Podróżowanie z biurem czy samodzielnie? Pomocy :)

To, czym zajmujemy się w czasie wolnym.
Awatar użytkownika
PapieroweLove
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: PapieroweLove » 21 lut 2016, o 11:29

Czy ktoś z Was podróżował z biurem i samodzielnie? Ktoś ma porównanie?
My do tej pory wyjeżdżaliśmy tylko z Itaką i było bardzo fajnie. Dobrze dobrany program, ciekawe atrakcje, no i bajecznie tanio. Wszystko podstawione pod nos i zero stresu. A jak pojechaliśmy samodzielnie - co prawda tylko na trzy dni - w Bieszczady, to wszystko było nie tak. Nic nie potrafiliśmy ogarnąć. Masakra. Był w tym pewien urok, ale okazaliśmy się zupełnie nieprzygotowani. Czy ktoś z Was ma takie porównanie? Komuś udało się ogarnąć na tyle wyjazd samodzielny, że wrócił szczęśliwy i zadowolony? Ja powoli tracę nadzieję :P
Awatar użytkownika
robson12
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: robson12 » 23 lut 2016, o 11:28

Porównanie jest zawsze. Jeżeli chodzi o kraj, to zorganizowanie wyjazdu nie jest zbyt czasochłonne. Wyjazdy zagraniczne, zwłaszcza wycieczki to już nieco inna sprawa i raczej wolę żeby biuro podróży to zorganizowało. Oczywiście wyjazd z biurem, które jest znane i duże jest najbezpieczniejszy, czyli Itaka ok. Małe biura niestety mają tendencję do upadania.
Awatar użytkownika
PapieroweLove
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: PapieroweLove » 25 lut 2016, o 21:53

No my na początku właśnie dlatego wybraliśmy Itakę. Bo wiesz, niby ludzie się śmiali podczas seansu "Last Minute" w kinie, ale ja znam rodzinę, która została na lodzie w obcym kraju, prawie bez kasy - zostawiona przez pseudo biuro, które splajtowało. Masakra. Potem to już wybieraliśmy ich bo oferowali (i zresztą nadal oferują) bardzo fajne i ciekawie zorganizowane wycieczki w rozsądnych cenach. Podoba nam się osobiście też to, że można sobie wycieczki przedłużać o pobyt np. tygodniowy w jakimś miejscu. Fantastyczna sprawa. Teraz niby planujemy szaloną samodzielną wyprawę szlakiem orlich gniazd, ze spaniem w samochodzie (mamy terenówkę i po złożeniu siedzeń z tyłu robi się tyle miejsca, że wchodzi duży, dmuchany, 2-osobowy materac) :P Pomimo, że już nie jesteśmy studentami, to marzy nam się trochę taka luźna przygoda. No ale przygoda przygodą, a ja mam wtórne ADHD i nie potrafię usiedzieć w miejscu. Muszę chodzić, zwiedzać, zaglądać w każdy kąt - dlatego uważam, że zaplanowanie takiej samodzielnej wyprawy jest cholernie trudne :)
Awatar użytkownika
EuzebiuszSmolinski
nowy
nowy

Re: Podróżowanie z biurem czy samodzielnie? Pomocy :)

Post autor: EuzebiuszSmolinski » 29 lut 2016, o 09:41

jeśli biuro podróży to właśnie Itaka, dobry wybór
Awatar użytkownika
Coolka
Administrator
Administrator

Re: Podróżowanie z biurem czy samodzielnie? Pomocy :)

Post autor: Coolka » 29 lut 2016, o 18:57

EuzebiuszSmolinski pisze:jeśli biuro podróży to właśnie Itaka, dobry wybór
Ale korzystałeś z oferty Itaki? Byłeś na jakiejś wycieczce, którą mozesz polecić ?
Idealnie nieidealna
Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Post autor: samba_mamba » 29 lut 2016, o 23:36

A szukasz konkretnej czy ogólnie kolegę o itakę pytasz? Bo jak coś to ja na bieżąco jestem jak wiesz. :)
Awatar użytkownika
Malwinna
nowy
nowy

