Sport to zdrowie

Nie tylko dla sportowców. Lubisz sport? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Re: Sport to zdrowie

Post autor: Kika666 » 8 cze 2014, o 23:30

Pokerzysta pisze:Wszystko zależy od tego jaki to jest sport. Jak zawodowy, to fakt, już dawno przestał mieć coś wspólnego ze zdrowiem, jak amatorski, to czemu nie? I nie chodzi mi tu o amatorskie walki bokserskie, bo wiadomo czym to może grozic, ale nie wiem o bieganie, jazde na rowerze, pływanie, kręgle... A propos ostatnio jak byłem u znajomych to wyciągnęli mnie na kręgielnie Renoma na Wróblewskiego 37 w Siemianowicach (z 5 km od Katowic) W sumie powiem otwarcie że byłem po raz pierwszy w życiu, i całkiem fajny sposób na spędzenie czasy byłoby nie było w sportowej rywalizacji...
:) Mysle Pokerzysto , ze masz 100% racje .
To co piszesz , ma naprawde sens.
Szkoda tylko , ze wiekszosc zapalencow sportowych nie zastanawia sie jaki wplyw
moze miec uprawiana dyscyplina sportu na ich zdrowie. ;-)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 9 cze 2014, o 14:22

Wszystko fajnie ale sport to głównie rywalizacja i walka... jak nie ze swoimi słabościami tak z przeciwnikiem. Za to właśnie kocham sport... za tę adrenalinę, za możliwość bycia lepszym niż ten drugi obok mnie...
stojąc na linie startu przestawiają mi się klapki w głowie i nie liczy się już nic... tylko wynik.
Kocham ten stan...
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 9 cze 2014, o 20:18

:) Redorange , ale w Twoim przypadku to przynajmniej wiesz jak postepowac ,
by na tej sportowej rywalizacji nie ucierpialo Twoje zdrowko , a przynajmniej sie starasz.
Adrenalina przeciez , to podstawa wszelkich wyscigow i zawodow sportowych.
Ale niezaleznie od wszystkiego w sporcie trzymanie glowy na karku to koniecznosc, bo
mozna przetracic sobie kregoslup w sensie doslownym i w przenosni. ;-)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 10 cze 2014, o 08:38

Wiem i nie wiem... Wiem co zrobić aby nie rozcharatać sobie po raz kolejny kolan... wiem mniej więcej co szkodzi i w jakim stopniu, wiem co to zły trening...
A w praktyce to jest tak że jakoś się człowiek podczas imprez nie boi o swe życie tylko zapiernicza ile zabawka wyda by byc jak najwyżej w klasyfikacji... i nie ma że dzwon że baobaby że można se krzywdę zrobić... to nie ma znaczenia.
I tak to jużjest.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 16 cze 2014, o 22:53

redorange666 pisze:Wiem i nie wiem... Wiem co zrobić aby nie rozcharatać sobie po raz kolejny kolan... wiem mniej więcej co szkodzi i w jakim stopniu, wiem co to zły trening...
A w praktyce to jest tak że jakoś się człowiek podczas imprez nie boi o swe życie tylko zapiernicza ile zabawka wyda by byc jak najwyżej w klasyfikacji... i nie ma że dzwon że baobaby że można se krzywdę zrobić... to nie ma znaczenia.
I tak to jużjest.
:) Nie da sie ukryc , ze mowisz swieta prawde , bo sie na tym znasz. :)

Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wędrowniczka3 » 9 wrz 2014, o 20:42

Sport to zdrowie, ale jak uprawia się go dla lepszego samopoczucia i lepszej kondycji organizmu. Niestety sport zawodowy niesie za sobą wiele kontuzji i powikłań zdrowotnych.

-- 9 wrz 2014, o 20:42 --

Sport to zdrowie, ale jak uprawia się go dla lepszego samopoczucia i lepszej kondycji organizmu. Niestety sport zawodowy niesie za sobą wiele kontuzji i powikłań zdrowotnych.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 10 wrz 2014, o 20:09

:) A ja sadze , ze niezaleznie od rodzaju sportu to i tak nie da
sie wykluczyc jakiegokolwiek urazu.
Moze poprawa kondycji organizmu to tak , ale czy sport tak naprawde to zdrowie?
To taka szeroko pojeta interpretacja sportu jako synonimu zdrowia , ale jest to odwieczne i zawsze budzace rozne watpliwosci ALE. :mrgreen:

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 10 wrz 2014, o 22:18

Uprawiając jakikolwiek sport narażamy się nie kontuzję. Czy to będzie truchtanie, jazda na rowerze czy podnoszenie ciężarków.
Każdy rodzaj sportu niesie za sobą jakieś ryzyko. Jedno mniejsze drugie większe...
Wiem że można spaść w nocy z łózka i się zabić ale... sport to zdrowie tylko na karteczkach i opowiastkach. Warto to robić pod okiem kogos kto ma o tym pojęcie inaczej... może to zaboleć.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 11 wrz 2014, o 16:29

