Sposób na bolące STAWY ?

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
Awatar użytkownika
Natalli
Użytkownik
Użytkownik

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: Natalli » 4 sty 2015, o 17:49

Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie stawy. Nie wiem czym jest to spowodowane. Nigdy nie doskwierały mi tego typu dolegliwości. Jak myślicie, czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Może jakieś specyfiki? A może znacie jakieś domowe sposoby?

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Re: Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: Elka_rnityna » 5 sty 2015, o 12:22

Jeśli nie jest to problem wieloletni to może na początek spróbuj kupić jakieś mazidełko w aptece? Np jakiś żel chłodzący albo rozgrzewający?

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 5 sty 2015, o 23:17

;-) Naprawde skuteczny jest Voltaren gel.
Blyskawicznie usuwa dolegliwosci bolowe.
Warto wyprobowac , a noz pomoze? ;-)

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 6 sty 2015, o 12:58

Ja też myślę, że coś chłodzącego się na pewno sprawdzi. Próbowałaś Dip Rilif?

Awatar użytkownika
Natalli
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Natalli » 6 sty 2015, o 14:46

KarolowaOla pisze:Ja też myślę, że coś chłodzącego się na pewno sprawdzi. Próbowałaś Dip Rilif?

Jeszcze nie, ale chętnie spróbuje tylko jak możesz napisz mi coś więcej? Co jest w składzie tego Dip Rilif? Pytam dlatego że mam uczulenie na paracetamol?

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Elka_rnityna » 15 sty 2015, o 17:40

Mi osobiście cos obiło się o uszy ze dip jest bardzo dobry i nie drogi. Ale za dużo to o nim nie wiem :( trzeba by poczytać co nieco na necie.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 22 sty 2015, o 22:45

;-) Sa rozne opinie na temat skutecznosci Dip.
Ponoc czesto uczula .
Ale czy to prawda ?
Pewno trzeba by wyprobowac na sobie , to wtedy mozna cos konkretnego powiedziec. ;-)

Awatar użytkownika
sharon
V.I.P
V.I.P

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: sharon » 23 sty 2015, o 22:33

ja bym Ci poleciła abyś odwiedziła jakiegoś lekarza, najlepiej reumatologa bo możliwe ze zaczynają Ci się procesy zwyrodnieniowe. im wczesniej się to zdiagnozuje tym lepiej dla Ciebie!!! ewentualnie może tam być jakieś zapalenie więc najlepsze są okłady z lodu. mozna kupić w aptece specjalne żele, które zamrażamy i później robimy sobie okłady chociaż i tak mrożonki albo zamrozone mięso też działa :mrgreen: tylko oczywiście zawijamy w ręcznik i wtedy przykładamy sobie do ciała na jakieś 10 min.
co do sposobów to cóz.. maść "Diklofenak" całkiem dobrze się sprawdza.
jak napisałam jednak wcześniej najlepiej skonsultować, to z lekarzem i zrobić sobie badania RTG, USG i oczywiśćie morfologię.
nie ma co faszerować się tabletkami przeciwbólowymi, bo szkoda wątroby.. a mamy ją tylko jedną! :mrgreen: jeszcze jak ból mija przez jakis czas, a pózniej wraca to bezsensu. trzeba znaleźć przyczynę bólu, a nie skupiać się na nim.

nie wiem w sumie ile masz lat, czym się zajmujesz na codzien, więc cięzko tez stwierdzić.. może masz przeciązone stawy po porstu? może jakis uraz, czy intensywny wysiłek fizyczny miałaś ostatnio?
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Awatar użytkownika
dobrodziejka
Użytkownik
Użytkownik

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: dobrodziejka » 26 sty 2015, o 14:19

Natalli pisze:Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie stawy. Nie wiem czym jest to spowodowane. Nigdy nie doskwierały mi tego typu dolegliwości. Jak myślicie, czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Może jakieś specyfiki? A może znacie jakieś domowe sposoby?

