Problem z poceniem się

Jak trudno być kobietą, tego nie zrozumie żaden Facet. Zapraszamy więc kobiety (-:
Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Problem z poceniem się

Post autor: Elka_rnityna » 29 paź 2014, o 13:01

Podczas wakacji każdy ma problem z poceniem się no wiadomo słoneczko , dużo ruchu no i niestety ten wszech ogarniający zaduch. Ale obecnie mamy jesień/zimę a ja zauważyłam że pomimo iż siedzę w domciu na tyłku to jednak strasznie się pocę a w domu mam dość optymalna temperaturę. Może ktoś ma jakieś rady ? albo może polecicie mi jakiś dobry antyperspirant/dezodorant ? uprzedzam że mam dość wrażliwą skórę pod pachami i czasami zdarza się że jak czegoś użyję to pojawiają mi się czerwone krostki :( też tak miewacie ?

Tags:

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Re: Problem z poceniem się

Post autor: Kika666 » 29 paź 2014, o 16:49

;-) Wiesz ,pocenie nadmierne to moze byc objaw jakiegos
niedomagania organizmu.
Mialam kiedys kolezanke , ze pocila sie doslownie tak straszliwie, ze nic jej nie pomagalo.
Jak wybrala sie do dermatologa to okazalo sie, ze sa na takie pocenia sie calkiem skuteczne sposoby.
Osobiscie nie mam takiego problemu i nie wiem coby ci doradzic.
Bo mysle. ze te drogeryjne dezo nie bardzo Ci pomoga i szkoda na nie zwyczajnie kasy. ;-)

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Problem z poceniem się

Post autor: Elka_rnityna » 31 paź 2014, o 15:56

Nie wydaję mi się żeby problem leżał w naturze dermatologicznej :) ale dziękuje za info. Może po prostu powinnam zmienić mój obecny zestaw kosmetyków jeśli chodzi o dezodoranty i antyperspiranty bo to chyba przez nie jakoś bardziej się pocę. Może po prostu źle je dobrałam albo mam zbyt wrażliwą skórę.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 31 paź 2014, o 19:42

:) Wiesz , sama najlepiej potrafisz dokonac oceny i byc moze
problem tkwi wlasnie w niewlasciwym doborze kosmetykow.
Szczerze mowiac to dosc czesto tak wlasnie bywa.
Moze jak cos zmienisz to problem pocenia sie zniknie. :)

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 5 lis 2014, o 15:39

Ja z dermatologiem to bym poczekała. Dla mnie byłaby to ostateczność. Też męczę się z podrażnioną skórą :( próbowałam zmieniać co jakiś czas preparaty ale nic nie dawało. W stresie się mega pocę, ale to chyba każdy tak ma i też antyperspirant/dezodorant nie daja czasami rady. Coś polecacie?

Awatar użytkownika
Natalli
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Natalli » 6 lis 2014, o 17:54

Dokładnie :-) może po prostu musisz zmienić swoje kosmetyki których używasz pod pachami spróbuj kupić jakiś z serii AA które są dostępne zarówno w rossmannie jak i aptece może to pomoże ? :-)

Awatar użytkownika
Niedotykalna
były team
były team

Post autor: Niedotykalna » 8 lis 2014, o 20:44

Elka_rnityna pisze: że pomimo iż siedzę w domciu na tyłku
A może to właśnie dlatego się tak bardzo pocisz? Brak ruchu lub nieodpowiednia dieta mogą mieć wpływ na tego typu dolegliwości.
Oczywiście nadpotliwość może być też symptomem jakiejś choroby (np. choroby tarczycy mogą się objawiać nadmiernym poceniem).

