Edukacja prawnicza

Słowniki, encyklopedie, translatory, programy związane z przedmiotami szkolnymi, chemia, fizyka, matematyka itp.
Awatar użytkownika
takata
Użytkownik
Użytkownik

Edukacja prawnicza

Post autor: takata » 16 paź 2013, o 14:40

Znacie jakieś programy edukacyjne dla studentów prawa - oprócz e katedry, ArsLege, czy sprawnika, one przygotowują bardziej do aplikacji a poszukuję czegoś bardziej ogólnego do nauki na studiach.
Let it be!

Awatar użytkownika
Francel
Użytkownik
Użytkownik

Re: Edukacja prawnicza

Post autor: Francel » 17 paź 2013, o 12:43

A patrzyłaś po jakiś SIPach? Ja bym na twoim miejscu decydował się na coś profesjonalnego, masz np. zakładkę dla studentów na lexis, ale to są te same informację, orzeczenia itd. jak dla innych prawników. I w tym roku, jest bodajże darmowy dostęp przez jakiś czas, ale nie wiem jak długo. Ja jak korzystam, to bardziej przez kolegę z pracy, a nie osobiście, ale czasem zaglądam.

Awatar użytkownika
solla
nowy
nowy

Post autor: solla » 17 paź 2013, o 19:23

SIPy są dobrym rozwiązaniem. Im wcześniej zaczniesz z nich korzystać, tym łatwiej będziesz mogła posługiwać się nimi na praktykach.

Awatar użytkownika
cooleris
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: cooleris » 17 paź 2013, o 20:32

Proste, że SIPy. Wspominane portale to typowo przygotowujące do testów na aplikację. W małym stopniu mogą się przydać na studiach. Z sipami będziesz mieć styczność w każdej kancelarii, więc obeznanie się z tym programem to inwestycja w siebie. No i pomoc w nauce. Co do lexis.pl to jest to darmowy dostęp na rok do pełnej wersji, takiej, którą spotkasz właśnie w kancelarii. Jest tam wszystko:D Nie ma takiej innej oferty i póki co wszyscy o tym mówią na prawie:D

Awatar użytkownika
solla
nowy
nowy

Post autor: solla » 18 paź 2013, o 12:59

Powiem przyziemnie, z punktu widzenia studenta: jak za darmo, to czemu nie brać? ;) Na stronie Lexis można poczytać też o ciekawych udogodnieniach w korzystaniu z serwisu. SIP i tak nie minie każdego prawnika, a po co korzystać z nudnego ISAPu jak można mieć wszystko ładnie zebrane i "podane" przez SIP? :)

Awatar użytkownika
takata
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: takata » 23 paź 2013, o 15:21

Fajne jest że na to to samo narzędzie jakie mają w kancelariach. Moja znajoma miała problem w kancelarii przez to że umiała obsługiwać systemu będąc już na aplikacji, także lepiej się tego nauczyć wcześniej na studiach. ISAP odpada, nadaje się tylko, aby doraźnie coś sprawdzić.
Let it be!

ODPOWIEDZ