Post autor: Malwinna » 15 mar 2016, o 00:50

ja wole podrozwac bez biura, po pierwsze jest taniej a po drugie wieksza przygoda :D
Awatar użytkownika
PapieroweLove
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: PapieroweLove » 22 mar 2016, o 23:11

Ogólnie pytam, bo my do tej pory mieliśmy same doświadczenia typu - Itaka -> cacy i wszystko super, a samodzielnie -> chaos, dezorientacja, nieplanowane koszty, nuda, sprzeczki itd. Byłam ciekawa czy ktoś ma tak jak my. To, że Itaka jest dobra, to wiemy bo korzystamy regularnie. Ale chodziło mi też o to, czy ktoś sam był w stanie coś rozsądnego zorganizować - byłabym pełna podziwu i padłabym do stóp :)

Malwinna - jak to zrobiłaś, że wyszło Ci taniej? :P Ucz mnie Mistrzu!

Bogowie, tak wracając do tych nieszczęsnych Bieszczadów, to do dziś mi się śnią w koszmarach. Trafialiśmy na same (serio!) beznadziejne i koszmarnie drogie "restauracje". W jednej z nich damska toaleta była tak brudna i zniszczona, że zrobiłam zdjęcia, ale potem mi sił psychicznych zabrakło na puszczenie tego dalej. Zapłaciliśmy tam 80zł za dwa jednodaniowe obiady - takie zwykłe, typu schabowy, ziemniaki i surówka. Bez picia.

A nie, przepraszam. Jak wracając, zahaczyliśmy o Ojców, to byliśmy w fantastycznej restauracji, w której zjedliśmy dwudaniowy obiad (oboje) + deser (oboje) + genialny grzaniec (tylko ja, Luby prowadził, hue hue hue :D) za sporo mniej niż stówkę. Da się? Da się. No ale oni na tłumy raczej liczyć nie mogli, więc pewnie ceny dostosowali też do miejscowych.

Ech, długo mogłabym pisać o naszych perypetiach, ale do tematu wracając...

Samba_mamba - a co się teraz w Itace dzieje? Cosik ciekawego dodali? :)
Awatar użytkownika
Coolka
Administrator
Administrator

Post autor: Coolka » 1 kwie 2016, o 09:44

samba_mamba pisze:A szukasz konkretnej czy ogólnie kolegę o itakę pytasz? Bo jak coś to ja na bieżąco jestem jak wiesz. :)
Sama to się zastanawiałam nad Cyprem. Wiesz przy wyborze którejś z tych wycieczek z Itaki czym się kierować? Na pewno chciałabym żeby i dla dziecka to była atrakcja, bo jednak nastolatek to już wymagania ma :) Widziałam, że mają teraz jakieś promocje, więc może coś Ci wpadło w oko?
Idealnie nieidealna
Awatar użytkownika
robson12
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: robson12 » 29 kwie 2016, o 06:31

Najlepiej kieruj się zdrowym rozsądkiem. A tak poważnie. Na stronie masz w miarę dobrze opisane wycieczki. Z nastolatkiem to poszukaj w itace no limits. Jeżeli masz w miarę dobrą kondycję, to może jakiś trekking lub rowery.
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Post autor: Lone » 4 lip 2016, o 12:35

Ja tam nie lubię podróżować z biurem podróży, bo zawsze wydawało mi się to ograniczające - wiecie, jeśli mam ochotę na zjedzenie śniadania na obiad, bo rano biegałem sobie po plaży/górach/gdziekolwiek, to to po prostu robiłem. Jeśli już, bardziej interesowało mnie wyszukiwanie lokum. No i ostatnio moja koleżanka wspomniała, że korzystała z usług takiego biura podróży (albo wynajmu? sam nie wiem...) - Interhome. Byłą bardzo zadowolona, kiedy najpierw pojechała na wycieczkę krajową, potem - na zagraniczne wojaże. ;) Ja tam zacząłem zastanawiać się, by zrobić wypad do Gdańska we wrześniu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cherry
nowy
nowy

Post autor: cherry » 10 lip 2016, o 22:04

Dla mnie zdecydowanie samodzielny wyjazd. Jesli masz pewną miejscówkę czy sprawdzone biuro, z którego możesz wynająć lokum, to nie ma się nad czym zastanawiać. Hotel może i fajny, ale jak organizujesz sobie sam to masz wolność i niezależność. Bez ścisku i bitwy o leżaki na basenie, bez przepychanek w kolejce na obiad :)
Awatar użytkownika
veronika881
nowy
nowy

