Antykoncepcja

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
dzik
Użytkownik
Użytkownik

Antykoncepcja

Post autor: dzik » 1 kwie 2016, o 18:34

Edukacja seksualna, dotycząca m.in. metod antykoncepcji, pozwala uniknąć wielu niechcianych ciąż u nastolatek. Dzięki niej kobieta może świadomie przygotować się do macierzyństwa.Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, nie tylko doustną, są bardziej narażone na zaburzenia seksualne Nie wiem czy wiecie że istnieje też męska antykoncepcja Poczytajcie o tym w artykule ...Obrazek

Awatar użytkownika
lukam
Użytkownik
Użytkownik

Re: Antykoncepcja

Post autor: lukam » 30 maja 2016, o 17:42

edukacja to podstawa, kobieta powinna znać wszystkie za i przeciw i móc zdecydować, dla mnie akurat antykoncepcja hormonalna jest najbardziej wygodna, biorę vixpo już jakiś czas i nie odczuwam aby coś się wahało, choć każdy organizm reaguje inaczej to warto wiedzieć jaki ma się wybór :)
Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Antykoncepcja

Post autor: Hadassa » 17 cze 2016, o 13:29

Ja mam teraz dylemat: jednoskladnikowe czy prezerwatywy
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
lukam
Użytkownik
Użytkownik

Antykoncepcja

Post autor: lukam » 27 cze 2016, o 20:14

ja mam tą aplikację dla bezpieczeństwa i pewności, tak w razie czego, biorę vixpo i mam dokładne info co i jak, spokojnie, przy tek apce nic nie widać, jest bardzo kobieca i stylowa :)
Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.

Awatar użytkownika
milenka88
Użytkownik
Użytkownik

Antykoncepcja

Post autor: milenka88 » 19 lut 2018, o 11:32

Najskuteczniejsze są tabletki. Jasne,że zdarzą sie kobiety, ktore będą utrzymywały, że zaszły w ciążę pomimo tabletek jednak tak naprawdę nie są to częste sytuacje. I jest to przez to,że zapomniało się tabletki w odpowiednim momencie ( albo się ją zwymiotowało).

Po tabletki proponowałabym wybrać się do lekarza ginekologa ale z góry zapiszcie się prywatnie. Niestety na fundusz trzeba długo czekać no i opieka zdrowotna nie jest na tak wysokim poziomie jak właśnie opieka prywatna.
http://www.twojamalopolska.pl/szybka_di ... 2_pol.html
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, o 09:37 przez milenka88, łącznie zmieniany 1 raz.

ezzz
Użytkownik
Użytkownik

Antykoncepcja

Post autor: ezzz » 2 mar 2018, o 07:15

Tabletki ok ale powinny być brane pod kontrolą lekarza. Niestety ale wielu lekarzy wypisuje je jak cukierki i nie zleca odpowiednich badań, które przed braniem tabletek powinny być na pewno wykonane.Na przykłąd prób wątrobowych czy układu krzepnięcia.
Sam stawiałbym jednak na prezerwatywy. Dostępne i nie mają żadnych skutków ubocznych.Poza tym dostaniecie je w pierwszej lepszej aptece ( polecam kupować włąśnie w aptekach bo macie pewność,ze są dobrze zapakowane i odpowiednio przechowywane)
https://zamowienia.rodzinazdrowia.pl/pr ... ywy-a.html

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Antykoncepcja

Post autor: Hadassa » 7 mar 2018, o 21:35

milenka88 pisze:
19 lut 2018, o 11:32
Najskuteczniejsze są tabletki. Jasne,że zdarzą sie kobiety, ktore będą utrzymywały, że zaszły w ciążę pomimo tabletek jednak tak naprawdę nie są to częste sytuacje. I jest to przez to,że zapomniało się tabletki w odpowiednim momencie ( albo się ją zwymiotowało).
Nie do końca .. jednorazowe nawet pominięcie tabletki nie musi od razu powodować ciąży :) Najczęstszym już racze powodem, jest fakt przyjmowania innych leków, np antybiotyków
...bo w oczach tkwi siła duszy...

ODPOWIEDZ