Jeżeli na razie zależy Ci na leczeniu 'objawów', a nie przyczyn, to sporo osób poleca Etiaxil. Jest dość drogi - może kosztować nawet 40zł, ale często są jakieś promocje, głównie w SuperPharm (ostatnio widziałam po 19.99, gdy były dni Klubu Lifestyle, później był po 23.99 z kuponami rabatowymi). Z tego co wiem, jest bardzo skuteczny i nie trzeba używać go codziennie. Są różne wersje, m.in. taka do skóry wrażliwej.
[img]bannedimg[/img]

Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wędrowniczka3 » 8 lis 2014, o 23:34

Ja używam antyperpirantów i nie mam problemów z poceniem ani wrażliwą skórą, wręcz przeciwnie, dzięki temu czuję się komfortowo, a moja skóra jest świeża i delikatna. Może wypróbuj czegoś innego niż dotychczas, z innym składem.

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Elka_rnityna » 10 lis 2014, o 13:07

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi i rady :) co do ruchu to oczywiście go mam ćwiczę 3 razy w tygodniu dla zdrowia i ogólnej kondycji mi chodziło bardziej że nie pracuje teraz w firmie tylko w domciu. Co do choroby to byłam u specjalisty i badania mam w normie to wina jednak mojego dezodorantu niestety :) nie dość że nie powstrzymuje pocenia się i brzydkiego zapachu to jeszcze mnie uczulał także powinnam go zmienić. Dlatego poprosiłam o jakieś sprawdzone których wy używacie żeby po testować i dobrać sobie odpowiedni.

Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

Post autor: Coolka » 10 lis 2014, o 14:27

Pocenie to akurat kwestia dobrania sobie odpowiednich kosmetyków myślę. Nie zawsze to problem dermatologiczny, a jednynie kwestia reakcji organizmu. Tylko kwestia tego czym się kierować przy takim wybieraniu. Niekiedy przy nadmiernym poceniu wchodzi też w grę wrażliwa skóra. I co wtedy ?
Idealnie nieidealna

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Post autor: Hadassa » 17 lis 2014, o 12:54

A może warto poszukać odpowiedniego deo, a chodzi o takiego który jednocześnie pielęguje delikatną skórę ?
Np garnier neo.
Wyglada tak
Obrazek
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Post autor: samba_mamba » 15 gru 2014, o 12:13

Rzuciły mi się ostatnio w oko i nawet sobie jeden kupiłam. Jak ktoś ma wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień - będzie jak znalazł. No i nie robi plam. :)

Awatar użytkownika
summerrum
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: summerrum » 5 lut 2015, o 15:42

Najlepiej będzie pójść do dermatologa. Problemem może być brak minerałów itp. w organizmie, zaburzenia hormonalne.

Awatar użytkownika
justerowka
nowy
nowy

Problem z poceniem się

Post autor: justerowka » 26 maja 2017, o 23:00

Organizm się tak oczyszcza. Macie masę toksyn z pasozytów, grzybów, bakterii lub/i wirusów.

Awatar użytkownika
grzesio
Użytkownik
Użytkownik

Problem z poceniem się

Post autor: grzesio » 23 kwie 2018, o 10:44

Wiecie , że w przypadku nadmiernego pocenia się również stosuje się botoks? Zabieg ten blokuje nadmierną aktywnosć gruczołów łojowych na powierzchni skóry i dzieki temu mozna uzyskać dobre efekty.

Aktualnie większośc osób stosuje botoks w celach kosmetycznych. Tak aby uniknać pojawienia sie przedwczesnych zmarszczek jednak warto jest znać również jego inne zastosowania.

Poczytaj sobie również o przeciwwskazaniach: http://depilacjalaserem.info.pl/jakie-s ... a-botoksu/

Awatar użytkownika
daremna
nowy
nowy

Problem z poceniem się

Post autor: daremna » 13 cze 2018, o 17:36

A nie lepiej zdecydowac sie na taki zabieg leczenia nadpotliwosci? Np Bienkowscy Clinic http://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/lecz ... potliwosci ma takie zabiegi w ofercie :) A to naprawde swietna klinika - sama usuwalam tam blizne laserowo :)

ODPOWIEDZ