Choroby których się boimy

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
Awatar użytkownika
Anja
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Anja » 17 sie 2013, o 11:35

Czy są takie choroby, których szczególnie się boicie?
Z czym związany jest ten lęk? Chodzi o symptomy, przebieg choroby, czy to, iż występuje ona w naszej rodzinie?
Jak walczyć z lękiem przed konkretną chorobą? Da się?

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Re: Choroby których się boimy

Post autor: Kika666 » 24 sie 2013, o 23:52

;-) Mysle, ze tak naprawde to wszyscy czujemy lek przed chorobami nieuleczalnymi .
Dlatego sadze, ze dosc trudno jest o jednoznaczna selekcje chorob z gatunku tych bojazliwych.
Wszystko zalezy od naszej osobowosci i psychiki.
Kazdy z nas inaczej reaguje na taki strach przed roznymi chorobami. ;-)

Awatar użytkownika
Niedotykalna
były team
były team

Re: Choroby których się boimy

Post autor: Niedotykalna » 25 sie 2013, o 10:02

Ja właśnie nie boję się najbardziej chorób śmiertelnych czy nieuleczalnych. Obawiam się tych wstydliwych, krępujących, uciążliwych. Przerażają mnie wszelkie schorzenia jelit, które mogą doprowadzić do wycięcia fragmentów jelita i założenia stomii. Myśl o tym, że miałabym chodzić z przyklejonym do ciała woreczkiem wypełnionym gównem jest dla mnie straszna! :-P
Oprócz tego boję się hemoroidów, jakichś pasożytów wewnętrznych, a także chorób układu oddechowego, które mogłyby doprowadzić do uduszenia się.
[img]bannedimg[/img]

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Post autor: Fajtula » 15 sty 2017, o 20:22

Na pewno nie potrafiłabym się odnaleźć w takich, gdzie poruszanie byłoby niemożliwe bądź utrudnione. Nie potrafiłabym wyładować swojej energii, a to byłoby niezwykle frustrujące. No i w takich, gdzie nieustannie boli, wtedy także nie byłabym nic w stanie zrobić. Nad chorobami intymnymi się nie zastanawiałam, podobnie jak nad utratą bądź upośledzeniem zmysłów. Tego się chyba po prostu nie da opisać.

Awatar użytkownika
Giv1985
nowy
nowy

Post autor: Giv1985 » 9 lut 2017, o 20:32

Nie boję się chorób, i na szczęście bardzo sporadycznie choruje. Ostatni raz parę lat temu:) Boję się natomiast...lekarzy, szpitali, taka mała fobia.

dzik
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: dzik » 20 sty 2018, o 09:07

Chyba wszyscy chcielibyśmy być zdrowi Jednak choroby atakują wszystkich i podświadomie każdy z nas najbardziej boi się raka Wszystkie inne choroby znosimy lepiej lub gorzej ale zdajemy sobie sprawę że ta jest ......Życzę zdrówka .

Awatar użytkownika
daremna
nowy
nowy

Post autor: daremna » 24 kwie 2018, o 22:30

@dziku masz w 100% racje moim zdaniem. Ja boje sie raka ze wzgledu na to, ze jestem nim genetycznie obciazona. Moja mama miala raka jelita grubego - na szczescie udalo sie go szybko zdiagnozowac i mame wyleczyc, ale patrzac na meczarnie, ktore przechodzila - nie chcialabym nigdy w zyciu zachorowac. Teraz jest jej duzo lepiej, dzieki odpowiedniej diecie i srodkowi intesta moze przynajmniej w miare normalnie funkcjonowac, bo jej jelita sa dodatkowo wspomagane i chronione.

ODPOWIEDZ