Post autor: veronika881 » 5 sie 2016, o 10:26

Mam swoją teorię na ten temat:) kiedyś podróż z biurem była ok - nie musiałam za wiele załatwiać, martwić się, a teraz przeciwnie - strach czy nie utknę na lotnisku, bo biuro upadło, poza tym podróżując samodzielnie jestem niezależna, mogę zwiedzać co i kiedy chcę, a jeśli nie chcę to nie :) mam chęć na całodniowy relaks to tak robię. Samo organizowanie podróży też nie jest bardzo trudne, najtrudniej wyszukać dobre połączenia lotnicze, ale jeśli ma się jakieś ulubione stronki z lotami to czasem oferty same wpadają w ręce :) no a na takich stronach często można też rezerwować hotel, więc to ułatwia sprawę. Wniosek - stawiam na samodzielne planowanie podróży. Obecnie zastanawiam się nawet nad jedną opcją, podróż do Hiszpanii i Maroka, w niezłej cenie, tylko że dopiero we wrześniu - zerknijcie http://www.promocjelotnicze.com.pl/okaz ... 31-zl.html
Awatar użytkownika
Klaraija
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Klaraija » 6 sie 2016, o 22:14

Ja lubię sobie sama organizować, wsiadamy do auta i jedziemy. Tak przejechałam Europe, jak byliśmy zmęczeni to szukaliśmy noclegu a jak nie mogliśmy znaleźć to stacja benzynowa i spaliśmy w aucie :) Teraz jak jest problem z uchodźcami nie odważyłabym sie tylko spać w aucie i bym jednak po trasie szukała hoteli.
Awatar użytkownika
jak_wiatr
nowy
nowy

Post autor: jak_wiatr » 27 sie 2016, o 12:43

Ja wolę sama organizować wyjazd, bo mogę wszystko zaplanować i dostosować pod siebie
Awatar użytkownika
robert_l
nowy
nowy

Post autor: robert_l » 9 cze 2017, o 14:05

Ja z żoną zawsze samochodem podróżujemy i to na własną rękę :D w przyszłym tygodniu do Karpacza siewybieramy. Nocelg jużzarezerwowany i śmiało polecam
https://www.noclegowo.pl/
Awatar użytkownika
robert_l
nowy
nowy

Post autor: robert_l » 9 cze 2017, o 14:07

Ja z żoną zawsze samochodem podróżujemy i to na własną rękę :D w przyszłym tygodniu do Karpacza siewybieramy. Nocleg już zarezerwowany na noclegowo.pl, które śmiało polecam ;p
https://www.noclegowo.pl/
Awatar użytkownika
kewin
nowy
nowy

Post autor: kewin » 9 cze 2017, o 14:30

ja wyjezdam w październiku dopiero i jade biurem turystycznym nie z am biura jade nim pierwszy raz
zawsze jezdzilem sprawdzonym biurem turysztycznym
Awatar użytkownika
robert_l
nowy
nowy

Post autor: robert_l » 13 cze 2017, o 20:43

My z żona kiedyś jeździliśmy z biurami, ale to się chyba do końca nie opłaca. Teraz podróżujemy po Polsce na takie weekendowe wypady, a już nie długo wakacje, więc na pewno morze bałtyckie :D warto zajrzeć na noclegowo.pl, tam są fajne pensjonaty, hotele i takie różne. Często fajny standard i cena w porządku. Teraz w lipcu będziemy sie wybierać już drugi raz pod domki ze znajomymi ;p
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, o 11:51 przez Ruta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie spamu.
Awatar użytkownika
ains
nowy
nowy

Post autor: ains » 12 sty 2018, o 13:12

jeździliśmy początkowo z biurami, w różne miejsca ale koniec końców to się nie opłaca. teraz jak chcemy jechać gdzieć za granicę to jeździmy z oes transport i to wszystko, hotel wyżywienie sami sobie ogarniamy. to o wiele wygodniejsze
ODPOWIEDZ