;-) Nie da sie ukryc , ze tak to wlasnie z owym sportem na zdrowie ,jest.
Dodam jeszcze , ze zdrowy rozsadek i swiadomosc ew konsekwencji moze
sprawic , ze sport bedzie sluzyl zdrowiu.
Ale wszyscy wiemy , ze generalnie w zyciu urazy i kontuzje sie zdarzaly i zawsze zdarzyc moga , nawet przy najwiekszej ostroznosci. ;-)

Awatar użytkownika
Walenrod
nowy
nowy

Post autor: Walenrod » 10 kwie 2016, o 12:04

Nie dosc ze zdrowie to jeszcze mozna na nim zarobic... Rano pobiegac a wieczorem obstawic mecze

Awatar użytkownika
Angie
Użytkownik
Użytkownik

Sport to zdrowie

Post autor: Angie » 30 cze 2016, o 14:53

Sport w moim przypadku to wielka niekończąca się miłość. Mogłabym siedzieć godzinami na siłowni. Kontuzji też wiele przeszłam i mimo to przy tej okazji miałam problem z utrzymaniem wagi. Osobiście polecam dietę Cambridge. Jestem już na drugim etapie odchudzania i robi to całkiem spore wrażenie. Nie czuję głodu dzięki produktom zdrowym, ale i do tego smacznym. Bardzo smakują mi batony a nawet zupy. Przyznaję nigdy nie lubiłam zup a tu miła odmiana.

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Sport to zdrowie

Post autor: skoen » 1 lip 2016, o 21:51

Niedawno przeczytałam gdzieś coś takiego: Lubię sport i uprawiam go codziennie. Sporty ekstremalne, to moja specjalność, bo jak tylko wstaję z łóżka, wywalam się, potykając o rowerek. Następnie idę do łazienki, gdzie na wstępie biorę prysznic, gdy wychodzę z łazienki i mam mokre nogi to na kafelkach robię szpagat. Przygotowując śniadanie, zawsze spadnie mi coś na nogę a potem muszę się zniżyć i wykonać nie lada skłon w przód a czasem w bok. Jak uda mi się dobrze zrobić przy okazji piruet, to nie spóźnię się do pracy, jadąc samochodem, bo do tramwaju już nie chce mi się biegać. :mrgreen:
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Sport to zdrowie

Post autor: Fajtula » 11 mar 2017, o 11:06

Wiadomo, że jeśli poświęca się czemuś życie to popada się w skrajność. Dlatego i sport może mieć korzystny lub niekorzystny wpływ na organizm, tak samo zresztą jak każda inna praca fizyczna, wyczynowa. Mam jednak wrażenie, że gdy robi się coś z pasją to początkowo nie zauważa się płynących z tego konsekwencji. Dopiero później, w chwili kryzysu, zauważa się, że ma to swoje minusy. W przypadku sportowców jest już wtedy za późno na "wycofywanie się", ponieważ płyną z tego spore korzyści (choćby) finansowe.

dzik
Użytkownik
Użytkownik

Sport to zdrowie

Post autor: dzik » 11 paź 2017, o 09:55

Jak się okazuje sport to nie tylko zdrowie. Nie można jednak być pesymistą i trzeba robić to co się kocha. Jedni uprawiają go wyczynowo a inni amatorsko. Pamiętać jednak należy o kontuzjach i warto się na tę okoliczność ubezpieczyć https://tueuropa.pl/sport-and-fun.htm Takie ubezpieczenie jest pomocnie nie tylko podczas uprawiania sportu .Kontuzja może nam się przytrafić również biegając po parku czy jeżdżąc na rowerze.Warto o tym pamiętać.

mck
Użytkownik
Użytkownik

Sport to zdrowie

Post autor: mck » 17 kwie 2018, o 11:15

I to zdecydowanie zdrowie. Kiedyś nie lubilem sportu ale od czasu od kiedy zacząłem się więcej ruszać to czuję, że mam o wiele więcej energii, czuję się lepiej oraz mam lepszy humor ( w koncu sport wyzwala wydzielanie endorfin w naszym organizmie)
Najtrudniej jest się chyba do biegania przełamać. Szczególnie jeśli nie biegaliśmy wcześniej. Kilka tipów:
kupcie sobie wygodne buty
znajdźcie sobie kompana do biegania
aby sie nie zrazić na początek to wybierajcie krótsze trasy biegania
kupcie sobie słuchawki do biegania. Będzie ciekawiej

http://urodaporady.pl/6-powodow-dla-kto ... ac-biegac/ - na stronie jest dobry artykuł

Awatar użytkownika
kasper5k
nowy
nowy

Sport to zdrowie

Post autor: kasper5k » 30 cze 2018, o 12:35

jezeli ktos uprawia sport zawodowo to do granic swich wytrzymalosci ja na przyklad uprawiam amatorsko a trenuje krav mage pierwsza lepsza strona o tym sporcie http://kravmaga-open.pl/ i zalezy jak ktos jest zawodowym bokserem trenuje do upadlosci a na przyklad ja treunje poltorej godzinny dziennie i nie moge wstac wiec sa rozne organizmy i sporty :)

ODPOWIEDZ