac wzrok od komputera i spojzec gdzies dalej. Najlepiej ba cos zielonego
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
Hexa
V.I.P
V.I.P

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hexa » 27 lut 2017, o 15:17

Ja jadam jeszcze rodzynki.Mają dobry wpływ na oczy ;)
Robie okłady z ogórka i hydrożelowych płatków.Dodatkowo zakładam opaskę na oczy do snu...wtedy wypoczywają bardziej ^^
~ Słodkie życie...słono kosztuje~

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: KarolowaOla » 8 mar 2017, o 12:53

Też myślałam o nakładkach żelowych na oczy :D tylko obawiam się, ze dadzą mi ukojenie na chwile. A czy ktoś słyszał o lutezanie? Koleżanka bierze w pracy. Mówi, że jest lepiej, mniej łzawią nawet od słońca. Teraz jak słońce wyszło u mnie to mega problem. Jakbym nagle miała problem ze światłem. Warzyw i tak dużo jem, dieta przede wszystkim!

lillou
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: lillou » 23 mar 2017, o 21:57

możesz sobie jakieś krople kupić, ja używam hialeye 0,4 teraz, fajne są i szybko pomagają, na pieczenie oczu są super. Kiedyś mi okulistka też poradzila wieczorem przed snem robić sobie masaż oczu, płatek kosmetyczny namocyzć w ciepłej wodzie i nim masować zamknięte powieki przez parę minu, niestety zabrakło mi cierpliwości ale to podobno miąło pomóc :D a na oczy tez dobre sa bataty i jagody

Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: Wędrowniczka3 » 22 lis 2017, o 12:55

Marchew jest dobra na wzrok:) dziewczyny a gdzie chodzicie do okulisty znacie jakiegoś dobrego we Wrocławiu?

sami
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: sami » 21 sty 2018, o 16:35

To zależy. Ja po prostu korzystam z kropli do oczu rano i wieczorem. Ja korzystam też z soczewek kontaktowych tylko od zaufanych firm, aktualnie korzystam z usługi http://acuvue.pl/ - naprawdę bardzo fajnie się sprawdzają. Marchew też jest dobra, ale nie jest jedynym rozwiązaniem :)

mck
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: mck » 1 maja 2018, o 06:56

Zastanawiałem sie ostatnio jaki wpływ na nasze oczy ma praca przed komputerem. Niektórzy w koncu latami pracują przed komputerami, nic im sie nie dzieje oraz mają idealny wzrok.

Z racji tego,ze zbliża się lato, proponowalbym kupic sobie odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Tak aby dobrze chronić oczy przed słońcem. Poczytajcie sobie w tym celu o filtrach. Lepiej jest dać trochę więcej kasy za coś co będzie miało w tym zakresie dobre działanie. https://rodzinazdrowia.pl/okulary-przec ... ed-sloncem

Awatar użytkownika
milenka88
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: milenka88 » 28 maja 2018, o 09:44

KarolowaOla pisze:
24 lut 2017, o 15:22
Dziewczyny, bardzo bym chciała zadbać o wzrok. Okulary już mam, u okulisty byłam, zaopatrzyłam się nawet w krople. Jednak to zmęczenie i tak jest wieczorami, a niestety dużo czasu spędzam przed komputerem. Czy to w pracy czy w domu. Czy można się jakoś wspomóc od środka? W sumie to nawet nie wiem czy coś takiego jest, dlaczego pytam. Wy coś brałyście?
Polegam okulary progresywne oraz przystosowane do pracy przed komputerem.Takie okulary będą trochę droższe od typowych okularów ale od razu praktycznie odczujesz znacznie większy komfort związany z pracą w nich. Sama staram się równiez nie pracować przed komputerem w soczewkach ponieważ zauważyłamże wysuszaja mi oczy. Zdecydowanie bardziej preferuję okulary
Najlepiej byłoby jakbyś skontaktowala się z dobrym sklepem optycznym. Doradzą Ci co kupić. Polecam na przykład Aurum Optics.

ODPOWIEDZ