Niestety stawy, to nie katar,z tym musisz - czy chcesz czy nie - udać się natyczmiast do lekarza. Chore,nie leczone stawy uszkadzają sere i inne organy. Pamiętaj i nie zaniedbuj tego, galopem do lekarza pierwszego kontaktu i albo on sam coś pomoże, albo i tak skieruje Cię na badania i ewentualnie do specjalisty.
Im dłużej coś w sobie tłumisz, z tym większą siłą to kiedyś wybuchnie.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 27 sty 2015, o 21:58

;-) Dobre rady , ale czy one zmobilizuja do dzialan?
Czasami wszyscy wiemy , ze musimy maszerowac do medyka , a jednak sie przed taka wizyta bronimy , smarujac sie czym sie tylko da by bol ustapil.
Chociaz jak wszystkie sposoby zawodza to wtedy lecimy na skrzydlach.
Zastanawiam sie tylko dlaczego wtedy , a nie wczesniej? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Natalli
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Natalli » 13 lut 2015, o 19:00

Wielkie dzięki za odpowiedzi! Poczytałam trochę o tym żelu dip rilif i opinie ma bardzo dobre, więc skusiłam się i kupiłam na sprawdzenie. Z własnego doświadczenia to mogę napisać o nim, że faktycznie szybko łagodzi ból i pomaga na opuchliznę. Fajnie, że można zaraz założyć ubranie, bo nie brudzi i od razu się wchłania, a na ciele zostaje takie dość miłe uczucie chłodzenia. Badania robiłam, ale nic w nich złego nie wyszło na szczęście. Dla pewności zapisałam się też do kolejki do specjalisty. Pewnie sobie poczekam troszkę.

@Sharon masz rację, że trzeba dbać o żołądek. Tabletki mocno mu szkodzą, dlatego i ja jeśli to jest możliwe staram się raczej sięgać po okłady albo szukać czegoś do smarowania, jakiejś maści albo kremu, niż łykać przeciwbólowe.

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 14 lut 2015, o 12:20

@Natalli zgadzam się z Tobą. Ja też staram się jak najmniej korzystać z tabletek. Żołądek i wątroba nie ma wtedy lekko :P A żel to raz dwa na skóre i tylko czekać na efekt. I bardzo dobrze, że zapisałaś się do lekarza, z kolejkami wiadomo jak to u nas jest. A czekając na wizytę można wspomagać się właśnie Dip Rilif :)
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: Wędrowniczka3 » 22 lis 2017, o 12:40

Jakiego ortopedę byście polecili w okolicach Wrocławia? Moja mama ma problemy ze stawami i musimy to skonsultować ze specjalistą. Pomożecie?

ezzz
Użytkownik
Użytkownik

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: ezzz » 2 mar 2018, o 07:13

Najlepiej jest wybrać się nie do ortopedy ale do reumatologa poniewaz to właśnie ta specjalizacja zajmuje się problemami ze stawami. O stawy i chrząstki warto jest dbać poniewaz nie da się ich odbudować oraz raz zniszczone będą powodowały dolegliwości praktycznie do konca życia.
Jak sobie radzić z bólem?
Dać im odpocząc
stosować aktywności o róznym nasileniu
regularna aktywność fizyczna

Jest również wiele suplementów wspomagających stawy:
https://www.cefarm24.pl/miesnie-stawy-i-kosci.html

Awatar użytkownika
Polinka
nowy
nowy

Sposób na bolące STAWY ?

Post autor: Polinka » 24 kwie 2018, o 19:07

Powodów moze byc wiele.. przewianie, przeciążenie, grypa, stan zapalny.. Ja bym mimo wszystko poszla do lekarza :) A sposob na łagodzenie bólu znam jeden bardzo skuteczny. Mam na mysli kapsuły floatingowe, sama chodze do Jura floating w Częstochowie i od pierwszego razu nie wyobrazam sobie teraz bez niej zycia

ODPOWIEDZ